Skip to content

Amazon Studios nabiera skrzydeł dzięki „The Blue Angels”, oryginalnemu filmowi dokumentalnemu Imax o elitarnej jednostce lotniczej wojska

1 de maj de 2023
Blue Angels GettyImages 1472914719

Amazon Studios wzbija się w powietrze z spektakularną eskadrą wojsk amerykańskich.

Firma produkcyjno-dystrybucyjna ogłosiła dzisiaj, że nabyła ogólnoświatowe prawa do oryginalnego filmu dokumentalnego Imax Niebieskie Anioły, wyreżyserowany i zmontowany przez Paula Crowdera i nakręcony w powietrzu „wspaniałymi kamerami Imax”. Bad Robot, Glen Powell’s Barnstorm Productions, Zipper Bros Films i Dolphin Entertainment wyprodukowali dokument.

Niebieskie Anioły podąża za najnowszą klasą eskadry lotniczej Marynarki Wojennej i Korpusu Piechoty Morskiej poprzez intensywne szkolenie i sezon zapierających dech w piersiach podniebnych artyzmów, a także weteranów zespołu, którzy w tym roku odbędą swoje ostatnie loty”, zgodnie z opisem projekt. „To pierwszy raz, kiedy kultowe niebiesko-żółte samoloty F/A-18 Super Hornet zostaną zaprezentowane w Imax. Film uchwycił również widowisko tego objazdowego pokazu lotniczego za pośrednictwem kluczowych członków personelu pomocniczego na ziemi, a także bliskich pozostawionych w domu”.

Można sobie wyobrazić, że przejęcie nie było trudne dla prezesa Amazona, Jeffa Bezosa, entuzjasty lotnictwa i założyciela firmy rakietowej Blue Origin.

„Ten fascynujący i wielowarstwowy dokument jest w pełni reprezentatywny dla etyki pracy, pracy zespołowej i wytrwałości, które składają się na bycie Błękitnym Aniołem” — powiedziała Brianna Oh, szefowa ds. filmów dokumentalnych w Amazon Studios. „Jesteśmy niesamowicie zaszczyceni, że możemy dołączyć do tego utalentowanego zespołu filmowców, aby przybliżyć ich historię widzom na całym świecie”.

John Turner, szef działu filmów dokumentalnych w Imax, zauważył:Niebieskie Anioły będzie kinowym doświadczeniem dokumentalnym roku i cieszymy się, że możemy podzielić się nim z publicznością na całym świecie. Nasza współpraca z Amazon Studios to ekscytujący rozdział dla Imax, w którym na nowo wyobrażamy sobie, jak poszerzyć nasze oryginalne filmy dokumentalne dla widzów korzystających z transmisji strumieniowych. Jesteśmy wdzięczni za entuzjazm i wsparcie zespołu Amazon dla projektu. Odzwierciedla zaraźliwego ducha, którego The Blues zaszczepili w milionach fanów przez 80 lat”.

JJ Abrams, współzarządzający Bad Robot, skomentował: „Jednym z najbardziej niezwykłych aspektów historii Blue Angels jest ich nieustanne dążenie do doskonałości. Myślę, że to przesłanie będzie równie inspirujące dla widzów, jak dla twórców filmu”.

Film dokumentalny został wyprodukowany przez wielokrotnie nagradzanych filmowców Glena Zippera (Niepokonany) za pośrednictwem Zipper Bros Films, Marka Monroe (Ikar) za pośrednictwem Diamond Docs i Sean Stuart (Challenger: ostatni lot) za pośrednictwem Sutter Road Picture Company. JJ Abrams i Hannah Minghella z Bad Robot Productions również wyprodukowali, wraz z Glenem Powellem (Top Gun: Maverick) za pośrednictwem BarnStorm Productions. Rob Stone, Greg Wooldridge, Megan Colligan i John Turner z Imax oraz Bill O’Dowd i Emerson Davis z Dolphin Entertainment są producentami wykonawczymi.

CAA Media Finance zorganizowało finansowanie filmu i pośredniczyło w transakcji przejęcia. Dolphin Entertainment współfinansowało film.

Blue Angels zostało założone w 1946 roku przez ówczesnego szefa operacji morskich, admirała Chestera Nimitza, „w celu stworzenia zespołu pokazów lotniczych w celu zwiększenia zainteresowania opinii publicznej lotnictwem morskim i podniesienia morale Marynarki Wojennej”, zgodnie ze stroną internetową Blue Angels armii amerykańskiej. „Eskadra spędza okres od stycznia do marca na szkoleniach w Naval Air Facility El Centro w Kalifornii… Zespół stacjonuje w Forrest Sherman Field w Naval Air Station Pensacola na Florydzie podczas sezonu pokazów lotniczych”.

Następny publiczny pokaz lotniczy Blue Angels zaplanowano na 6-7 maja podczas Wings Over South Texas Air Show w Corpus Christi.

Czy ten post był pomocny?