Skip to content

Better Call Saul przegapił kluczową okazję do pojawienia się Skyler White

13 de maj de 2023
l intro 1683605571

Telewizyjne dramaty telewizyjne

Uśmiechnięta Skyler White

„Better Call Saul” opowiada historię pochodzenia Jimmy’ego McGilla, znanego również jako Saul Goodman (Bob Odenkirk), prawnika, który doradza bohaterowi „Breaking Bad” Walterowi White’owi (Bryan Cranston) w kontaktach z organami ścigania i rywalizującymi przestępcami.

Na początku serii Walt wykorzystuje Saula do ukrywania swojej pracy przed żoną Skyler (Anna Gunn), ale w miarę jak „Breaking Bad” się zużywa i imperium Walta rośnie, w końcu wykorzystuje jej umiejętności księgowe, aby pomóc mu wyprać szybko gromadzące się gotówka. Skyler i Saul spotykają się po raz pierwszy w 3. sezonie „Breaking Bad”, odcinku 11, „Abiquiu”, kiedy Walt przyprowadza Skyler do biura Saula, aby omówić stworzenie historii wyjaśniającej ich nagłe bogactwo. Po tym, jak Saul wygłasza kilka niegrzecznych uwag, Skyler przekonuje dwóch mężczyzn, że ich najlepszą opcją jest zakup firmy w celu prania pieniędzy.

Między Saulem i Skyler nigdy nie ma utraconej miłości; później w odcinku nazywa ją „Yoko Ono”.

Saul i Skyler również nie zgadzają się co do zakupu przez Białych myjni samochodowej, w której pracował Walt, a gdy Saul staje się coraz bardziej protekcjonalny, Skyler staje się bardziej zdeterminowana. Wrogość, która narasta między Skyler i Saulem w sezonach 3 i 4 „Breaking Bad”, prowadzi do straconej szansy, gdy „Better Call Saul” dobiega końca. Kiedy Saul zostaje ostatecznie postawiony przed wymiarem sprawiedliwości w finale serialu „Zadzwoń do Saula”, siostra Skyler, Marie (Betsy Brandt), wraca na proces.

Biorąc pod uwagę niechęć Skyler do Saula, biorąc pod uwagę jego udział w upadku Walta, bez wątpienia byłaby zachwycona możliwością przyłączenia się do swojej siostry w zeznawaniu przeciwko niemu. Jednak Anna Gunn nigdy nie pojawia się w „Better Call Saul”.

Historia Skyler pozostaje nierozwiązana pod koniec Breaking Bad

W „Saul Gone” Saul targuje się o potencjalny wyrok dożywocia plus 190 lat za wiele zarzutów – w tym współudział w morderstwach agentów DEA Hanka Schradera (Dean Norris) i Steve’a Gomeza (Steven Michael Quezada) – do 85-90 miesiące. Następnie rzuca się w przysłowiowego rębaka, aby Kim Wexler (Rhea Seehorn) nie poniósł żadnych konsekwencji za śmierć Howarda Hamlina (Patrick Fabian), a jego wyrok zostaje podniesiony do 86 lat.

Podczas gdy samopoświęcenie Saula oznacza, że ​​udział Skyler White w jego postępowaniu sądowym ostatecznie miałby niewielki wpływ na jego ostateczną karę więzienia, zmarnowano okazję do dodania dodatkowej fabuły podsumowującej wątek Skyler, który pozostał w większości nierozwiązany pod koniec ” Złamanie zła”. Walt otrzymuje jeden szybki raport od Eda (Robert Forster) w 5. odcinku 15. sezonu „Breaking Bad”, odcinek 15, „Granite State”, dowiadując się, że Skyler podjęła pracę jako dyspozytor taksówek i używa swojego panieńskiego nazwiska.

Ostatni raz widzimy Skyler w finale „Breaking Bad”, „Felina”, kiedy Walt składa jej ostatnią wizytę w podupadłym mieszkaniu, które wynajęła dla siebie i swoich dzieci, kiedy uciekał do New Hampshire. Tam daje jej los na loterię ze współrzędnymi miejsca ostatecznego spoczynku Hanka i Steve’a.

Podczas gdy Walt zawsze chronił ją przed szczegółami swoich bardziej brutalnych przestępstw, Skyler miała dogłębną wiedzę na temat swojej działalności związanej z produkcją narkotyków iw pełni kontrolowała aspekt destrukcyjnego partnerstwa Walta i Saula związanego z praniem brudnych pieniędzy.

Skyler i Marie również mają trochę pracy nad swoim związkiem

Skyler pali papierosa

Z tą jedną bardzo cenną informacją w swoich rękach i wspomnieniami o partnerach biznesowych i interesach Walta, Skyler w końcu zebrała wystarczająco dużo informacji, aby zawrzeć umowę z prokuratorami, potencjalnie zapewniając sobie immunitet, a może nawet przekonać władze federalne, by zezwoliły jej na zatrzymaj część pieniędzy Walta – jeśli cokolwiek z nich można odzyskać.

Fabuła „Skyler jako świadek stanu” dałaby również Vince’owi Gilliganowi i Peterowi Gouldowi dużo więcej miejsca na podkreślenie złożonej i czasami kontrowersyjnej relacji Skyler i Marie, ponieważ Skyler niewątpliwie byłaby naciskana przez swoją siostrę, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat ostatniej wizyty Walta i wszelkie dalsze informacje, które mogłaby mieć na temat morderstwa Hanka.

Marie, która nigdy nie wydawała się być w stanie dostrzec ani wytyczyć odpowiednich granic z żadnym z członków swojej rodziny, prawdopodobnie nie uwierzyłaby twierdzeniom Skyler, że wszystko, co wie, ogranicza się do liczb na tym losie na loterię, co prawdopodobnie doprowadzi do kolejnego wybuchu, takiego jak powtórzenie okrzyki „zamknij się” Skyler rozpętały się na jej siostrze w sezonie 5, odcinku 3.

Anna Gunn spekulowała, że ​​być może Skyler i Marie były w stanie uciec do tropików z częścią pieniędzy Walta i żyć długo i szczęśliwie, a wielbiciele nieszczęśliwych sióstr mogą mieć tylko nadzieję, że tak jest.

Czy ten post był pomocny?