Skip to content

„Andor” odcinek 4 Zakończenie, wyjaśnione: dokąd Luthen zabiera Cassiana?

28 de wrzesień de 2022
FduZxdfWIAMmKrH

Witamy w Ending Explained w odcinku 4 Andora. Andor to najnowszy program Star Wars na Disney Plus i wydaje się zupełnie inny niż poprzednie programy oferowane przez usługę przesyłania strumieniowego. Po raz pierwszy Wszechświat Gwiezdnych Wojen wydaje się prawdziwym miejscem w Andorze. Oczywiste jest, że Disney wydaje na ten program sporo pieniędzy w porównaniu do czegoś takiego jak Obi-Wan Kenobi, który wydawał się tani i niewymagający wysiłku. Andor wygląda pięknie i naprawdę udaje mu się uzyskać doświadczenie na poziomie filmowym w Twoim salonie.

Najwyższej klasy wizualizacje nie są jedyną rzeczą, którą oferuje Andor, serial wnosi także mroczniejszą i poważniejszą narrację do serii. Początek Rebelii, który wszyscy znamy z oryginalnej trylogii, traktowany jest jako bardzo poważne wydarzenie. Ten materiał jest naprawdę odświeżający. Jak wszyscy wiemy, Gwiezdne Wojny zawsze były postrzegane przez widzów i twórców jako seria skierowana głównie do dzieci. Jednak duża część jego odbiorców wzrosła wraz z franczyzą, więc wspaniale, że Gwiezdne Wojny w końcu same się rozwijają.

ZWIĄZANE Z:

Star Wars Books in Order: Przewodnik chronologiczny w 2022 r.

Poniższe akapity zawierają spoilery dotyczące sezonu 1, odcinka 4 Andor. Czytaj na własne ryzyko.

Dokąd Luthen zabiera Cassiana?

Pod koniec łuku, który kończy się w odcinku 3, Cassian uciekł przed władzami Ferrix wraz z tajemniczą osobą o imieniu Luthen. Nie mając innego wyjścia, Cassian przyznaje, że w końcu dobrze wysłucha propozycji Luthena. Luthen przyznaje, że nie tylko szukał pudełka Starpath, które sprzedawał Cassian, ale szukał jego. Szukał talentu, ponieważ zaaranżował wielki cios dla Imperium. Zarówno Cassiana, jak i Luthen wyrażają swoje uczucia i jasne jest, że mogą nie ufać sobie w pełni, ale tak naprawdę nie lubią Imperium.

Luthen wyjawia Cassianowi, że zabiera go na planetę zwaną Aldhani. Tam Luthen przedstawi go zespołowi, który tworzy. Misją będzie kradzież całej listy płac w sektorze imperialnym. To dużo kredytów. To będzie niebezpieczne i trudne, ale jeśli uda mu się przeżyć, Luthen zapłaci mu 200 000 kredytów. Oferta wydaje się wystarczająco dobra, a Cassian ją akceptuje. Jednak Luthen ostrzega Cassiana, że ​​sprowadzenie go do Aldhani mogło nie być częścią planu.

Luthen przedstawia Cassiana pod imieniem Clem kobiecie o imieniu Vel. Vel jest szefem operacji, a jeśli chodzi o jej podwładnych, to nikogo nad nią nie ma. Dla reszty załogi Luthen nie istnieje. Oczywiste jest, że Luthen podejmuje wiele środków ostrożności, aby ograniczyć swoje zaangażowanie w tego rodzaju sytuacje do minimum. Luthen zapewnia Vel’a, że ​​Cassian będzie przydatny i że będzie tylko jeszcze jedną redundancją, aby zapewnić powodzenie misji.

Vel zabiera Cassiana do swojego obozu i przedstawia go reszcie drużyny. Przygotowywali się od miesięcy do wykonania tego napadu i nie są szczególnie szczęśliwi, że pojawił się nowy facet i zakłócił dynamikę zespołu zaledwie trzy dni przed wykonaniem swojego planu. Zespół nie jest pewien co do Cassiana, ale udaje im się przezwyciężyć niezadowolenie i wyjaśniają Cassianowi plan. Cassian przyznaje, że brzmi to jak misja samobójcza, ale potwierdza, że ​​jest już na miejscu.

Co się stało z Syril po jego niepowodzeniu w Ferrix?

Odcinek 3 zakończył się wielką sceną akcji, w której Syril poniosła ogromną porażkę. Jego wysiłki mające na celu schwytanie Cassiana stały się taką katastrofą, że dotarły nawet do oczu i uszu naczelnego dowództwa Imperium. Ta grupa oficerów imperialnych spotyka się na spotkaniach, aby analizować i gasić wszelkie zakłócenia, które mogą doprowadzić do przyszłego buntu w dowolnym systemie znajdującym się pod rządami Imperium. Syril odwiedza jeden z tych imperialnych oficerów i praktycznie zostaje zwolniony ze swojej pozycji. W końcu wraca do domu matki, co jest dla niego wyraźnie zawstydzające.

1664363849 147 Andor odcinek 4 Zakonczenie wyjasnione dokad Luthen zabiera Cassiana

Odcinek wprowadza również główną postać do serialu. Te postacie w szczególności są częścią imperialnej grupy zadaniowej, o której wcześniej wspominaliśmy. Dedra Meero to imię imperialnego oficera, które posłuży jako nasz punkt widzenia w postępowaniu imperialnym. Jak dotąd wydaje się być zainteresowana ucieczką Cassiana. Wierzy, że może je połączyć z innymi wydarzeniami. Ma przeczucie, że może stanąć w obliczu wybuchu buntu. Jej przełożony odrzuca jednak jej podejrzenia. Oczywiście my jako publiczność wiemy, że ma rację.

Możemy również zobaczyć, co robi Luthen poza rekrutacją ludzi takich jak Cassian do sprawy. Udaje się na Coruscant, gdzie znany jest jako dostawca antyków. W swoim zakładzie odwiedza go Mon Mothman, jedna z najbardziej szanowanych drugorzędnych postaci w serii. Mothma jest członkiem senatu i najwyraźniej jest jednym ze źródeł fundacji Luthena. Ostrzega go jednak, że nie może przenosić funduszy tak łatwo jak wcześniej, wszędzie są szpiedzy. Mothma czuje się napadnięta nawet w domu, gdzie jej mąż nie traktuje poważnie żadnej z jej spraw.

  • Wyjasnienie zakonczenia Cyberpunk Edgerunners czy David byl w stanie dotrzec

    Nelson Acosta

    Nelson Acosta

    Nelson uwielbia wszystkie rzeczy związane z opowiadaniem historii. Większość życia spędził na studiowaniu narracji stosowanej we wszystkich mediach; film, telewizja, książki i gry wideo. Mulholland Drive to jego ulubiony film.

Czy ten post był pomocny?