Skip to content

Bill Clinton opuszcza szpital, eskortowany przez Hillary Clinton, i daje „kciuki w górę” na temat tego, jak się czuje

17 de październik de 2021
AP21159572695836

AKTUALIZACJA, NIEDZIELNY RANEK: Były prezydent Bill Clinton został zwolniony ze szpitala.

Clinton opuścił placówkę ramię w ramię ze swoją żoną i byłą sekretarz stanu Hillary Clinton, witając się z personelem szpitala i unosząc kciuki, gdy pytano go, jak się czuje. Dyrektor wykonawczy Departamentu Medycyny Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine, dr Alpesh N. Amin, główny lekarz Clinton, wydał oświadczenie po uwolnieniu Clinton. „Prezydent Clinton został dziś zwolniony z UC Irvine Medical Center. Jego gorączka i liczba białych krwinek są znormalizowane, a on wróci do domu do Nowego Jorku, aby dokończyć kurs antybiotyków” – napisał Amin. „W imieniu wszystkich w UC Irvine Medical Center byliśmy zaszczyceni, że go leczyliśmy i będziemy nadal monitorować jego postępy”.

AKTUALIZOWANE przez cały czas o najnowsze: Były prezydent Bill Clinton został przyjęty do Centrum Medycznego UCI w Orange w celu leczenia infekcji niezwiązanej z Covidem, powiedział w czwartek jego rzecznik.

W piątek jego rzecznik powiedział mediom, że były prezydent jest „na nogach”.

42. prezydent otrzymał dziś również życzenia od 46. prezydenta. „Prezydent Biden rozmawiał dziś po południu telefonicznie z prezydentem Clintonem” – powiedziała Karine Jean-Pierre, główny zastępca sekretarza prasowego Białego Domu. „Prezydent Biden i prezydent Clinton nie mogą się doczekać ponownego spotkania. Prezydent Biden życzy prezydentowi Clintonowi szybkiego powrotu do zdrowia”.

Rzecznik prasowy Angel Urena powiedział, że Clinton został przyjęty we wtorek wieczorem. „Jest w dobrej kondycji, jest w dobrym nastroju i jest niesamowicie wdzięczny lekarzom, pielęgniarkom i personelowi, którzy zapewniają mu doskonałą opiekę” – powiedział. CNN poinformował, że Clinton miał infekcję dróg moczowych, która rozprzestrzeniła się do jego krwioobiegu, stan znany jako posocznica. Jak podała sieć, był w Kalifornii na imprezie związanej z Fundacją Clintona.

Jego lekarze, dr Alpesh Amin i dr Lisa Bardack, wydali oświadczenie, w którym stwierdzili, że u Clintona zdiagnozowano infekcję, gdy zabrano go do Centrum Medycznego UCI i został przyjęty do ścisłego monitorowania. Podawano mu także antybiotyki i płyny.

„Pozostaje w szpitalu w celu ciągłego monitorowania”, powiedzieli, dodając, że po dwóch dniach jego liczba białych krwinek spadała „i dobrze reaguje na antybiotyki”.

Powiedzieli, że kalifornijski zespół medyczny był w „stałej komunikacji” z jego zespołem medycznym z Nowego Jorku, w tym z kardiologiem.

„Mamy nadzieję, że wkrótce wróci do domu” – powiedzieli.

Clinton, lat 75, przeszedł czterokrotną operację wszczepienia bajpasów w 2004 roku. W 2010 roku wszczepiono mu dwa stenty wieńcowe, po tym jak skarżył się na bóle w klatce piersiowej. Mówił też publicznie o przejściu na ścisłą, w dużej mierze opartą na roślinach dietę.

W CNN dr Sanjay Gupta powiedział, że rozmawiał z lekarzami Clintona i że nadal przebywa na OIOM-ie, ale przede wszystkim ze względu na prywatność. Jego żona, była sekretarz stanu Hillary Clinton, również przebywa w południowej Kalifornii. Promuje swoją nową powieść, Stan Terroru, z Louise Penny.

Dr David Agus, profesor medycyny w USC Keck School of Medicine i współpracownik medyczny CBS News, powiedział CBS News w piątek rano, że rozmawiał z lekarzami Clintona, którzy powiedzieli, że były prezydent miał nudności i wymioty.

Agus powiedział, że lekarze powiedzieli mu, że Clinton radzi sobie „dramatycznie lepiej” i potencjalnie może zostać zwolniony ze szpitala w weekend.

City News Service i Tom Tapp przyczynili się do powstania tego raportu.

Czy ten post był pomocny?