Skip to content

Breaking Bad: David Costabile musiał walczyć o swoją rolę jako Gale

26 de kwiecień de 2023
l intro 1682514730

Telewizyjne dramaty telewizyjne

Gale w podziemnym laboratorium

Chociaż David Costabile nigdy nie był najlepiej opłacany w swojej karierze, ma na swoim koncie role w niektórych z najbardziej udanych i lubianych seriali telewizyjnych, w tym „The Wire”, „Damages”, „Breaking Bad”. Costabile pojawił się w siedmiu odcinkach. z „Breaking Bad” jako chemik Gale Boetticher, ktoś, kogo Gus Fring (Giancarlo Esposito) uważa za następcę Waltera White’a (Bryan Cranston), gdy zaufanie między dwoma mężczyznami ulega erozji pod koniec sezonu 3. Historia Gale’a jest krótka, ale oznacza znaczący punkt w zaciemnieniu relacji Walta z Gusem i Jessem.

W wywiadzie dla The Ringer Costabile wyjaśnił, że kiedy dostał rolę Gale’a Boettichera, polubił już „Breaking Bad” i pomyślał, że idealnie pasuje do tej roli.

„Bardzo się starali, aby mnie nie obsadzić, przez długi czas próbowali znaleźć kogoś innego” – powiedział. „Ale ja byłem jak:” Ja jestem ta postać. I to była prawda. … Wyzywam cię, abyś znalazł kogoś, kto to zrobi [role] lepszy ode mnie'”. Przyznał też, że sama determinacja nie wystarczy, by osiągnąć sukces w karierze, a do tego potrzebna jest odrobina szczęścia. „Wiele razy w życiu udało mi się zidentyfikować coś, na przykład „Chcę to” i zdobyć to” – powiedział Costabile. „A większość ludzi powie:” Masz cholerne szczęście ”, a odpowiedź na to brzmi: Ja jestem.”

Zachowanie Davida Costabile’a idealnie pasowało do postaci Gale’a Boettichera

Gale zostaje ostatecznie zabity przez Jessego Pinkmana (Aaron Paul), moment, który jest krytyczny w długim, powolnym ześlizgnięciu się Jessego z niskiego stopnia kucharza metamfetaminy do zmiętej, zgorzkniałej łuski istoty ludzkiej.

The Ringer’s Miles Surrey nazwał morderstwo Gale’a „rozdzierającym serce, zmieniającym grę momentem z efektami pogłosu w pozostałej części serii”.

W swoich siedmiu odcinkach „Breaking Bad” David Costabile wniósł łagodne człowieczeństwo, które kontrastuje z lekkomyślnym egoizmem Walta i zuchwałą postawą Jessego, a jednocześnie idealnie współgra z cichym profesjonalizmem Gusa Fringa.

Costabile doskonale gra Gale’a, przenosząc swoje doświadczenie z teatru muzycznego do wielu scen. Jego niezapomniane wykonanie w YouTube epickiego „Major Tom” Petera Shillinga w 4. odcinku sezonu 4 jest jednym z najważniejszych elementów komediowych serialu, podobnie jak jego śpiewanie utworu „The Elements” Toma Lehrera w 4. odcinku 3. sezonu.

W końcu, chociaż Gale jest jedną z pomniejszych postaci w „Breaking Bad”, jego wpływ ma efekt motyla w całej serii, ostatecznie prowadząc do zabójstwa Gusa Fringa przez Waltera White’a i oderwania Jessego od Walta i ucieczki na Alaskę.

Czy ten post był pomocny?