Skip to content

„Annie na żywo!” Recenzja : Najnowsza produkcja muzyczna NBC ma trudny początek, ale mocne zakończenie

3 de grudzień de 2021
annie live te main 211124

Annie Na żywo! jest NBC 10. doroczna transmisja telewizyjna musicalu na Broadwayu (po Wiz!, Jezus Chrystus Superstar, oraz Wynajmij na żywo!). Spektakl przeszedł wiele adaptacji. Po pierwsze, 2014 Annie film z udziałem Quvenzhané Wallis, a teraz Annie na żywo! z Celiną Smith w tytułowej roli. Więc jak wypada wśród reszty? Cóż, jest gdzieś pośrodku, z kilkoma pozytywnymi elementami i równie negatywnymi.

Przypomnijmy historię sieroty Annie, 11-letniej dziewczynki w sierocińcu pod opieką panny Hannigan (Taraji P. Hensen). Porzucona przez rodziców sytuacja wygląda ponuro dla naszej bohaterki. Ale zawsze jest pozytywnie nastawiona i nadal manifestuje swoje marzenia. Jej szczęście nagle się zmienia, gdy poznaje Grace Ferrell (byłą wokalistkę Pussycat Dolls, Nicole Scherzinger) i miliardera Olivera Warbucksa (Harry Connick Jr.), który zabiera ją do swojego domu i jest oczarowany urokiem małego dziecka. Oczywiście dochodzi do hijinków, ponieważ nic nie jest takie proste. Ale jak to wygląda w tym musicalu?

Scena dźwiękowa jest duża i okrągła, co jest doskonałym wezwaniem do zapewnienia 360-stopniowego widoku planu. Przejścia są szybkie i płynne. Zmiana garderoby, ruchome elementy i oświetlenie sprawiają, że scena ożywa. ten Annie na żywo! zespół jest po prostu fantastyczny. Stanowią najbardziej ekscytującą część pokazu i są spoiwem spajającym całą produkcję. Ci utalentowani ludzie nie omijają rytmu.

W produkcji jest kilka wyjątkowych występów i zabawnych, zapadających w pamięć numerów. Zespół i ich oda do upadku prezydenta FDR są zharmonizowane do perfekcji. Scherzinger daje żywy występ jako panna Ferrell, a jej najlepszym muzycznym numerem jest moment, w którym Annie po raz pierwszy wchodzi do rezydencji Warbucksa. „Nigdy nie jesteś w pełni ubrany bez uśmiechu” to uroczy numer, a młode panie dobrze się bawią, będąc tylko częścią produkcji.

Ale to nie jest idealne. Inscenizacja scenografii bywa niezręczna. Niektóre ujęcia pokazują publiczność siedzącą za scenografią, bez możliwości zobaczenia, co się przed nimi dzieje. Poza rozpraszającą inscenizacją pokaz zaczyna się od strzałów nieostrych i chwiejnych, które nie są naprawiane przed upływem 90 minut. Dodaje kilka nowych elementów do historii, aby nadać jej klimat związany z 2021 r., ale dodając i stwierdzając, że Warbucks jest republikaninem nie wnosi nic do całej historii. Wcześniej nie było to problemem, więc po co dodawać go teraz? Wywołuje grymas i niepotrzebne.

Ogólnie rzecz biorąc, piosenka zamykająca jest najbardziej olśniewającym kawałkiem w całym musicalu, ale tak właśnie powinno być. Podczas gdy Annie żyje! nie zawsze strzela do wszystkich cylindrów, historia nadziei i przynależności jest niewątpliwie tym, czego teraz potrzebuje kraj. I dla wielu Annie fanów, ta wersja będzie strzałem w dziesiątkę.

Czy ten post był pomocny?