Skip to content

Bramy w wybielaczu (Senkaimon, Garganta, Jigoku no Mon) wyjaśnione!

13 de październik de 2022
Senkaimon

Jeśli jesteś Wybielacz fanem, pewnie już wiesz, że w świecie stworzonym przez Tite Kubo istnieją cztery główne światy. Świat Ludzi to nasz świat, z którego pochodzi Ichigo. Soul Society to miejsce pochodzenia Shinigami, podczas gdy Hueco Mundo to miejsce, w którym przebywają Hollowy. Istnieje również tajemnicze Piekło, które nie było mocno opisywane w materiale kanonicznym. Jak dobrze wiecie, aby podróżować z jednego świata do drugiego, należy uzyskać dostęp do określonego portalu lub bramy między światami, a w tym artykule wyjaśnimy trzy główne bramy w Wybielacz i jak faktycznie działają.

Senkaimon

Senkaimon to portal łączący dwa różne światy. Shinigami używają ich, aby przedostać się z Soul Society do świata ludzi i odwrotnie. Pierwszy widziany Senkaimon został stworzony przez Renjiego na rozkaz Byakuyi. Zanim człowiek może wejść do Senkaimon, jego stałe cząstki muszą zostać przekształcone w cząstki duchowe przez Reishihenkanki. Wnętrze Senkaimon nazywane jest Dangai, pośrednim wymiarem Soul Society i świata żywych, i ma dwie obrony, które mają na celu uniemożliwienie każdemu pozostania tam przez długi czas, pierwszą Kōryū i drugą Kōtotsu.

Kōryū to rodzaj ściany, która zapada się za tymi, którzy próbują przekroczyć Dangai. Zawalająca się ściana zawiera wszystko, czego dotknie, na przykład pelerynę Uryū, którą Chad następnie zdziera, aby mógł dalej biec. Jest szczególnie dobry w trzymaniu ciał duchowych, np. uwolnionych Zanpakutō, przed którymi Yoruichi ostrzega, gdy Ichigo chce użyć Zangetsu do ocalenia Uryū.

Kōtotsu zapewnia, że ​​nikt nie pozostaje w wymiarze między dwoma światami dłużej niż to konieczne, ponieważ czas stoi w miejscu. Kōtotsu ma wygląd organicznego, żywego pociągu z lampą (może to być również stworzenie przypominające robaka). Ukazuje się tylko raz w tygodniu, kiedy Yoruichi po raz pierwszy są w drodze do Soul Society z Ichigo, Chadem, Orihime i Uryū.

Wszystko, co go dotknie, zostanie zniszczone. Po tym, jak grupie udaje się z niego uciec, Yoruichi mówi, że Orihime miała szczęście, ponieważ jej Shun Shun Rikka została zniszczona po dotknięciu przez Kōtotsu. Jedynymi Shinigami, którzy go zniszczyli do tej pory, byli Shūsuke Amagai (wypełniacz) i Sōsuke Aizen (rozdział mangi 407).

Wszyscy intruzi mogą przejść przez Senkaimon w taki sam sposób jak Shinigami, ale brak Jigokuchō zmusza intruzów do przejścia przez Dangai. Jest to bardzo trudne zadanie, ponieważ dusze, które nie przekroczą Dangai przed zamknięciem bram Soul Society, zostaną tam zamknięte na zawsze. Seireitei może wyłączyć te mechanizmy, aby Shinigami i ludzie mogli bezpiecznie przejść przez Dangai.

Aby przybyć i odejść ze Świata Ludzi, Senkaimon może pojawić się niemal wszędzie. Kiedy pojawia się w ten sposób, Senkaimon przybiera formę tradycyjnych japońskich drzwi czekających na wejście do shōji. Można go otworzyć używając Zanpakutō jako klucza. Metoda wymaga po prostu umieszczenia Zanpakutō przed użytkownikiem i włożenia go w specjalną przestrzeń, która sprawia, że ​​Senkaimon pojawia się przed obróceniem miecza jak klucza. Gdy drzwi pojawiają się i otwierają całkowicie, otwierają się za nimi kolejne drzwi, uwalniając Jigokuchō.

Garganta

Bramy w wybielaczu (Senkaimon, Garganta, Jigoku no Mon) wyjaśnione!

Garganta to technika używana przez Arrancarów i Hollowy do wchodzenia i wychodzenia z Hueco Mundo. Można powiedzieć, że dosłownie przedziera się przez tkankę wymiarową, aby otworzyć wyłom między światami, odsłaniając tunel złożony z ogromnej energii, która musi być skupiona i zestalona, ​​aby stworzyć dostrzegalną ścieżkę.

Jest używany głównie przez Hollowy i Arrancary, ale innym postaciom udało się go używać na różne sposoby. Jest też inne użycie Garganty, pokazane tylko raz: Garganta Broadcast, wizualna transmisja podobna do ekranu telewizyjnego, stworzona przy użyciu indywidualnych portali Garganty. Ulquiorra Cifer zrobił to, aby zobaczyć obecną sytuację przyjaciół Orihime Inoue (Ichigo Kurosaki, Tōshirō Hitsugaya i Rangiku Matsumoto) walczących w swoich bitwach. Nie wiadomo, czy mógłby stworzyć więcej, jak chce, czy też trzy transmisje to jego limit.

Wszystkie Hollowy i Arrancary klasy Menos są w stanie otworzyć Gargantę. W większości przypadków otwiera się charakterystycznym segmentowym wzorem, ale w przypadku pierwszych Menosów klasy Gillian pojawiających się w Karakurze i tych na Wzgórzu Sōkyoku, otwór jest po prostu rozdarty na niebie, jakby był materiałem, pozostawiając krawędzie. szczerbaty.

Również Kisuke Urahara zademonstrował umiejętność posługiwania się tą techniką. Niedawno kapitan Mayuri Kurotsuchi nabył umiejętność posługiwania się Gargantą dzięki szeroko zakrojonym badaniom, gdy był więźniem w Hueco Mundo.

Jigoku no Mon

Bramy w wybielaczu (Senkaimon, Garganta, Jigoku no Mon) wyjaśnione!

Jigoku no Mon, czyli Bramy Piekła, to brama do Piekła w Wybielacz. Bramy są zwykle zamknięte łańcuchami i ozdobione zabandażowaną głową i torsem szkieletu na każdych drzwiach. Ramiona obu tych szkieletów są ustawione pod kątem, dzięki czemu mogą łatwo otworzyć wrota, gdy zostaną wezwane. Wygląda na to, że Bramy nie mogą się całkowicie otworzyć od wewnątrz przez dwie grube liny z przymocowanymi do nich amuletami.

Ogólnie rzecz biorąc, twarz i lewe ramię dużego, nieznanego demonicznego stworzenia można zobaczyć za Bramami, gdy są one otwarte. Demoniczna istota ma na ramieniu pancerz i dzierży ostrze. Jego lewe ramię i twarz pokryte są tatuażami przypominającymi oznaczenia plemienne. Demon przebija Hollowa wchodzącego do Piekła swoim ostrzem i ciągnie go przez Bramy, śmiejąc się. Bramy następnie zamykają się, a cała konstrukcja pęka i rozpada się w nicość. Zostało to zmienione w przyszłości, ponieważ widzieliśmy, jak duchy martwych Hollowów i Shinigami mieszkają w Piekle.

W tej chwili nic więcej nie wiadomo o Bramach, ale czy Kubo – miejmy nadzieję – zdecydował się kontynuować? Wybielaczna pewno dowiemy się o tym więcej informacji.

  • Bramy w wybielaczu (Senkaimon, Garganta, Jigoku no Mon) wyjaśnione!

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?