Skip to content

BBC Studios mianuje Toma Fussella dyrektorem generalnym, zastępując Tima Davie

13 de październik de 2021
tom fussell e1595942173555

BBC Studios mianowało dyrektora finansowego Toma Fussella na stanowisko dyrektora generalnego, ponad rok po tym, jak Tim Davie przeniósł się na stanowisko dyrektora generalnego.

Fussell sprawuje tymczasowe stanowisko od września 2020 r., nadzorując globalną strategię producenta-dystrybutora.

Będzie kierował opracowywaniem ambitnych planów ekspansji, gdy Davie zleca BBC Studios zwiększenie zysków handlowych o 30% w ciągu najbliższych pięciu lat, jednocześnie nadzorując inicjatywy dotyczące różnorodności i integracji oraz wiele innych obszarów działalności.

„W zeszłym roku Tom udowodnił, że jest wybitnym liderem BBC Studios, prowadząc firmę przez jej najtrudniejsze czasy z przekonaniem i współczuciem oraz osiągając dobre wyniki” – powiedział Davie.

Fussell powiedział: „BBC Studios jest podstawową częścią Grupy BBC i w coraz większym stopniu wspiera wszystkie jej strategiczne priorytety, od unikalnych treści o wysokim priorytecie i bezstronności po przychody online i, oczywiście, komercyjne. Mając ambicję służenia zarówno brytyjskiej, jak i międzynarodowej publiczności w nowy sposób, moją rolą jest: Praca ze wszystkimi w BBC Studios, aby wzmocnić i zmienić wszystko, co robimy na przyszłość”.

Fussell, który będzie również członkiem Komitetu Wykonawczego BBC, dołączył wówczas do BBC Worldwide jako dyrektor finansowy w 2016 roku i objął tę samą rolę, gdy dwa lata później oddział dystrybucyjny połączył się z oddziałem produkcyjnym. Jest byłym dyrektorem finansowym w Shine Group i dyrektorem finansowym Random House w Wielkiej Brytanii.

Staje przed szeregiem wyzwań, gdy komercyjny strój wyłania się z Covid-19.

Podczas gdy usługa publiczna BBC jest finansowana z opłaty licencyjnej i dlatego była mniej uszkodzona przez ekonomiczne skutki pandemii, BBC Studios ucierpiało z powodu spowolnienia na rynku reklam i przerwy w produkcji, ponieważ EBITDA spadła o 17% do 151 mln GBP (205 mln USD ) i wraca do BBC o połowę do 137 milionów funtów (187 milionów dolarów). Ponad 50% programów BBC Studios zostało umieszczonych w lodzie na kilka miesięcy podczas pierwszej blokady, a po powrocie do produkcji poniesiono dodatkowe koszty.

Spekulacja

Spekulacje dotyczyły procesu mianowania ze względu na czas potrzebny po przeprowadzce Davie we wrześniu 2020 roku.

Fussell początkowo powiedział personelowi, że nie będzie ubiegał się o to stanowisko na stałe i wiele starszych kandydatek, w tym szefowa All3Media Jane Turton, była dyrektor generalna Endemol Shine Group Sophie Turner Laing i obecnie szefowa Sky Studios Cécile Frot-Coutaz, zdała sobie sprawę, że się zmieniła. spadła na przełomie 2020 i 2021 roku.

Fussell był faworytem od około marca 2021 roku, ale Wszykina poinformował w maju, że BBCS wrócił na rynek w poszukiwaniu zastępcy Davie, co zarządził prezes Richard Sharp.

Czy ten post był pomocny?