Skip to content

Bloomberg Green ogłasza konkurs dokumentalny na filmy krótkometrażowe poświęcone zmianom klimatu

8 de listopad de 2021
Bloomberg Green

Bloomberg Green, wieloplatformowa marka informacyjna poświęcona raportowaniu na temat biznesu, nauki i technologii zmian klimatu, uruchomiła pierwszy coroczny „Bloomberg Green Docs” konkurs dokumentalny na filmy krótkometrażowe dotyczące pilnych zmian klimatu. Ogłoszenie zostało ogłoszone dzisiaj podczas Bloomberg Green na imprezie COP26 w Glasgow.

Jurorami 2022 są:

  • Ed Begley, Jr., Złoty Glob i siedmiokrotnie nominowany do nagrody Emmy aktor
  • Oliver angielski, Filmowiec, Szef Kuchni i Adwokat Żywności, Kreatywny Wspólny Stół
  • John Fraher, starszy redaktor naczelny, Bloomberg
  • Deanna A. Stąd, naukowiec ds. atmosfery
  • Sam Heughan, Aktor
  • Ewa Orner, Filmowiec
  • Aaron Rutkoff, redaktor naczelny Bloomberg Green
  • Jill Tidman, dyrektor wykonawczy, The Redford Center

„Bloomberg Green ma być ostatecznym źródłem informacji o zmianach klimatu, a dzięki Bloomberg Green Docs mamy nadzieję zaprezentować nowe i ważne historie na temat wpływu zmian klimatu na świat” – powiedział John Fraher, starszy redaktor naczelny ds. biznesu, finansów i energii. w Bloomberg News.

Pięciu finalistów i zwycięzców poznamy na Bloomberg Green Docs Film Festival w kwietniu 2022 r., gdzie zostaną pokazane ich filmy dokumentalne. Jury Green Docs, składające się z filmowców, klimatologów, ekologów i redaktorów Bloomberg Green, przyzna zwycięzcy główną nagrodę w wysokości 25 000 USD.

„Marka Bloomberg Green jest zaangażowana w ilustrowanie ważnych kwestii dotyczących zmian klimatycznych za pomocą oryginalnych raportów, wizualnego opowiadania historii i genialnego projektu” – powiedziała Lauren Kiel, dyrektor generalny Bloomberg Green, Bloomberg Media. „Cieszymy się, że możemy uruchomić Green Docs i dać twórcom możliwość opowiadania ważnych historii klimatycznych przez ich własne soczewki”.

Uruchomiony w styczniu 2020 r. Bloomberg Green koncentruje się na biznesie, nauce i technologii zmiany klimatu. Oferując wiadomości, analizy i rozwiązania, jego treść pojawia się w witrynie Bloomberg Green, codziennym biuletynie e-mail, podcastu, Zielony Bloomberg magazyn i Bloomberg Terminal, z integracją z cyfrowymi wideo, Bloomberg Quicktake, Bloomberg Television, Bloomberg TV+, Bloomberg Radio i Bloomberg Live.

Wydarzenie Bloomberg Green na COP26 obejmowało również ekskluzywny pokaz Palenie, pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny Amazona, który w sposób niezachwiany przygląda się śmiertelnym pożarom australijskich buszu w latach 2019-2020 przez pryzmat ofiar pożarów, aktywistów i naukowców. Po projekcji reżyserka filmu Eva Orner wzięła udział w rozmowie z redaktorem wykonawczym Bloomberg Green, Aaronem Rutkoffem.

Termin składania zgłoszeń do konkursu rozpoczyna się od dzisiaj do 25 marca 2022 r. Więcej informacji na temat zasad i kwalifikowalności można znaleźć na stronie bloomberg.com/greendocs.

Czy ten post był pomocny?