Skip to content

Breaking Bad: scena wielkiej konfrontacji Hanka i Walta została ponownie nakręcona, aby wzmocnić intensywność emocjonalną

21 de kwiecień de 2023
l intro 1682053894

Telewizyjne dramaty telewizyjne

Hank stoi oszołomiony w białej koszuli

„Breaking Bad” jest pełen napiętych momentów, zwłaszcza w ostatnim sezonie, gdy podwójne życie Waltera White’a (Bryan Cranston) naprawdę zaczyna się rozpadać. Głównym katalizatorem tego wydarzenia jest, gdy jego szwagier Hank Schrader (Dean Norris) znajduje kopię „Leaves of Grass” Walta Whitmana, którą Walt otrzymał od Gale’a Boettichera (David Costabile). To zdradza fakt, że Walt to Heisenberg, którego Hank szukał przez cały czas.

W sezonie 5, odcinku 9, „Blood Money”, Hank i Walt toczą napiętą konfrontację po tym, jak Hank złożył wszystko w całość. Na początku omijają słonia w pokoju, ale potem Walt wyciąga tropiciela. Następnie Hank popycha Walta do drzwi garażu, krzycząc: „To byłeś ty. Przez cały czas to byłeś ty!” Po tym, jak początkowo próbował zaprzeczyć oskarżeniom, Walt przyznaje, że jego rak powrócił i stwierdza, że ​​​​prawdopodobnie umrze, zanim pójdzie do więzienia. Hank, przerażony, mówi, że nie wie już, kim jest Walt. Cicho, ale zdecydowanie Walt odpowiada: „W takim razie może najlepszym wyjściem byłoby stąpanie lekko”.

To potężna i niezapomniana scena — w końcu zasadniczo oznacza początek końca Hanka. Jak więc wyglądał proces ożywiania konfrontacji? Według Norrisa w wywiadzie dla Vulture, pierwsza wersja sceny była zupełnie inna. W drugiej (i ostatniej) wersji bardziej skłaniali się ku zdradzie. Norris powiedział: „Rzecz z Hankiem w tym momencie polegała na tym, że czuje taką zdradę, jakby twój najlepszy przyjaciel właśnie zdradził twoją żonę, coś takiego okropnego. Kąt zdrady pomógł nam zobaczyć scenę taką, jaka była naprawdę, że to było boli tak samo jak wściekłość, chociaż wściekłość jest oczywiście obecna”.

Pierwsza wersja sceny była znacznie bardziej brutalna

W artykule Vulture Dean Norris wyjaśnił, jak wyglądał pierwotny plan tej sceny – i był o wiele bardziej wściekły i brutalny, w tym Walt zasadniczo zmienił się w Heisenberga i był znacznie bardziej groźny na zewnątrz. Norris powiedział: „Tak było napisane w scenariuszu. Bryan [Cranston] i myślałem, że wyszło dobrze, ale nie byliśmy do końca usatysfakcjonowani… czuliśmy się nieswojo; wydawało się, że to za dużo. ”Ostatecznie ich zastrzeżenia, wraz z rozmową ze scenarzystą odcinków Peterem Gouldem, doprowadziły ich do ponownego odtworzenia sceny, zamiast skupiania się na aspekcie zdrady.

Norris kontynuował: „Cranston, w swojej wielkości, zsyntetyzował to, gdy Walt też był smutny. W następnym ujęciu jego przemówienie było o wiele bardziej szczere – bardziej prośba niż groźba. Myślę, że mógł mieć łzę w oku. ”.

Skupiając się na zdradzie, Norris skierował kolejny akt zdrady na ekran — w „Ojcu chrzestnym II”. Norris wyjaśnił: „Vince [Gilligan] zapytał mnie: „Co to była za wspaniała rzecz, w której złapałeś Walta za tył głowy?” kiedy Hank mówi: „Przez cały czas to byłeś ty”. Nie było to konkretne odniesienie, ale zdałem sobie sprawę, że pochodzi z „Ojca chrzestnego 2” — Michael Corleone mówi do swojego brata: „Wiem, że to byłeś ty, Fredo. Złamałeś mi serce.'”

Czy ten post był pomocny?