Skip to content

Ant-Man And The Wasp: Quantumania zdobywa pokaźne 17,5 miliona dolarów w czwartkowych zapowiedziach

13 de kwiecień de 2023
l intro 1676656926

Aktualności

Jentorra patrząc w górę

Filmy „Ant-Man” zawsze były postrzegane jako oczyszczacze podniebienia w Kinowym Uniwersum Marvela. Pierwszy „Ant-Man” pojawił się zaraz po „Avengers: Czas Ultrona” i przede wszystkim wydawał się po prostu ustawić obecność Ant-Mana (Paul Rudd) w „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”. Wiele lat później „Ant-Man i Osa” musiał kontynuować zmieniające wszechświat zakończenie „Avengers: Infinity War”. Ale teraz wygląda na to, że należy szanować imię Ant-Mana, ponieważ nie jest już w cieniu ogromnego filmu „Avengers”. Zamiast tego idzie od stóp do głów z kolejnym wielkim złym MCU – Kang the Conqueror (Jonathan Majors).

W tym samym duchu filmy „Ant-Man” zwykle osiągały skromne wyniki kasowe. Pierwszy „Ant-Man” zarobił 519 milionów dolarów w kasie, co jest dalekie od dołączenia do klubu o wartości 1 miliarda dolarów, który ma takie filmy jak „Czarna Pantera” i „Kapitan Marvel”. Nieco lepiej radził sobie „Ant-Man and the Wasp”, który na całym świecie zarobił 622 miliony dolarów. Widząc, jak „Quantumania” jest największą z trylogii, ma sens tylko to, że jest na dobrej drodze do zarobku jeszcze bardziej niż jego poprzednicy z imponującym czwartkowym wieczorem.

Ant-Man and the Wasp: Quantumania ma zarobić w weekend 110 milionów dolarów

„Avatar: The Way of Water” zdominował kasę od czasu premiery w grudniu. Jednak biorąc pod uwagę, że „Ant-Man and the Wasp: Quantumania” jest pierwszym prawdziwym hitem 2023 roku, wydaje się, że jest gotowy zająć pierwsze miejsce z dochodem brutto w weekend otwarcia w okolicach 110 milionów dolarów w długi weekend w kraju ( Poniedziałek to w końcu Dzień Prezydenta). „Quantumania” rozpoczęła się znakomicie, zdobywając 17,5 miliona dolarów z czwartkowymi zapowiedziami rozpoczynającymi się o 15:00

To znacznie wyprzedza poprzednie wpisy „Ant-Mana”. Pierwszy film zarobił 57,2 miliona dolarów w weekend otwarcia w kraju, podczas gdy kontynuacja zarobiła 75,8 miliona dolarów w Stanach. Wyższa kasa „Quantumania” jest tym bardziej imponująca, biorąc pod uwagę, że jest to najniżej oceniany film „Ant-Man” na Rotten Tomatoes. Obecnie ma 48% oceny krytyków w serwisie, podczas gdy poprzednie dwa wpisy uzyskały odpowiednio 83% i 87%. Oczywiście „Quantumania” została zbudowana jako znacznie bardziej znacząca pozycja pod względem jej pozycji w całym kinowym wszechświecie wraz z wprowadzeniem Kanga, więc ma sens, aby więcej osób szukało jej wcześniej.

Ponadto „Quantumania” prawdopodobnie zostanie dodatkowo wzmocniona przez pokazy 3D, które ostatnio zaczęły się pojawiać dzięki sukcesowi „The Way of Water”. Dopiero okaże się, czy „Quantumania” ma trwałe nogi, ale z pewnością wszystko wygląda dobrze dla drobnego bohatera.

Czy ten post był pomocny?