Skip to content

Bill Maher wspomina swojego przyjaciela Salmana Rushdiego w „Real Time”

13 de sierpień de 2022
Real Time with Bill Maher 2021

Podczas gdy Salman Rushdie walczy o życie po ataku nożem, wściekły Bill Maher potępił traktowanie swojego dobrego przyjaciela (i częstego gościa) przez człowieka, którego nazwisko gospodarz zgadywał „nie jest Amiszem”.

Sal, jak nazywał go Maher, planował porozmawiać o tym, że Stany Zjednoczone są bezpieczną przystanią dla kontrowersyjnych punktów widzenia. „Wygłaszanie tego przemówienia jest nie do pomyślenia w większości krajów muzułmańskich”, powiedział Maher, ostrzegając: „Nie wchodźcie do mnie z islamofobią. Kiedy mówisz „fobiczny”, to tylko sposób na zamknięcie debaty”.

Gość Piers Morgan, który ma własne doświadczenie z kontrowersyjną przemową, wywołał aplauz, gdy zauważył: „Obrona wolności słowa zaczyna się od czegoś, czego nie można znieść”. Możesz nienawidzić opinii, powiedział Morgan. „Ale powinieneś być w stanie tolerować ich prawo do innego zdania”.

Morgan wskazał również z niepokojem na wzrost nastrojów antywolnościowych w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, wzywając do „ostrzeżeń” i w jednym przypadku odwołania profesora, który wygłosił wykład na temat obraźliwej mowy. „To szaleństwo”, powiedział Morgan, kiedy widzisz Amerykę w tym kierunku. „Jest bardzo cienka granica między tym a Salmanem Rushdim”. Zwiastunem tego jest to, co przydarzyło się w tym roku Dave’owi Chappelle i Chrisowi Rockowi za opowiadanie dowcipów. „Kiedy wpadasz w przemoc, kończy się to u Salmana”.

Felietonistka New York Post, Rikki Schlott, lat 22, twierdziła, że ​​jej pokolenie „nigdy nie uczyło się zasad wolności słowa”. Zaskoczyła Mahera, ujawniając, że jej była legitymacja studencka NYU miała numer telefonu „gorącej linii uprzedzeń”, aby zgłaszać rzeczy, które sprawiały, że czułeś się niekomfortowo. Takie działania rodzą sytuacje takie jak Rushdie, powiedziała. „Logicznym wnioskiem dla ludzi, którzy wierzą w słowa ae przemoc”, powiedziała, „walczysz ze słowami, które obrażają przemocą”. .

Wcześniej gościem Mahera był Ross Douthat, m.in New York Times felietonista i autor Głębokie miejsca: pamiętnik choroby i odkrycia . Ujawnił swoją walkę z boreliozą, która od jakiegoś czasu nie była diagnozowana.

Maher wyraził przekonanie, że lekarze nie wiedzą tyle, ile udają, preferując wszechwiedzące podejście do diagnozy, które często boryka się z nieznanym.

Początkowo zdiagnozowano u Douthata stres, ale potem przeszedł koszmar bólu, zawałów serca i utraty wagi o 50 funtów. Swoją walkę przyrównał do wczesnych dni pandemii, kiedy informacje o nieznanej chorobie były przekazywane przez władze, które udzielały porad, które później okazały się złe.

Jego książka mówi, że istnieje hipoteza przecieku laboratoryjnego dotycząca choroby z Lyme. Ale będziesz musiał kupić książkę, aby poznać szczegóły.

Wreszcie sekcja „Nowe zasady” Mahera dotyczyła niedawnych niepokojów związanych z aktorami, którzy muszą pasować do profili etnicznych i rasowych oraz preferencji seksualnych przedstawianych przez siebie postaci.

„Dyektorzy castingu muszą wybrać najlepszego aktora do tej roli” – powiedział Maher. „Tak właśnie jest aktorstwo i dlatego aktorstwo nazywa się „rolami”.

Oczywiście są problemy z Ryanem Goslingiem jako Frederickiem Douglassem lub Shia LeBouefem jako Shaftem.

Ale Tom Hanks, mówiąc, że nie zagrałby głównego bohatera w „Filadelfii”, gdyby został wystawiony dzisiaj, sprawił, że Maher zniechęcił się. „Czy Forrest Gump zostaje wrzucony pod autobus, ponieważ Tom nie jest umysłowo upośledzony?”

– To nie jest postęp – powiedział Maher. „To jest regresja”.

Czy ten post był pomocny?