Skip to content

Atak Tytanów: Czy Levi jest zakochany?

25 de grudzień de 2022
LeviA

Levi Ackerman, często formalnie nazywany kapitanem Levim, jest kapitanem Oddziału Operacji Specjalnych w Korpusie Zwiadowczym i jest powszechnie znany jako najsilniejszy żołnierz ludzkości. Levi Ackerman to jedna z najciekawszych postaci Hajime Isayamy Atak na Tytana franczyzy, a jego niewiarygodna siła czyni go tak wyjątkowym. Jednak w tym artykule porozmawiamy o życiu prywatnym Leviego, ponieważ zdecydowaliśmy się powiedzieć, czy Levi był zainteresowany serialem, czy nie.

Jak potwierdził sam Hajime Isayama, Levi Ackerman nigdy nie interesował się serią. Mianowicie, Levi Ackerman został stworzony jako postać, która po prostu nie mogła się w kimś zakochać, więc Isayama był właściwie konsekwentny w pisaniu Leviego w całej serii. Najczęściej był wysyłany z Hange lub Petrą, ale żadna z nich nie była dla niego prawdziwym zainteresowaniem.

Reszta tego artykułu będzie bardziej rozwinięta w życiu prywatnym Leviego Ackermana, ponieważ powiemy ci, czy kiedykolwiek miał zainteresowanie miłością i jaka była natura jego relacji z Hange Zoë i Petrą Rall. Levi Ackerman to postać, która z pewnością zasługuje na wiele uwagi, a w dalszej części tego artykułu opowiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o jego życiu prywatnym i o tym, jak wiąże się ono z historią Atak na Tytana manga i anime.

Czy Levi Ackerman jest zainteresowany miłością Atak na Tytana?

z Atak na Tytana manga się skończyła, właściwie wiemy, co stanie się z Levim na końcu, a oto krótkie podsumowanie. W końcu Armin przemienia się w Tytana Erena, podczas gdy Levi i pozostali wracają do Salty. Są szczęśliwi, że Reiner przeżył, ale są zszokowani, że Eren i pochodzenie wszelkiej żywej materii też. Levi utrzymuje, że muszą zabić Erena i odrzuca sugestię Connie, by zabić Źródło. Źródło zaczyna pluć dymem do fortecy, zanim będą mogli ponownie spróbować zaatakować Erena.

Levi nakazuje Mikasie i Pieckowi opuścić cytadelę z nim na Falco, aby uniknąć niebezpieczeństwa ze strony Tytanów, którzy zmienią wszystkich obecnych Erdian w Tytanów z powodu dymu. Falco prowadzi Leviego i Mikasę bezpośrednio do Erena, podczas gdy Pieck odchodzi, by pomóc Reinerowi w walce ze stonogą. Mikasa wnioskuje, że Eren jest w szczękach swojego Tytana, a Levi używa włóczni grzmotu, aby stworzyć ścieżkę wewnątrz, aby mógł go zabić.

Levi siedzi oparty o skałę, gdy potęga Tytanów zostaje zniszczona, a rodziny Erdian zaczynają się godzić. Ma wizję swoich zabitych kolegów z drużyny, którzy go obserwują i prosi, aby pozwolono im zobaczyć wynik ich pracy. Levi odpowiada na pozdrowienia żołnierzy, robiąc to samo. Levi przenosi się do Mare trzy lata po bitwie pod Saltą. Opiekują się nim Gabi i Falco, aw wyniku odniesionych obrażeń jest na stałe przykuty do wózka inwalidzkiego.

ZWIĄZANE Z:

Czy Levi nie żyje w Attack on Titan? (i co się z nim dzieje)

Jak widać, bohater ludzkości faktycznie miał dla siebie bardzo ponure zakończenie. Został trwale niepełnosprawny i porusza się na wózku inwalidzkim, pod opieką Gabi i Falco. Nie był w stanie założyć rodziny i nigdy jej nie miał. W jakiś sposób to, że skończył sam, miało sens w oparciu o cały jego portret w całej mandze, ale to wciąż trochę przesada, chociaż ma to sens z perspektywy opartej na fabule. Tak czy inaczej, teraz jest oczywiste, że Levi Ackerman nigdy z nikim nie był, ale czy kiedykolwiek miał zainteresowanie miłością w całej serii? Nie zrobił.

Chociaż był blisko z niektórymi postaciami, żadna jego relacja nie mogła być scharakteryzowana jako romantyczna. Nigdy nic do nikogo nie czuł w ten sposób i było to całkiem jasne, niezależnie od tego, co mogliby powiedzieć niektórzy fani. Zostało to również później potwierdzone przez samego Hajime Isayama, który powiedział, że Levi zawsze był typem postaci, która była ponad takimi rzeczami. Był bardzo zorientowany na cel, a jego cel koncentrował się na pokonaniu Tytanów, dlatego tak naprawdę nigdy nie dbał o błahostki, takie jak miłość i emocje. Po prostu tak go sobie wyobrażano, a Isayama konsekwentnie od początku do końca wcielał się w jednego z bohaterów serii.

Z kim jest dostarczany Levi Ackerman?

I chociaż potwierdziliśmy, że Levi Ackerman nigdy nie żywił do nikogo żadnych romantycznych uczuć, był blisko z kilkoma postaciami z serii i najczęściej jest z nimi wysyłany przez fanów. W tej sekcji zobaczymy, jaki rodzaj relacji Levi miał odpowiednio z Hange Zoë i Petrą Rall, a także przedstawimy nasze osobiste komentarze na temat omawianych relacji.

Wiesz Zoë

Levi Ackerman i Hange Zoë współpracują jako starsi członkowie Korpusu Zwiadowczego. Czasami wydaje się, że Hange lubi się z niego nabijać. Levi często odnosi się do Hange w obraźliwy sposób i wydaje się, że jego niezwykłe zachowanie jest irytujące. Levi niegrzecznie odrzucił Hange, kiedy spotkali się po raz pierwszy. Chociaż nie podziela jej fiksacji na punkcie Tytanów, z czasem uczy się cenić wiedzę Hange na ich temat. Zamiast schwytać niektórych Tytanów, wolałby ich raczej zamordować. Nawet jeśli dziwne zachowanie Hange może wydawać się wrogie, odchodzą i wierzą w drugą osobę.

Hange może dzielić się swoim podekscytowaniem tylko z kilkoma wybranymi osobami, ponieważ Levi jest przez nią wyraźnie poirytowany. Hange odsunie się od niej, dopóki nie skończy mówić, jeśli znowu będzie mówił za dużo. W wywiadzie autor ujawnia również, że Levi od czasu do czasu powala Hange, aby mógł ją umyć, ponieważ często ma zbyt wiele badań do ukończenia, albo prysznic, albo mycie.

Okay, Hange Zoë zdecydowanie byłaby naszym pierwszym wyborem, gdybyśmy musieli dać Leviemu kogoś do stworzenia pary. Oboje ściśle ze sobą współpracowali i chociaż ich związek był z pewnością dynamiczny, delikatnie mówiąc, z pewnością polubili się nawzajem i troszczyli się o siebie nawzajem. Ale z tego, co możemy wywnioskować, był to wyłącznie związek platoniczny i roboczy, ponieważ nie wydaje się, aby którykolwiek z nich rozwinął jakiekolwiek romantyczne uczucia wobec drugiego.

Jest też fakt, że nadal nie znamy rzeczywistej płci Hange Zoë, ponieważ postać została oczywiście stworzona tak, aby wyglądała niejednoznacznie. Większość ludzi określa ją jako kobietę, więc my w tym artykule dla ułatwienia, ale nie zostało to potwierdzone, a ponieważ nie znamy orientacji seksualnej Leviego, nie wiemy, czy związek między Hange Zoë a on kiedykolwiek miał jakikolwiek potencjał.

Petra Rall

1671982330 292 Atak Tytanow Czy Levi jest zakochany.webp

Jedyna członkini czołowej drużyny, Petra, była postacią o kluczowym znaczeniu dla serii i jej rozwoju. Czuła się z tego dumna. Podobnie jak inni członkowie jego drużyny, Levi wierzy w nią. Zginęła jednak podczas 57. wyprawy. Grupa musi się wycofać podczas ucieczki przed Tytanami. Rozrzucają ciała, aby zmniejszyć swój balast. Levi, który wydał rozkaz zrzutu, jest zdenerwowany, że ciało Petry było jedną z ofiar.

Ta historia tak naprawdę nigdy się nie rozwinęła, ponieważ Petra zmarła na początku historii. Levi bardzo się o nią troszczył; tyle było oczywiste. Ale są na to dwa wyjaśnienia. Pierwszym z nich jest to, że naprawdę lubił ją w romantyczny sposób, ale ze względu na swoją dążącą do celu naturę i ogólnie jego rolę, Levi nigdy nie przyznał się do tych uczuć, więc ten potencjalny statek był skazany na porażkę od samego początku. Na podstawie tego, co wiemy o Levim i jego historii, nie wydaje się to najbardziej prawdopodobne.

Drugim wyjaśnieniem jest to, że Levi naprawdę się o nią troszczył, ponieważ czuł się za nią odpowiedzialny i uważał ją za bliską przyjaciółkę. Wybrał ją osobiście do jednostki i był w pewnym sensie za nią odpowiedzialny. Podziwiał jej talenty i umiejętności, ale wiedząc, że jest prawdziwym przywódcą, nigdy też nie chciał, żeby stała jej się krzywda. W tym aspekcie emocje Leviego można interpretować jako czysto platoniczne. Troszczył się o Petrę, ale tylko jako przyjaciel i podwładny, za którego był odpowiedzialny jako dowódca jednostki.

Na koniec możemy stwierdzić, że Levi rzeczywiście darzy Petrę uczuciem, chociaż nie jest jasne, czy były romantyczne, czy tylko przyjacielskie. To pokazuje, że Petra była dla niego tak samo ważna, jak jego byli przyjaciele, Furlan i Isabel. Levi wydaje się być również ważny dla Petry, ponieważ go szanuje. Dlatego jej ojciec uważa, że ​​chce go poślubić. Nie ma jednak dowodów na związek miłosny między Petrą a Levim, a to tylko kolejny statek, bo Levi – jak wiemy – ostatecznie z nikim się nie związał.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?