Skip to content

„Biały lotos” HBO w drugim sezonie we włoskim studiu Lumina pod Rzymem

21 de wrzesień de 2022
The White Lotus. season 2jpg e1663768216995

EKSKLUZYWNY: przebojowy serial komediowo-dramatowy HBO Biały Lotos niedawno zakończył zdjęcia do drugiego sezonu we włoskim studiu Lumina na północ od Rzymu.

Jak wcześniej udokumentowano, większość drugiego sezonu serialu nakręcono w pałacu San Domenico w Taorminie oraz w plenerach wokół Sycylii na południu Włoch. Następnie, późnym latem, projekt kręcono po cichu przez miesiąc w Luminie, która niedawno podpisała sześcioletni pakt strategiczny z odradzającym się włoskim studiem Cinecittà.

Kultowy obiekt Cinecittá rośnie w siłę. Takie było zapotrzebowanie na przestrzeń studyjną, której potrzebowała, aby pomieścić niektóre produkcje w miejscach satelitarnych, w tym Lumina, która ma cztery sceny dźwiękowe.

To znak rosnącego zainteresowania Włochami jako miejscem produkcji, że Lumina i Cinecittá były w stanie wziąć udział w jednym z najgłośniejszych amerykańskich programów. Pierwszy sezon, rozgrywający się w dysfunkcyjnym kurorcie na Hawajach, był najczęściej nagradzanym serialem ostatnich nagród Emmy, zdobywając dziesięć nagród, w tym Outstanding Limited lub Anthology Series.

Wśród projektów, które pojawią się wkrótce lub niedawno w Cinecittá, są projekty Netflix Stara Gwardia 2, Klub Książki 2 z Diane Keaton i Jane Fonda, Nanni Moretti’s Il Sol Dell AvvenireAngelina Jolie Bez krwi, z udziałem Salmy Hayek i Demiana Bichira oraz Edwarda Bergera Konklawew którym zagra Ralph Fiennes.

Drugi sezon Białego Lotosu rozpocznie się w przyszłym miesiącu, choć data nie została jeszcze ogłoszona. HBO wypuściło teaser na sezon w zeszłym miesiącu.

W obsadzie znaleźli się Jennifer Coolidge (jedyna aktorka, o której wiadomo, że powraca z pierwszego sezonu), F. Murray Abraham, Adam DiMarco, Tom Hollander, Michael Imperioli, Aubrey Plaza, Haley Lu Richardson, Theo James, Meghann Fahy, Will Sharpe i Leo Woodall . Mike White powraca jako scenarzysta i reżyser.

HBO powiedział, że nowy sezon „podąży za inną grupą wczasowiczów, którzy odlecą do innej posiadłości Białego Lotosu i tymczasowo osiedlą się wśród jej mieszkańców”.

Aubrey Plaza, który ma odegrać kluczową rolę, powiedział Rozrywka dziś wieczorem: „Wiem, że to dużo do spełnienia, ale Mike [White] jest tak dobry w sprawieniu, że drugi sezon będzie inny. To jest wciąż Biały Lotosale teraz jest we Włoszech, więc ma zupełnie inny klimat, więc myślę, że ludzie będą zaskoczeni”.

Pizza z Lukrecją a wokalistka HAIM, Este Haim, pełni funkcję konsultanta muzycznego.

Czy ten post był pomocny?