Skip to content

„Avatar: The Way Of Water” przynosi globalnie do piątku 180 mln USD, w drodze do ponad 400 mln USD WW Bow – International Box Office

17 de grudzień de 2022
MCDAVTH WD011

AKTUALIZACJA W SOBOTĘ: Jamesa Camerona Awatara dalszy ciąg, Avatar: Droga wody, dodał w piątek osiem kolejnych istotnych międzynarodowych rynków kasowych, uzupełniając globalny krajobraz. Przez wczoraj zgromadził się oczekiwany powrót na Pandorę 127,1 mln USD z łącznie 52 rynków offshore oraz 180,1 mln USD na całym świecie, biorąc pod uwagę faktoring krajowy.

Biorąc pod uwagę wcześniej odnotowaną zmianę sytuacji w Chinach, a także element związany z oglądaniem spotkań w tym filmie Disneya/20th Century Studios, prognozy na weekend otwarcia spadły do ​​około 280 mln USD z zagranicy przy światowej premierze o wartości ponad 410 mln USD.

szacunki Disneya Droga wodyprzez pierwsze trzy dni offshore na poziomie 83% powyżej Awatara69% przed Top Gun: Maverickponad 59%. Dominium świata jurajskiego i 39% w tyle Spider-Man: Nie ma drogi do domu na podobnej zasadzie.

Chociaż ten początek nie jest tam, gdzie pierwotnie szacowano, ogólnie rzecz biorąc, były zachęcające chwyty i pozytywna reakcja publiczności, co dobrze wróży nogom w nadchodzących tygodniach.

W szczególności, i nieuwzględnione w powyższych sumach, Korea odnotował 94% wzrost od piątku do soboty, podnosząc lokalny cume do 17,3 mln USD do soboty.

Chiny dodały w sobotę kolejne 20,5 miliona dolarów, nieuwzględnione powyżej, za jak dotąd 44 miliony dolarów brutto.

Przełamując rynki w piątek, region Azji i Pacyfiku otworzył się na pierwszym miejscu na całym świecie — Indie miały w piątek drugi co do wielkości debiut w hollywoodzkim filmie, ustępując jedynie Avengers: Koniec gry.

w Wielka Brytania, WOW zajął 4cz najwyższy piątkowy dzień otwarcia w 2022 r., a w Hiszpania zaliczył 2nd najwyższy w historii dzień otwarcia w branży (tylko za Doktor Strange w multiwersie szaleństwa).

10 największych rynków do piątku to: Chiny (23,5 mln USD), Korea (9,8 mln USD), Francja (9,5 mln USD), Niemcy (8,5 mln USD), Indie (5,9 mln USD), Meksyk (5,9 mln USD), Australia (5,4 mln USD), Wielka Brytania (4,5 mln USD), Włochy (4,5 mln USD) i Brazylia (3,7 mln USD).

Wrócimy w niedzielę.

POPRZEDNI, AKTUALIZACJA PIĄTKU: Avatar: Droga wody miał swój pierwszy pełny dzień gry dzisiaj w Chiny gdzie zarobił szacunkowo 18,5 miliona dolarów. Wraz z 5 milionami dolarów ze środowych/czwartkowych zapowiedzi, to podnosi sumę na tym rynku do 23,5 miliona dolarów do piątku.

Jednak liczby te nie są uwzględnione w bieżącym czwartku 50,4 miliona dolarów. Globalnie, wliczając 17 mln USD z wczorajszych zapowiedzi krajowych, suma wynosi 67,4 mln USD. Ponownie, nie obejmuje to zapowiedzi Chin ani piątkowej gry.

Chiny, jak powiedzieliśmy od samego początku, stanowią huśtawkę w sequelu Jamesa Camerona. Istnieją wyraźnie problemy na rynku, które po prostu otworzyły drzwi po wieloletniej polityce zerowej Covid. Podczas gdy przedsprzedaż była silna, sprzedaż walk-up była mniejsza i jest to mało prawdopodobne Awatar 2 dzięki temu osiąga 100 milionów dolarów w weekend otwarcia. Jak pisaliśmy wcześniej, obowiązuje ostrożność. Mimo to wczesne wyniki społecznościowe są dobre: ​​Maoyan na poziomie 9,3, TPP na poziomie 9,2 i Douban na poziomie 8,4. Dla porównania oryginał Awatara po prostu ich ostrzyłem.

W chińskim IMAX 717 zagranicznych ekranów dostarczyło 3 miliony dolarów ze środowych/czwartkowych pokazów, co jest drugimnd najwyższy w historii wynik przedpremierowy w Chinach dla tego formatu, reprezentujący 56% ogólnokrajowych kas dla filmu. W sumie tytuł 20th Century Studios na całym świecie był numerem 1 na 1372 ekranach IMAX w czwartek z 9,2 mln USD na 62 rynkach (więcej szczegółów poniżej).

Patrząc na resztę świata na arenie międzynarodowej, Droga wody otwarto w czwartek na 29 dodatkowych rynkach materiałów, w tym w Australii, Brazylii i Meksyku, co daje łącznie 44 rynki materiałów (ponownie, bez Chiny, które uwzględnimy jutro).

Na rynkach, które otworzyły się w środę (tj. we Francji, Korei itp.) istnieją zachęcające blokady. Grywalność jest kluczowa w tej oczekiwanej kontynuacji, która nie ma przed sobą konkurencji i wymaga spotkania. Również godne uwagi i nie odzwierciedlone w powyższej sumie bieżącej, Korea zarobił w piątek 3,82 mln USD (wzrost o 43% w czwartek) za bieżącą sumę 9,7 mln USD do dzisiaj.

Disney szacuje, że ogólne wyniki z pierwszych dwóch dni (do czwartku) są lepsze o 167%. Awatara72% przed Top Gun: Maverick52% przed Świat Jurajski: Dominium i 39% w tyle Spider-Man: Nie ma drogi do domu na podobnej zasadzie:

10 najlepszych rynków do czwartku jest prowadzonych przez Korea na 5,9 mln USD (wliczając piątek, który wzrasta do 9,7 mln USD), Francja (5,7 mln USD), Niemcy (4,6 mln USD), Meksyk (3,7 mln USD), Australia (3,2 mln USD), Włochy (2,8 mln USD), Brazylia (2,4 mln USD), Indonezja (1,5 mln USD), Tajlandia (1,1 mln USD) i Tajwan (1,1 mln USD).

W dalszych informacjach IMAX Korea opublikowała 4cz najwyższy dzień otwarcia na rynku w środę i 3r & D najwyższy czwartek, osiągając rankingi pomimo długiego czasu działania w porównaniu z innymi tytułami Top 3.

We Francji IMAX zdobył drugi największy dzień otwarcia w historii w środę i pomimo rozproszenia półfinału Pucharu Świata. Francja opublikowała również 2nd najwyższy czwartek dla IMAX.

Wraz z Chinami, dziś można zobaczyć pełne wydania w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Japonii, a także w Polsce, Turcji, Indiach i Wietnamie.

Będziemy śledzić przez cały weekend.

POPRZEDNIA, CZWARTKOWA AKTUALIZACJA: Jamesa Camerona Avatar: Droga wody został otwarty w środę na 15 istotnych międzynarodowych rynkach kasowych, w tym we Francji, Niemczech, Włoszech i Korei, i opublikował szacunkowe dane 15,8 mln USD ogólnie do wczoraj

Udziały w rynku są silne, w tym niektóre na poziomie 99% (w szczególności Indonezja, Tajlandia, Filipiny). Szacuje się, że na zasadzie „like-for-like” przy dzisiejszych kursach wymiany ogólne wyniki pierwszego dnia są o 124% lepsze od pierwotnych Awatara70% powyżej Top Gun: Maverick13% wyższy niż Świat Jurajski: Dominium12% w tyle Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy i 23% w tyle Spider-Man: Nie ma drogi do domu.

Jak informowaliśmy wczoraj, Chiny miał sneaks w środę i czwartek, niestety w zmniejszonej liczbie z powodu problemów z Covid na rynku. W powyższej sumie nie uwzględniono 37,7 mln RMB (5,41 mln USD), które osiągnęły tam podglądy. Film nadal rządzi przedsprzedażą na weekend, ale ponownie, jak powiedzieliśmy wczoraj, zajmujemy ostrożne stanowisko.

Gdzie indziej i nieuwzględnione w łącznej liczbie środy powyżej, Korea dodał 2,6 miliona dolarów w czwartek za 5,8 miliona dolarów bieżącego cume. Rynek w środę miał drugi najwyższy dzień otwarcia w grudniu w historii.

Jeśli chodzi o środowe gry, premiera Disney/20th Century Studios była numerem 1 na wszystkich rynkach. W Europie 71% kas pochodziło z formatów 3D i innych formatów premium, w regionie Azji i Pacyfiku 39%, a w Ameryce Łacińskiej 55%.

Francja cieszył się czwartym najlepszym dniem rozpoczęcia pandemii z kwotą 2,9 mln USD i dużym rozproszeniem uwagi po naszym zwycięstwie nad Marokiem w półfinale Pucharu Świata.

Niemcy zaliczył drugi największy dzień otwarcia w erze pandemii i najlepszy start w 2022 r. z kwotą 2,5 mln USD. Włochy miał 90% udziału w rynku i czwarty najlepszy początek pandemii z kwotą 1,6 mln USD. Szwecja zdobył najlepszy dzień premiery w 2022 roku z 92% udziałem w rynku na poziomie 600 000 USD.

Zanim niektóre rynki rozpoczną się na dobre, pojawiają się mocne zapowiedzi (nieuwzględnione w powyższym zestawieniu ze środy). MeksykButy firmy kosztują 1,5 miliona dolarów i Brazylia’s za 1 mln USD za łączną kwotę 4,4 mln USD w całym regionie Ameryki Łacińskiej. Mimo że są to tylko zapowiedzi, Droga Watyr był w środę numerem 1 na wszystkich rynkach Ameryki Łacińskiej. Ogólnie rzecz biorąc, 55% kas w regionie pochodziło z formatów 3D i innych formatów premium.

Gdzie indziej, Australia zarejestrował 1,3 mln USD zapowiedzi (ponownie nieuwzględnionych w dotychczasowych 15,8 mln USD podanych powyżej).

Oto oficjalne Top 5 rynków do środy: Korea (3,3 mln USD), Francja (2,9 mln USD), Niemcy (2,5 mln USD), Włochy (1,6 mln USD) i Indonezja (800 tys. USD).

W ciągu dnia dzisiejszego i piątku pojawi się więcej otwarć, w tym w Australii, Brazylii, Meksyku, Wielkiej Brytanii i Japonii.

Jak zawsze, będziemy nadal monitorować i raportować przez weekend.

POPRZEDNIE, ŚRODA: Jamesa Camerona Avatar: Droga wody rozpoczęło dziś swoją międzynarodową sprzedaż kasową w takich głównych kinach jak Korea, Francja, Niemcy i Włochy — oraz z wczesnymi zapowiedziami w Chinach. Jeden z najbardziej oczekiwanych filmów ostatnich lat, dominujący w sztuce.

Niektóre dane brutto z rynku na dzień otwarcia pojawią się jutro, ale na razie możemy o tym informować Korea otwarty do 3,24 mln USD, w tym o północy, z 85% udziałem w rynku. To jest niższe niż w przypadku podobnych gier Spider-Man: Nie ma drogi do domu oraz Avengers: Wojna bez granic który również zadebiutował w środę. Jednak, jak już wcześniej zauważyliśmy, ponad trzygodzinny czas pracy sprawia, że ​​niektórzy oglądają to spotkanie — dzisiaj był dzień roboczy na rynku. Wynik Navera wynosi 9,48, co jest wynikiem wyższym od obu cytowanych powyżej wyników.

W Chiny, Droga wody został zaplanowany na 3000 pokazów dzisiaj o godzinie 19:00 lokalnie, ale według naszych informacji skończyło się na zaledwie 1688 pokazach. Jest to wynikiem bieżących problemów Covid na rynku, na którym 73% kin jest otwartych, i istnieje problem zaufania w związku z odwróceniem się rządu w sprawie polityki zerowej Covid. Powstałe w ten sposób sneakery, przed oficjalnym otwarciem w piątek, były warte 20 mln RMB (2,9 mln USD). Wczoraj pisaliśmy, że w ten weekend otwarcia w Chinach można było zarobić 100 mln USD; teraz zajmujemy bardziej ostrożne stanowisko, nawet jeśli pojawia się nadzieja. Krytyczne i społecznościowe wyniki Doubana i Maoyana nie zostały jeszcze opublikowane.

Gdzie indziej, Droga wody był na szczycie w swoich popołudniowych pokazach Francja dzisiaj, zdobywając 79 000 biletów z 1210 ekranów za 728 000 USD. Warto zauważyć, że liczby były dobre dla wersji z dubbingiem, co wskazuje na grę rodzinną. Francja ma dziś mega rozproszenie uwagi, ponieważ gramy dziś wieczorem z Marokiem w półfinale mistrzostw świata, co prawdopodobnie wpłynie, jak pisaliśmy wczoraj, na późniejsze występy. (Anegdotycznie, na parkingu mojego lokalnego gigantycznego supermarketu cztery godziny przed meczem nie można było znaleźć miejsca, ponieważ cała moja okolica zjechała, by zaopatrzyć się na półfinały.)

W innych częściach Azji słyszymy, że wczesne sygnały z Filipin i Tajlandii są zachęcające.

W kontynuacji Disney/20th Century Studios wydarzy się znacznie więcej, w szczególności Australia, Brazylia i Meksyk w czwartek przed Wielką Brytanią, Hiszpanią i Japonią w piątek — będziemy śledzić przez weekend.

Czy ten post był pomocny?