Skip to content

Anime Chainsaw Man: data premiery, zwiastun, obsada, fabuła i nie tylko

10 de wrzesień de 2022
chainsaw poster 1

Człowiek z piłą łańcuchową to manga autorstwa Tatsuki Fujimoto, która została pierwotnie wydana między 2018 a 2020 rokiem. Jest osadzona w świecie, w którym diabły rodzą się z ludzkich lęków, a im silniejszy jest strach, tym potężniejszy jest diabeł. Po drugiej stronie są tak zwani łowcy diabłów, czyli ludzie specjalizujący się w polowaniu i zatrudnianiu diabłów.

Choć niezwykle krwawy i brutalny, Człowiek z piłą łańcuchową był shōnen hit i to naturalne, że teraz wiemy, że wkrótce doczeka się adaptacji anime. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o Człowiek z piłą łańcuchową Anime.

Człowiek z piłą łańcuchową otrzymuje adaptację anime wyprodukowaną przez studio MAPPA. Hiroshi Seko napisze show, a reżyserią będą Ryū Nakayama i Makoto Nakazomo. Muzykę skomponuje Kensuke Ushio. Od września 2022 wiemy, że anime będzie miało oficjalną premierę 12 października 2022 roku.

Pozostała część tego artykułu przyniesie Wam wszystkie znane i nieznane informacje związane z pierwszym sezonem Człowiek z piłą łańcuchową. Dowiesz się o jego szacowanej dacie premiery, czy jest zwiastun, o czym może być historia i wiele więcej na temat tej wspaniałej serii anime.

Człowiek z piłą łańcuchową Data wydania

14 grudnia 2020 roku ogłoszono, że manga otrzyma adaptację telewizyjnego serialu anime wyprodukowanego przez MAPPA. Seria została zaprezentowana na Jump Festa ’21 w ramach serii prezentacji scenicznych Jump Studio, które odbyły się online 19 i 20 grudnia 2020 roku.

Pierwszy zwiastun serialu anime został pokazany na Scena MAPPA 2021 – 10. rocznica wydarzenia 27 czerwca 2021 r. Anime wyreżyserowali Ryū Nakayama (reżyser) i Makoto Nakazono (główny reżyser odcinka), ze scenariuszami Hiroshi Seko, projektami postaci Kazutaki Sugiyama i diabelskimi projektami Kiyotaki Oshiyamy.

Reżyserem akcji jest Tatsuya Yoshihara, a za grafikę Yūsuke Takeda. Naomi Nakano jest kluczową artystką kolorystyczną, a Yohei Miyahara projektuje ekrany. Muzykę skomponował Kensuke Ushio.

To są informacje, które mamy o pierwszym sezonie anime. Teraz dokładna data premiery nie została jeszcze podana, mimo że drugi zwiastun został wydany w grudniu 2021 roku. Fani początkowo spekulowali, że może pojawić się w sezonie jesień 2021, ale do tej pory tak się nie stało, więc musieliśmy czekać na data premiery i drugi zwiastun (patrz poniżej) ujawniły, że anime rzeczywiście będzie miało swoją premierę w 2022 roku, jak początkowo oczekiwaliśmy. Później potwierdzono, że premiera serialu odbędzie się 12 października 2022 roku.

Człowiek z piłą łańcuchową Przyczepa

Człowiek z piłą łańcuchowąmimo że nie ma dokładnej daty premiery, ma już zwiastun, który ukazał się 27 czerwca 2021 r. Możesz go sprawdzić tutaj:

Jak widać, zwiastun ujawnia ogólny ton serialu, podstawowe zarysy fabuły i niektóre postacie. O ile możemy zobaczyć na zwiastunie, serial będzie bardzo podobny do oryginalnej mangi, co powinno uszczęśliwić fanów.

Drugi zwiastun został wydany w grudniu 2021 r., ujawniając niektóre sceny mangi, które prawdopodobnie zobaczymy w nadchodzącej adaptacji anime, a także potwierdzając datę premiery w 2022 r. Zwiastun możecie sprawdzić sami:

Człowiek z piłą łańcuchową Rzucać

Choć anime weszło do produkcji i mamy już zwiastun, obsada Człowiek z piłą łańcuchową nie wiadomo, co jest nieco dziwne. Znamy jednak niektórych członków ekipy, ale członkowie obsady wciąż pozostają tajemnicą, więc nie wiemy, kto będzie głosił postacie w anime.

Jeśli chodzi o znanych członków załogi, są to:

 • Ryū Nakayama jako reżyser (Jujutsu Kaisen)
 • Hiroshi Seko jako reżyser scenariusza (Dorohedoro)
 • Kazutaka Sugiyama jako projektant postaci (Mushoku Tensei)
 • Tatsuya Yoshihara jako reżyser akcji (Czarna koniczyna)
 • Makoto Nakazono jako główny dyrektor (SSSS.Gridman)
 • Kiyotaka Oshiyama jako diabelski projektant (Devilman: Crybaby)
 • Yūsuke Takeda jako dyrektor artystyczny (Vinland Saga)
 • Naomi Nakano jako projektantka kolorów (Sword Art Online: Alicja)
 • Youhei Miyahara jako projektant layoutu (Złomowana księżniczka)
 • Kensuke Ushio jest kompozytorem (Devilman: Crybaby)
 • Keisuke Seshita jako producent animacji (Jujutsu Kaisen)

Człowiek z piłą łańcuchową Intrygować

Pierwsza część mangi została opublikowana w latach 2018-2020, a druga część została ogłoszona. Teraz nie wiemy, ile z mangi pierwszego sezonu Człowiek z piłą łańcuchową dostosuje się, ale przedstawimy ci ogólny zarys całej fabuły, abyś wiedział, czego się spodziewać na poziomie ogólnym. Jeśli chcesz mieć dobre porównanie tego, czego się spodziewać, pomyśl Tokijski ghulale gorier.

Denji to młody człowiek uwięziony w ubóstwie, który pracuje, aby spłacić dług zmarłego ojca wobec Yakuzy, pracując jako łowca demonów, z pomocą Pochity, jego psiego towarzysza, Demona Piły Mechanicznej.

Denji zostaje zdradzony przez Yakuzę, który zabija go w celu zawarcia kontraktu z Demonem Zombie. Pochita zawiera kontrakt z Denjim, łącząc się z nim i ożywiając go jako hybrydę człowieka i demona, pod warunkiem, że Denji będzie miał „normalne życie”.

Anime Chainsaw Man: data premiery, zwiastun, obsada, fabuła i nie tylko

Denji morduje Yakuzę i podchodzi do niego grupa rządowych łowców demonów, Wydział Bezpieczeństwa Publicznego, kierowany przez Makimę, który przekonuje go, by wstąpił w ich szeregi. Denji zgadza się i łączy siły z Powerem, krwawym demonem i Akim Hayakawą, autodestrukcyjnym łowcą demonów. Makima obiecuje Denjiemu wszelkie przysługi, o ile zabije Demona Broni, sprawcę największej masakry w historii ludzkości.

Grupa Denjiego napotyka inną hybrydę, Katana Mana, mściwego yakuzę, pozornie sprzymierzonego z Demoniczną Bronią, który zabija dużą część Dywizji z pomocą swojego opiekuna, byłego cywilnego łowcy demonów w kontrakcie z nim.

Wężowy demon, Akane Sawatari. Denji i Power są szkoleni przez Kishibe, mistrza łowcy demonów, który nie ufa Makimie; Aki zawiera układ z Demonem Przyszłości, który przewiduje dla niego „straszną śmierć”.

Dywizja rozpoczyna kontratak przeciwko Katana Manowi i Sawatari, ostatecznie zdobywając ich obu. Jakiś czas później Denji rozpoczyna romans z dziewczyną o imieniu Reze, która w rzeczywistości jest Bombową Kobietą, hybrydą szpiega ze Związku Radzieckiego, wysłaną, by go schwytać. Chociaż odwzajemnia swoje uczucia, atakuje miasto, a Dywizja ledwo ratuje Denjiego.

Po wyzdrowieniu Denji walczy z nią i przyjmuje propozycję wspólnego opuszczenia Japonii; Makima potajemnie łapie ją, zanim zdążą się zjednoczyć. Walka Denjiego z Bomb Woman ujawnia światu jego istnienie. Dywizja dowiaduje się, że cztery grupy zabójców biorą na cel Denjiego: chińskiego łowcę demonów Quanxi; tajemniczy wróg Makimy o imieniu „Święty Mikołaj”; trzech amerykańskich braci; i Rosjanka, która uczy swojego ucznia Tolka.

Denji jest wyposażony w zabezpieczenie. Chociaż bracia są odpychani, a Quanxi początkowo stoi w miejscu, Święty Mikołaj używa swoich mocy Demon Doll do wielkiego ataku hordy. Po kontynuacji z Quanxi, nauczycielka Tolki ujawnia się jako prawdziwy „Święty Mikołaj” i przenosi wszystkie grupy do piekła, gdzie zostają zaatakowane przez Demona Ciemności.

Święty Mikołaj zawiera kontrakt z diabłem ciemności, który daje jej moc. Makima wyciąga grupę z piekła. Quanxi, ujawniony jako hybryda, pomaga Denjiemu pokonać Świętego Mikołaja. Po tym, jak Denji dochodzi do siebie, Makima ujawnia, że ​​Demon Broni jest w rzeczywistości atutem geopolitycznym, a wiele frakcji kontroluje jego części.

Człowiek z piłą łańcuchową

Gdy Aki błaga Makimę o bezpieczeństwo Denjiego, prezydent Stanów Zjednoczonych rozkazuje Demonowi Broni zaatakować Japonię. Ujawniona jako Demon Kontroli, Makima mierzy się z Demonem Broni i wygrywa. Aki ginie w ataku, a Demon Broni przejmuje jego ciało jako Demon.

Denji zostaje zaatakowany przez Gun Fiend i wspomagany przez cywilów zabija go, a śmierć Aki niszczy go. Pozornie go pocieszając, Makima zabija Powera, ujawniając się jako odpowiedzialny za straty Denjiego, planując unieważnić jego kontrakt z Pochitą, niszcząc jego marzenia o normalnym życiu. Kishibe atakuje ją, wspierany przez demona z piekła, a ona wzywa „Człowieka piły łańcuchowej”, aby ją ocalił.

Kontrolując ciało Denjiego, Pochita przyjmuje jego prawdziwą formę i atakuje go. Makima wyjaśnia swoje cele: wykorzystać moc Pochity do wyeliminowania koncepcji z rzeczywistości poprzez zjedzenie ich odpowiednich demonów, aby stworzyć świat bez strachu i cierpienia; w tym celu jej rząd przyznał jej nieśmiertelność. Walcząc z Człowiekiem Piły Mechanicznej przy użyciu hybryd poddanych praniu mózgu, wygrywa, ponieważ bohaterskie czyny Denjiego osłabiły Pochitę.

Moc zostaje zreformowana z resztek jej krwi, która ucieka z niej wraz z Człowiekiem Piły Mechanicznej i śmiertelnie zraniony przywraca Denjiemu wolę życia, sprawiając, że obiecuje, że znajdzie ją, gdy odrodzi się w piekle. Zachęcony publicznym poparciem dla niego, Denji staje w obliczu Makimy i porażki.

Aby uniknąć nieśmiertelności, zjada swoje ciało. Kishibe później ujawnia, że ​​Makima została unicestwiona, ale kontrolujący Demon pojawił się ponownie w postaci dziewczyny, która teraz nazywa się Nayuta. Prosi Denjiego, aby się nią zaopiekował, a Pochita potwierdza tę misję w snach Denjiego.

 • ZWIĄZANE Z: 20 najlepszych horrorów wszech czasów: najstraszniejsza seria anime

Część 1 kończy się, gdy Denji chodzi teraz do szkoły.

Gdzie można oglądać Człowiek z piłą łańcuchową?

Obecnie nie możesz oglądać Człowiek z piłą łańcuchową wszędzie, ponieważ anime jeszcze nie wyszło i nie znamy oficjalnej daty premiery serii. Wiedząc, jak działa anime, prawdopodobnie będziesz mógł streamować i/lub oglądać program na Crunchyroll na Zachodzie (być może nawet gdzie indziej, jeśli jedna z platform streamingowych kupi program), a jeśli chodzi o Japonię, musimy poczekać i zobacz, która stacja telewizyjna będzie transmitować program.

Autor

 • Anime Chainsaw Man: data premiery, zwiastun, obsada, fabuła i nie tylko

  Artur S. Poe

  Artur S. Poe

  Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?