Skip to content

Allison Abbate odchodzi jako EVP Warner Animation Group

15 de sierpień de 2022
Allison Abbate. warner bros alt

EKSKLUZYWNY: Wiceprezes Warner Animation Group, Allison Abbate, która jest ponad 20-letnim weterynarzem studia i pracowała przy kilku filmach animowanych, w tym ich oryginale Kosmiczny mecz, miliard dolarów plus klocki Lego tytuły franczyzowe i hit tego lata, Liga Superzwierzaków DC, wychodzi. Abbate będzie korzystać z wielu możliwości filmowych, które ma w miksie.

Abbate przybył do Warners w 1996 roku, aby współprodukować animację na Kosmiczny mecz, który stał się globalnym hitem o wartości ponad 230 milionów dolarów i przyniósł zeszłoroczny sequel, Kosmiczny Jam: Nowe Dziedzictwo który zarobił ponad 163 mln USD WW i przyciągnął subskrybentów HBO Max. Następnie wyprodukowała nagrodę BAFTA Żelazny Gigant oraz Zwariowane melodie wracają do akcji przed ponownym spotkaniem z Timem Burtonem, z którym po raz pierwszy pracowała przy filmie Disneya Koszmar przed świętami Bożego Narodzenia, za nominację do Oscara i BAFTA Gnijąca panna młoda gdzie założyła studio animacji poklatkowej z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Powróciła do Stanów Zjednoczonych w 2012 roku, aby być producentami wykonawczymi Phila Lorda i Chrisa Millera Film lego co było prawie pół miliardowym hitem na całym świecie, co dało początek trzem innym Warner Bros klocki Lego kino.

Abbate została wiceprezesem WAG w 2017 roku. Podczas swojej pięcioletniej kadencji nadzorowała wydanie Lego Ninjago, Scoob!, Mała Stopa, Młodzi Tytani Go! do filmów, Lego Movie 2, Tom i Jerry, Space Jam: nowe dziedzictwo i głos Dwayne Johnson-Kevin Hart DC Liga Superzwierzaków.

„Objęcie tego stanowiska w 2017 roku było dla mnie świetną okazją” – mówi Abbate „Wszykina” – „Potencjał animacji w Warner Bros nie ma sobie równych, a my jesteśmy domem dla jednych z najbardziej kultowych praw własności intelektualnej w historii animacji”.

„Dużo się nauczyłam i jestem dumna z filmów, które udało nam się nakręcić pomimo pandemii i zmieniającego się rynku” – dodaje.

Abbate zostawia WAG na wysokim tonie z DC Liga Super-Zwierzaków otwierając się na 1. miejsce na krajowym BO z 23 mln USD i przechodząc do 110 mln USD brutto WW. O sukcesie tego filmu Abbate mówi: „To była taka praca z miłości, doskonały przykład patrzenia na własność intelektualną i odnalezienia komediowej, oryginalnej historii w wielkim, pięknym filmie akcji. To naprawdę pokazało potencjał opowiadania oryginalnych historii w naszym kultowym IP”.

Abbate przecięła zęby w animacji w Walt Disney Feature Animation pod koniec roku Mała Syrenkaprodukcji i pracował nad Ratownicy na dole oraz Koszmar przed świętami, tam poznała Burtona. Była także producentem filmu Wesa Andersona Fantastyczny Pan Fox który był nominowany do oryginalnej ścieżki dźwiękowej i Oscara za najlepszy film animowany, a także do filmu Burtona Frankenweenie który był również nominowany do Oscara za najlepszy film animowany.

Funkcje animacji, które są już w pracach podczas jej kadencji, to: Toto, poznaj Flinstonów oraz Dr Seuss „Kot w kapeluszu”.

Kluczowi dyrektorzy pozostający w WAG to wiceprezesi Chris Leahy i Paul Gerard oraz dyrektor kreatywny Susan Akinbola.

Dyrektor generalny Warner Bros. Discovery, David Zaslav, ogłosił w czerwcu, że Warner Bros. Feature Animation będzie odrębnym segmentem filmowym w ramach Warner Bros. Pictures Group obok Warner Bros/New Line Pictures i DC Films.

Czy ten post był pomocny?