Skip to content

Amazon Studios restrukturyzuje operacje skryptowe MGM TV: role przywódcze dla Lindsay Sloane i Rola Bauer, Bradley Gardner odchodzi, gdy Orion TV składa się

29 de listopad de 2022
Amazon MGM

EKSKLUZYWNY: Po niedawnej restrukturyzacji operacji związanych z oryginalnymi treściami w Amazon Studios, szef telewizji, Vernon Sanders, powołuje teraz przywództwo telewizji scenariuszowej MGM z nowymi rolami dla Lindsay Sloanestarszy wiceprezes MGM Scripted TV i Rola Bauer, prezes International TV dla MGM. Reorganizację przedstawił w wewnętrznej notatce, której kopię otrzymał Wszykina. (możesz przeczytać go w całości poniżej).

Sloane zostanie Head of MGM US Scripted TV, podczas gdy Bauer rozszerzy swoje obowiązki jako Head of Pan-English Scripted TV SVOD, Development & Series. Sloane i Bauer będą raportować do Sandersa wraz z jego bezpośrednimi podwładnymi po stronie Amazon Studios, Lauren Anderson, Laura Lancaster i Nick Pepper.

W ramach restrukturyzacji MGM US Scripted TV przejmie reaktywowaną przed dwoma laty wytwórnię Orion Television. Orion TV SVP Bradley Gardner, który kierował zespołem programowym wytwórni, ustępuje ze stanowiska i jest w trakcie rozmów na temat kontraktu produkcyjnego z MGM TV.

Notatka Sandersa nie wspomina o Michaelu Wrightie, który ostatnio pełnił funkcję prezesa MGM Scripted Television i prezesa MGM+ (dawniej Epix). Jak informował Wszykina na początku tego miesiąca, oczekuje się, że Wright, który kierował Epixem przed rozszerzeniem swojej roli w 2021 roku, aby nadzorować studio scenariuszy MGM po odejściu Steve’a Starka, ponownie skupi się na MGM +, która przyjmuje nową rolę jako część z większego portfolio Amazon TV.

Jako nowa szefowa MGM US Scripted TV, Sloane i jej zespół będą opracowywać projekty dla Amazon Studios i nadal przekazywać projekty nabywcom zewnętrznym.

W nowej roli Bauer będzie nadzorować rozwój i produkcję anglojęzycznych oryginałów dla Prime Video poza Stanami Zjednoczonymi.

Reorganizacja ma miejsce osiem miesięcy po tym, jak Amazon sfinalizował przejęcie MGM i dzień po tym, jak Mark Burnett odszedł ze stanowiska prezesa Worldwide Television Group MGM. (Będzie nadal nadzorował swoje serie spuścizny, które obejmują Ocalały, czołg z rekinami oraz Głos.)

Jak informował Wszykina na początku tego miesiąca, pracownikom branży telewizyjnej i filmowej MGM, którzy mają kontrakty, zaproponowano przedłużenie o rok, ponieważ Amazon zaczął wprowadzać osławione hollywoodzkie studio do działu rozrywki. Nastąpiło to po pierwszym kroku w połączeniu siły roboczej, który obejmował przyjrzenie się szczeblom wykonawczym w Amazon Studios i MGM oraz dostosowanie struktur w obu firmach. Słyszałem, że Gardner był jednym z tych, którym nie zaproponowano kontraktu.

Dzisiaj jest wielki dzień dla MGM TV jako jej najnowszego serialu fabularnego, Środaustanowił rekord oglądalności dla Netflixa.

Oto notatka Sandersa:

Zespół,

W nawiązaniu do mojej notatki z 7 listopadacz, cieszę się, że mogę ogłosić dwa zespoły, które staną się integralną częścią naszej amerykańskiej/globalnej organizacji zajmującej się kreatywnym rozwojem telewizji, za pośrednictwem której będziemy rozwijać pięć wyspecjalizowanych strumieni oryginalnych treści. Po zamknięciu umowy MGM na początku tego roku, mamy szczęście powitać dwóch liderów o ugruntowanej pozycji w zespole, aby wzmocnić i rozszerzyć naszą szeroką gamę oryginalnych programów telewizyjnych dla naszych globalnych klientów.

Rola Bauer, była prezes International TV w MGM, rozszerzy swoje obowiązki jako nasza nowa szefowa panangielskojęzycznej telewizji SVOD, rozwoju i seriali. W tej nowej roli będzie nadzorować rozwój i produkcję nowej serii anglojęzycznych oryginałów dla Prime Video. Rola wnosi bogate doświadczenie w tworzenie seriali fabularnych na rynki międzynarodowe na całym świecie i cieszymy się, że może dostarczać oryginalne treści dla naszych klientów na całym świecie, które podróżują po wielu krajach. Wszyscy wiemy, że świetne treści mogą pochodzić z dowolnego miejsca, dlatego będziemy nadal współpracować z talentami, aby produkować więcej programów w języku angielskim poza Stanami Zjednoczonymi. Oddział Jamesa Farrella.

Lindsay Sloane, były starszy wiceprezes MGM Scripted TV, dołączy do naszego zespołu, aby poprowadzić amerykańską telewizję scenariuszową dla MGM. Była odpowiedzialna za rozwój i sprzedaż nowych projektów w imieniu MGM oraz nadzorowała rozwój i produkcję uznanej serii, Opowieść podręcznej. Ponadto zespół, który nadzoruje, opracował i wyprodukował znane serie, takie jak Fargo, Wikingowie: Vahalla, oraz niedawno wydana komedia grozy o dojrzewaniu Środa, który już znajduje się na szczycie list przebojów w serwisie Netflix. Jako nowy szef MGM US Scripted TV, Lindsay i jej zespół będą rozwijać projekty dla Amazon Studios, a także nadal będą przenosić projekty na rynek zewnętrzny.

W ramach tej reorganizacji MGM US Scripted TV przejmie zakres i projekty Orion Television. Prowadzimy rozmowy z Bradleyem Gardnerem, aby dołączył do nas w sprawie produkcji w MGM TV. Chciałbym podziękować zespołowi Orion TV za całą ich pracę i poświęcenie w ciągu ostatniego roku.

Łącząc bogatą historię marki MGM z pracą, którą dopiero rozpoczęliśmy w Amazon Studios, stworzymy obfitość najwyższej jakości opowieści dla naszej rosnącej globalnej publiczności. Lindsay i Rola zgłoszą się do mnie razem z nimi Lauren Andersen, Laurę Lancasteroraz Nick Pepper aby skompletować nasz światowej klasy zespół operacji telewizyjnych w USA/Global. Nie możemy się doczekać dalszej współpracy z najlepszymi twórcami i talentami w branży na całym świecie, aby zachwycać naszą stale rosnącą bazę klientów.

Dołącz do mnie i powitaj Lindsay, Rolę i ich zespoły w naszej rodzinie telewizyjnej Amazon Studios.

Czy ten post był pomocny?