Skip to content

Aresztowanie Jonathana Majorsa – co to może oznaczać dla przyszłości Kanga w MCU

26 de marzec de 2023
l intro 1679806306

Jonathan Majors gapi się

W sobotę, 25 marca, aktor Jonathan Majors został aresztowany w Nowym Jorku po domowej kłótni z 30-letnią kobietą, która według TMZ jest dziewczyną aktora. Ofiara odniosła niewielkie obrażenia, podczas gdy Majors został aresztowany pod zarzutem napaści, nękania i uduszenia. Przedstawiciel Majors mówi, że aktor nie jest winny czynu, mówiąc Associated Press: „Nie zrobił nic złego. Nie możemy się doczekać oczyszczenia jego imienia i wyjaśnienia tej sprawy”.

Majors był jednym z najszybciej rozwijających się talentów w branży, ma na swoim koncie znaczące projekty, takie jak „Da 5 Bloods”, „The Harder They Fall”, a ostatnio „Creed III”. Być może najbardziej godną uwagi z nich jest rola Majorsa w Marvel Cinematic Universe jako nowego głównego antagonisty serii, Kang the Conqueror, wraz z jego wieloma wariantami. Jako nowy wielki zły MCU, Kang Majors miał być mocno obecny w fazach 5 i 6. Pomimo tego, że zespół aktora twierdził, że jest niewinny w sporze, ta szokująca wiadomość może całkowicie wstrząsnąć MCU, zwłaszcza jeśli Majors nie jest nie do końca usprawiedliwiony.

Jonathan Majors może potencjalnie opuścić MCU po aresztowaniu

Wprowadzony w serii Marvel Disney +, „Loki” jako wariant Kanga He Who Remains, a później pojawiający się jako Kang the Conqueror w filmie „Ant-Man and the Wasp: Quantumania”, pojawienie się Jonathana Majorsa w Marvel Cinematic Universe było zamierzone aby uwolnić nową rasę terroru w serii. Podczas gdy postać dała Scottowi Langowi (Paul Rudd) szansę na zdobycie pieniędzy w „Quantumania”, jego prawdziwy wpływ na przyszłość faz 5 i 6 MCU nie został jeszcze zauważony, ponieważ scena w połowie napisów do trzeciego „Ant -Man” ujawnia niezliczoną ilość wariantów przygotowujących się do rozpoczęcia wielowymiarowego powstania. To ma być tylko oznaką tego, co ma nadejść, ponieważ pod koniec fazy 6 Kang zmierzy się z najpotężniejszymi bohaterami Ziemi jako tytułowy przeciwnik w „Avengers: Dynastia Kang”.

Jeśli jednak Majors zostanie uznany za winnego zarzutów o nadużycia, prawdopodobnie nie zobaczymy go ponownie w MCU. Podczas gdy długo działająca franczyza nie widziała wcześniej wielu kontrowersji aktorskich, zwolnienie przez studio takich kluczowych postaci, jak długoletnia producentka Victoria Alonso za naruszenie kontraktu, sugeruje, że firma bardzo poważnie traktuje swoje kwestie prawne. Ponadto Disney zerwał kontakty z Jamesem Gunnem w 2018 roku po tym, jak pojawiły się obraźliwe tweety, ale reżyser został przywrócony rok później.

Ale nawet jeśli Majors jest poza zasięgiem, nie oznacza to, że to koniec Kanga.

Co to oznacza dla Kanga?

Rozmowa Kang i Ant-Mana

Oskarżenia Jonathana Majorsa mogą bardzo dobrze zamknąć kurtynę czasu aktora w Marvel Cinematic Universe. Jednak postać Kanga może nadal rozwijać się w przyszłości franczyzy. Jak wspomniano wcześniej, scena w połowie napisów „Ant-Man and the Wasp: Quantumania” ujawnia niekończącą się armię wariantów Kanga. Podczas gdy niektórzy mogą już być przyzwyczajeni do postrzegania Majors jako żądnego władzy antagonisty, możliwe jest, że inny aktor mógłby zastąpić Majors w tej roli ze względną łatwością jako inny wariant.

Pamiętaj, że Kang, będąc przez dziesięciolecia niesławnym członkiem obszernej galerii nieuczciwych Marvela, jest nowym dodatkiem do MCU. Ponieważ widzowie wciąż przyzwyczajają się do postaci i jej umiejętności, wyjaśnienie, że warianty Kanga mogą przybierać zupełnie różne formy, może działać bez zbytniego wstrząsu. W tej chwili jedyne warianty Kanga, które widzieliśmy, były rozgrywane przez Majors, ale zdecydowanie nie musi tak pozostać, jeśli Marvel Studios potrzebuje wiarygodnego wyjścia. Jak udowodniono w „Lokim”, warianty postaci nie muszą wyglądać tak samo (lub należeć do tego samego gatunku), więc nie byłoby to pierwsze podejście MCU. Najłatwiejszym i najtańszym wyjściem byłoby po prostu ponowne obsadzenie Majors z innym aktorem. Czas pokaże, jak potoczy się ten niepokojący scenariusz, ale MCU z pewnością ma opcje, gdyby ich potrzebowały.

Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, ma do czynienia z przemocą domową, możesz zadzwonić na infolinię National Domestic Violence Hotline pod numer 1-800-799-7233. Więcej informacji, zasobów i wsparcia można znaleźć na stronie ich strona internetowa.

Czy ten post był pomocny?