Skip to content

Bill Maher prowadzi rozmowę „w czasie rzeczywistym” o wyścigu i szafie na buty Kylie Jenner

6 de listopad de 2021
Real Time with Bill Maher 2021

To był bardzo dziwny tydzień, zauważył Bill Maher na szczycie swojego programu w czasie rzeczywistym w HBO w piątek wieczorem. Powiedział, że było wiele dobrych wiadomości. „Ale przyszło za późno, aby uniemożliwić Demokratom kopanie tyłka w całym kraju”.

Być może wyczuwając zmieniający się przypływ, Maher zaczął noc szydzić z triumfu gubernatora Wirginii Glenna Youngkina, zauważając, że nazwa brzmi jak „szkocka, którą kupujesz w Costco”.

Ale nie mógł żartować zbyt wiele przez resztę serialu, mocno odpychając jednego gościa podczas dyskusji na temat teorii rasy krytycznej i obalając niektóre argumenty przedstawione przez senatorkę z Minnesoty Amy Klobuchar podczas jej otwierającego wywiadu.

W swoim segmencie Klobuchar wciąż wracała do swoich wypowiedzi polityków, którzy próbowali pomóc prawdziwym ludziom z problemami w prawdziwym życiu. Ale kiedy zaczęła obwiniać Republikanów za blokowanie aborcji i prawa do głosowania, Maher przerwał jej. „Te argumenty nigdy nie zadziałają na ludzi”.

Mimo to namydlił ją, nazywając Klobuchara „uczciwym pośrednikiem” dla umiarkowanych z Partii Demokratycznej, nawet przyznając, że umiarkowany wobec Demsów „nadal jest dość lewicowy”.

Znacznie ciekawsi byli profesorowie Michael Eric Dyson i Glenn Loury, którzy prowadzili z Maherem rozmowę na tematy rasowe.

Loury jest profesorem ekonomii na Brown University, który prowadzi podcast „The Glenn Show”, podczas gdy Dyson jest profesorem na Vanderbilt University i autorem Zabawny wyścig: Performing Blackness w Ameryce.

Dyson próbował argumentować, że rasa gubernatorów Wirginii zwróciła się przeciwko opozycji do nauczania czarnej historii w szkołach.

Maher go uciszył. „Oni nie sprzeciwiają się nauczaniu czarnej historii” i powiedzieli, że sprzeciw wynikał z reakcji na nauczanie teorii rasy krytycznej, która według niektórych ma skłonność do rozdzielania dzieci według rasy, co skutkuje traumatyzacją niektórych dzieci.

Loury zgodził się, że CRT jest zbyt separatystyczna. „To historia Ameryki. Czarni nie mają osobnej historii. Wyraził również przerażającą reakcję na ten pomysł i wezwania do pozbawienia pieniędzy policji, gdy przestępczość rosła.

Kiedy Maher wspomniał o trendzie segregacji czarnych akademików w kampusie, Dyson przyznał: „Wszyscy powinniśmy próbować nawzajem swojej kultury”. Ale dodał: „Nie udawajmy, że czarni studenci niosą wodę do segregacji”.

Rozmowa zeszła następnie na temat porażki referendum w Minneapolis w sprawie pozbawienia pieniędzy policji. Loury powiedział, że ludzie, którzy mieszkają w dzielnicach o wysokiej przestępczości, chcą być chronieni. „Policja nie jest panaceum, ale zdecydowanie znajduje się po prawej stronie równania” – powiedział.

Dyson poparł ten pomysł. „Czarni nazywają gliny częściej niż ktokolwiek inny” – powiedział Dyson. „Ale chcą, żeby gliniarze nie mylili ich z przestępcami i nie zabijali”.

Poproszony przez Mahera o poparcie cytatu z książki, w którym opisał policję jako „nieustępliwą chęć podporządkowania się Czarnym”, Dyson powiedział, że nadal obwinia „sam system” za niesłużenie Czarnym ludziom.

Loury mocno się odsunął. „Myślę, że musimy zachować perspektywę. Jest zła policja i kosztują czarne życie”. Dodał jednak, że to „kilkaset osób” w 300-milionowym kraju.

„Nieuchronnie dojdzie do konfliktu”, powiedział, dodając: „Co roku policja zabija dwa razy więcej białych. To nie jest zagrożenie dla ciała doskonale czarnego, to znaczy hiperbola. Kiedy już pójdziesz tą drogą, prosisz obywateli o wyliczenie, ile przestępstw popełniają czarni. Ponieważ sporo przestępstw popełniają czarni”.

Maher zakończył swoją noc zmierzeniem się z prymitywnym materializmem młodych ludzi. Zwrócił uwagę, że modelka i wpływowa kultura Kylie Jenner ma 28 razy więcej obserwujących w Internecie niż aktywistka na rzecz klimatu Greta Thunberg.

„Dysonans poznawczy zapiera dech w piersiach” – powiedział Maher o ludziach, którzy obwiniają starsze pokolenie za zniszczenie planety, ale wciąż mają obsesję na punkcie szafy na buty Jennera. Wskazał, że kryptowaluta, która jest w większości posiadana przez pokolenie Z, jest tworzona przy użyciu większej ilości energii niż Facebook, Apple i Google razem wzięte. Podobnie telefony komórkowe są zasilane przez ogromne banki serwerów, które również pochłaniają energię.

„Wiem, że byłoby ogniem żyć jak Kylie i ocalić planetę, ale nie możesz zrobić obu tych rzeczy” – upomniał Maher. „Dzieci, musicie dokonać wyboru – jesteście albo postępowi, albo przesadzeni”. Dodał: „Chciałbym, żeby twoje pokolenie było lepsze od mojego. Ale jesteśmy zupełnie tacy sami. Dużo gadania, ale pod koniec dnia obwiniają się o wygodę, luksus i konsumpcję.

Czy ten post był pomocny?