Skip to content

Anna Nagler, szefowa Netflix CEE Originals, ustawia stoisko streamera w regionie podczas premiery polskiego serialu dramatycznego „High Water”

5 de październik de 2022
The Flood and Anna Nagler

EKSKLUZYWNY: Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych oryginałów językowych w Netflix na Europę Środkowo-Wschodnią, przedstawiła ambicje streamera w regionie, jako największy serial dramatyczny z regionu, Wysoka wodarozpoczyna się dziś na całym świecie.

W ekskluzywnym wywiadzie Nagler powiedział, że „drzwi streamera są otwarte” dla twórców i ich pomysłów w Europie Środkowo-Wschodniej, ponieważ Netflix wciska oryginalne programy z terytoriów międzynarodowych pomimo dobrze udokumentowanego spadku cen akcji firmy w tym roku.

Dzieje się tak po tym, jak Netflix otworzył w tym roku swoje regionalne biuro w Europie Środkowo-Wschodniej w Polsce. Od czasu premiery w Polsce w 2016 r. gracz SVoD twierdzi, że zainwestował ponad 490 mln zł (115 mln USD) w oryginalne filmy i seriale, takie jak seria filmów erotycznych 365 dni w kraju, tworząc ponad 2600 miejsc pracy w całym sektorze produkcyjnym w 2020 i 2021 roku.

„Otwarcie warszawskiego biura było ważne, ale także zbliżamy się do środowiska kreatywnego w ogóle” – powiedział Nagler Wszykina.

Jej komentarze ulepszyły ton, jaki szef serii EMEA, Larry Tanz, przeprowadził w zeszłym tygodniu w ekskluzywnym wywiadzie dla Wszykina, kiedy powiedział, że poprzednie międzynarodowe podejście do treści „Hollywood przychodzi do ciebie uległo zmianie”.

„Jest tu niezwykle bogata historia opowiadania historii” – powiedział Nagler. „Naszym celem w Netflix jest wspieranie naszych kreatywnych producentów, scenarzystów i reżyserów, aby pomóc im ożywić ich historie. Moim zadaniem jest ich wysłuchać, podzielić się naszą wizją Netflix i połączyć te dwie rzeczy, aby ożywić historię”.

Jej najważniejszą dotychczas prowizją jest sześcioodcinkowy dramat katastroficzny Wysoka woda, który opowiada historię powodzi milenijnej, która nawiedziła Polskę, część Czech i Niemiec w 1997 roku i pochłonęła 114 osób. W reżyserii Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka występują m.in. Agnieszka Żulewska i Tomasz Schuchardt, a scenariusz napisali Kasper Bajon i Kinga Krzemińska.

Nagler wskazał na pokaz z zeszłego tygodnia we Wrocławiu, który doświadczył jednych z najgorszych w wielkiej powodzi. Wzięło w nim udział około 1000 osób, a wiele z nich „od razu reagowało na to, co widzieli na ekranie”, powiedziała. „Ci ludzie przeżyli to i było to bardzo wyjątkowe”.

Wiceprezes Netflix ds. Original Series dla regionu EMEA Tanz powiedział w zeszłym tygodniu Wysoka woda był jednym z kilku programów na europejskiej tablicy, w tym także w Niemczech 1899 oraz Cesarzowa które dowodzą, że streamer „podwaja lokalną autentyczność”.

Nagler chciała podkreślić, że jej zespół to „biznes jak zwykle” po zmianach w roli Tanza w zeszłym tygodniu, kiedy szef z Amsterdamu przejął obowiązki filmowe odchodzącego szefa International Film Davida Kosse. Termin ujawnił wiadomość o odejściu Kossego w zeszły czwartek.

W serwisie streamingowym pojawi się kilka innych polskich oryginalnych seriali, w tym reżyser Tadeusz Śliwa Gang Zielonych Rękawic, o trio rabusiów, którzy ukrywają się w domu opieki; oraz Ślepy zaułeko grupie nieznajomych, którzy przypadkowo uciekli z autem zawierającym 2 mln zł (410 000 dolarów) z napadu na bank, napisany przez Kacpra Wysockiego (królowa) oraz debiutantka Dorota Trzaska.

Również na tabliczce jest Brokat, około trzech wyemancypowanych i wyrafinowanych kobiet w latach 70., które zaczęły świadczyć usługi seksualne, aby móc cieszyć się wszystkim, co ma do zaoferowania życie; oraz cykl Bartka Prokopowicza 2023 Dziewczyna i astronautao mężczyźnie, który powraca po 30 latach w kosmosie, wcale się nie postarzając, wciąż zakochany w tej samej kobiecie.

Nagler ma wyjątkowy obraz postępów Netflix w Polsce, dołączył do firmy w 2020 roku po wyprodukowaniu drugiej oryginalnej serii streamera z kraju, Lasy, dla ATM Group. Wcześniej zaprezentowała 18-tytułową listę filmów i seriali z największego kraju Europy Środkowo-Wschodniej pod względem liczby ludności i PKB, w tym Detektyw Forst, od znanego polskiego pisarza Remigiusza Mroza, oraz Dzisiaj śpisz ze mnąadaptacja romansu Anny Szczypczyńskiej w reżyserii Roberta Wichrowskiego.

Szansa poza Polską

Nagler powiedział, że jest na Netflix, aby zapewnić, że usługa będzie działać dla widzów w całym regionie. „Wiele osób nie wie, co tak naprawdę oznacza CEE – nie można kupić biletu do CEE” – dodała. „Chcemy, aby wszyscy nasi członkowie w całym regionie mieli coś, co lubią oglądać, niezależnie od tego, czy jest to film, czy telewizja”.

Do tej pory w większości regionu Europy Środkowo-Wschodniej Netflix koncentruje się na licencjonowaniu treści z terytoriów takich jak Czechy, Rumunia i Węgry. Można to jednak zmienić.

Nagler i międzynarodowy dyrektor ds. rozwoju kreatywnego Netflix Christopher Mack wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Transilvania na początku tego roku, aby zaapelować do lokalnej społeczności, organizując imprezę, warsztaty i spotkania z dziesiątkami producentów i twórców, aby wysłuchać ich pomysłów.

„To była świetna okazja, by się od nich uczyć” – powiedział Nagler. „Niektóre z ich wyzwań są specyficzne dla Rumunii, a inne, takie jak niedobór załogi, są bardziej ogólnymi problemami na całym świecie”.

Producenci w Rumunii rozmawiają o możliwości z Netflix i mają nadzieję, że wypełni ona pustkę pozostawioną przez HBO Max, który nie będzie już działał w regionie Europy Środkowo-Wschodniej po strategicznej zmianie w kontynentalnej Europie dla Warner Bros. Discovery.

Nagler, była szefowa HBO Europe, również wzięła udział w wydarzeniu Serial Killer na Berlinale w Niemczech z szefem licencji, gdzie poznała czeskich i słowackich twórców i wysłuchała ich twórczych wyzwań, a pod koniec kwietnia wyjechała z Tanzem do Izraela w lokalnym uroku ofensywa.

W innym miejscu wywiadu Nagler powiedział, że Netflix nadal wspiera ukraiński przemysł treści, gdy rosyjska inwazja na ten kraj trwa już ósmy miesiąc. W lipcu streamer – za pośrednictwem Netflix Fund for Creative Equity – połączył siły z Ukraińską Akademią Filmową i inicjatywą „Dom Europy”, aby zapewnić wsparcie finansowe, dostęp do szkoleń i możliwości nawiązywania kontaktów dla ukraińskich artystów w kraju i osób przesiedlonych z całego kraju. świat.

„Nasz zespół ds. akwizycji współpracował również z producentami, aby wprowadzić ich programy do usługi” – dodał Nagler.

Netflix zawiesił swoją działalność w Rosji po rozpoczęciu inwazji w lutym.

Czy ten post był pomocny?