Skip to content

Barbara Broccoli o mocnym filmie „Till”: „To nie czas, abyśmy odwracali wzrok” – New York Film Festival

2 de październik de 2022
896F3A76 BFC7 464B BB0F 1D7316C0DB2D

EKSKLUZYWNY: Barbara Broccoli, jeden z zespołów producentów tworzących mocny film Doo niezwykłych wysiłkach Mamie Till Mobley, aby znaleźć sprawiedliwość po zlinczowaniu jej 14-letniego syna Emmetta Louisa Tilla, za gwizdanie na Carolyn Bryant, białą kobietę, przez białych supremacjonistów w Mississippi w 1955 roku, powiedział Wszykina, że publiczność musi odszukać film: „To nie jest czas, abyśmy odwracali wzrok”.

Broccoli powiedział, że Emmett, który odwiedzał swoich kuzynów, został zlinczowany i zamordowany za gwizdanie na Carolyn Bryant, białą kobietę, prowadzącą sklep w Bryant’s Grocery & Meat Market w Money, Mississippi. Kilka dni grupa mężczyzn wyciągnęła chłopca z domu wuja. Kilka dni później jego okaleczone ciało odkryto w rzece Tallahatchie w Mississippi.

Powołując się na innych producentów Keitha Beauchampa, Whoopi Goldberg, Thomasa Levine’a, Michaela Reilly’ego i Freda Zollo, Broccoli dodał: „To ważny film dla mnie, dla nas wszystkich”.

Film w reżyserii Chinonye Chukwu (Łaska), otrzymywał swoją światową premierę w sobotę wieczorem na nowojorskim festiwalu filmowym w Lincoln Center, „otworzy ludziom oczy” – powiedział Broccoli po prywatnym pokazie filmu. Do w Londynie w tym tygodniu: „Modlę się, żeby ludzie to zobaczyli”, dodał producent, który kontroluje Eon Productions, wraz z Michaelem G.Wilsonem, domem franczyzy Jamesa Bonda.

Powiedziała, że ​​brokuły martwią się, ponieważ klimat rasowy w Stanach Zjednoczonych „jest teraz gorszy niż dwadzieścia lat temu. Wiele z nich to Donald Trump, prawda? Stworzył to, aby ludzie mogli otwarcie zaprzeczyć, że to się wydarzyło”.

Wyjaśniła, że ​​”Keith Beauchamp był producentem, który w zasadzie spędził całe dorosłe życie na badaniu tego, to jego stypendium doprowadziło nas do tego punktu. Był bardzo blisko Maimie i ten film opowiada o tym, co naprawdę się wydarzyło. On, Fred i Tom, a potem Whoopi i ja zaangażowaliśmy się, a potem przyprowadziliśmy Chinonye, ​​aby się zobaczyła Łaskai wykonała świetną robotę”.

Obsada Danielle Deadwyler (Im mocniej spadają) przedstawienie Mamie Till Mobley było dumnym momentem, zauważył Broccoli. „A Danielle jest naprawdę niezwykła. Wysłała taśmę do reżysera castingu, mieliśmy mnóstwo zgłoszeń. Chinonye wysłała mi notatkę z napisem: „Widziałeś dzisiaj taśmy? Zadzwoń.’ Właściwie byłem w LA, zadzwoniłem do niej i powiedziałem: „O mój Boże”. Myślę, że właściwie powiedzieliśmy „O mój Boże” zgodnie. Sprzedano nam Danielle i fantastyczna była reakcja w studiach. Alana Mayo, która prowadzi Orion Pictures i Pam Abdy oraz Michael De Luca, który sfinansował film; kiedy powiedzieliśmy, że chcemy kogoś, kto nie ma ustalonego nazwiska, wtedy ją zobaczyli, nie było żadnych argumentów, by ją obsadzić. Poparli ten film w 100 procentach. I mamy 100 procent wsparcia ze strony MGM i UAR [United Artists Releasing] którzy wykonują świetną robotę i mają ogromne wsparcie ze strony Universal” – powiedział Broccoli.

Wzdychając, Broccoli kontynuował: „Dotarcie do punktu, w którym im go otrzymaliśmy, było długą podróżą, ale kiedy już im go daliśmy, było to natychmiastowe. Chcieli po prostu zrobić ten film… ponieważ to Orion ma długą historię tworzenia filmów, które coś oznaczają”.

Film jest napędzany siłą matczynej miłości i siłą matki poszukującej prawdy o tym, co stało się z jej nastoletnim synem, sportretowanym przez Jalyn Hall (Wał). Chinonye chciała skoncentrować się na pani Mobley… i była bardzo nieugięta, słusznie, że nie chciała pokazać przemocy zabitego Emmetta. Ale oczywiście następstwa były ważne, aby ludzie mogli je zobaczyć. Ważne było, aby pokazać, co zrobiono z ciałem Emmetta i to właśnie zrobiła pani Mobley, kiedy pokazała torturowane ciało swojego syna w otwartej trumnie. „Niech świat zobaczy to, co ja widziałem” – wyjaśnił Broccoli.

Ponadto, jak powiedział Broccoli, reżyser chciał rozpocząć i zakończyć film „w miejscu radości. Chciała pokazać miłość, odporność i złożoność, że pani Mobley była kobietą z klasy średniej mieszkającą w Chicago i mającą świetną pracę; miała życie, miała przyjaciół i nie zamierzała zostać aktywistką na rzecz praw obywatelskich. A kiedy pomyślisz o tym, co się z nią stało w ciągu zaledwie jednego miesiąca: mija miesiąc od uprowadzenia do dowiedzenia się o morderstwie, a potem do złożenia zeznań w Mississippi. To niezwykłe, co osiągnęła. Jest prawdziwym bohaterem i ludzie nie znają jej historii. Wykracza poza to, co każdy może sobie nawet wyobrazić; przeciwstawiając się systemowi, wszystkim tym [white] mężczyzn i odłożyła swój smutek na bok dla większego dobra. Ból do celu. To nie może się zdarzyć bez świetnego występu. Danielle to zapewnia – oświadczył Broccoli.

Oczywiście brokuły są mocno zainwestowane w Do, zarówno emocjonalnie, jak i praktycznie. Twierdziła, że ​​niektóre stany zakazują „nauczania historii w wielu miejscach. Ale otwieramy się szeroko [October 14 in the U.S.] i pokazujemy to na Londyńskim Festiwalu Filmowym 15 i 16 października. Mamy ogromny program szkolny, ogromny program ze szkołami i uczelniami. Ludzie myślą, że znają imię i myślą, że znają historię, ale tak naprawdę nie znają historii”.

Brokuły wspomniał o kluczowej scenie w Do kiedy krewny informuje panią Mobley, że nie może patrzeć na zniekształcone zwłoki Emmetta w otwartej trumnie w kościele Bożym Roberts Temple Church w dzielnicy Bronzeville w Chicago. „Ciocia Lizzie mówi: „Nie mogę patrzeć”, a Maimie mówi: „Musimy”. I my też musimy. To nie czas, abyśmy odwracali wzrok – upierał się Broccoli.

Whoopi Goldberg zawiera również in Do jako matka pani Mobley, Alma Carthan; Frankie Faison gra swojego ojca, Johna Carthana. Gigant praw obywatelskich Medgar Evers gra brytyjski aktor Tosin Cole, jego żonę Myrlie Evers gra Jayme Lawson. ”Żona Medgara mówi w filmie, że się martwi. Przyprawia mnie o dreszcze, wiedząc, co się wydarzy”, powiedział Broccoli, odnosząc się do zabójstwa Medgara Eversa osiem lat później, w 1963 roku. Haley Bennett gra Carolyn Bryant.

Powtarzając swoją mantrę, Brokuł powiedział: „Nie, to nie czas na odwracanie wzroku”.

Czy ten post był pomocny?