Skip to content

All Might vs. Endeavour: Kto jest silniejszy i kto wygrałby w walce?

26 de luty de 2023
MHA AM v E

Fani anime też to wiedzą Moja Akademia BohaterówAll Might to jedna z najpopularniejszych współczesnych postaci anime, a także jedna z najsilniejszych. Z drugiej strony mamy też Endeavour, kolejnego Pro Hero z serii, który okazał się prawdziwym dupkiem. Obaj należą do najpotężniejszych, jeśli nie najpotężniejszych bohaterów w całej serii. Ale jak zakończy się walka między nimi? Ponieważ są one tak ważne dla fabuły serii, postanowiliśmy zdradzić Wam, kto wygrałby bezpośrednią walkę All Mighta i Endeavoura w Moja Akademia Bohaterów.

All Might jest głównym bohaterem serii, podczas gdy Endeavour jest bohaterem numer dwa w serii, a to z pewnością oznacza, że ​​All Might zatriumfuje nad Endeavour. Jasne, trzeba stwierdzić, że różnica w sile pomiędzy All Might i Endeavour nie jest aż tak duża, ale All Might i tak byłby w stanie pokonać najbardziej znienawidzonego bohatera w całej serii.

W dalszej części tego artykułu omówimy wyżej podaną odpowiedź, ponieważ bardziej szczegółowo porównamy All Might i Endeavour. Dzięki kilku kategoriom zobaczysz, kto jest silniejszy z tej dwójki i dlaczego nasza odpowiedź jest taka, jaka jest, tj. dlaczego All Might ostatecznie byłby w stanie pokonać Endeavour w bezpośredniej walce, gdyby do tego doszło.

Wytrzymałość

Przez cały czas, gdy był właścicielem Daru Jeden Za Wszystkich, All Might nawet doradził Deku, że może używać Daru niemal natychmiast po jego odziedziczeniu, dlatego prawie nigdy nie miał problemów podczas używania Daru Jeden Za Wszystkich. W rezultacie, u szczytu kariery, był w stanie władać jednym za wszystkich z jego największym potencjałem, nie napotykając żadnych problemów ani szkód, które Deku wyrządza za każdym razem, gdy to robi. A ponieważ All Might był tak potężny, tylko All For One w sile wieku był w stanie z nim konkurować.

Endeavour trenował swoje ciało tak ciężko, że pomimo faktu, że jego dar i moce nigdy nie koncentrowały się na jego sile fizycznej, zyskał solidną sylwetkę, która dała mu nadludzką siłę, która przekraczała to, do czego zdolni są zwykli ludzie. Chociaż nie posiada mocy All Mighta, jest u szczytu tego, co ludzie są w stanie osiągnąć pod względem sprawności fizycznej. Zostało to zademonstrowane przez Enji Todoroki, który użył uderzenia wzmocnionego przez jego Dar, aby wyeliminować Gigantomachię.

Pod względem siły fizycznej All Might przewyższa Endeavour, choćby o tyle. Jego dar czyni go niezwykle silnym i chociaż Endeavour wykonał niesamowitą robotę w tym aspekcie, to All Might przejmuje sedno.

Punkty: All Might 1, Endeavour 0

Dziwactwo

All Might urodził się bez Daru, ale dał mu go Nana Shimura, szósta osoba używająca One For All. Urodził się z uzdolnionym ciałem, które mogło znieść moc Jeden za Wszystkich, dlatego nie zajęło mu dużo czasu nauczenie się, jak używać tego daru po odziedziczeniu Jeden za Wszystkich. Jednak fakt, że urodził się bez daru, pozwolił mu wykorzystać jeden za wszystkich bez wpływu na jego długowieczność, dlatego nadal jest najlepszą osobą, która kiedykolwiek używała daru.

POWIĄZANY:

My Hero Academia: Ile dziwactw ma All For One?

Ponieważ dzięki swojemu darowi, Hellflame, Endeavour był w stanie dostać się na szczyty bohaterów na całym świecie. Hellflame jest najsilniejszym Darem opartym na ogniu w serii, z wyjątkiem Niebieskiego Płomienia Dabiego, ponieważ Endeavour był w stanie opanować go do tego stopnia, że ​​mógł spalić wrogów żywcem bez pozostawiania śladów, tak jak zrobił to z wysokiej klasy Nomu, kiedy w końcu powstał na pozycję głównego bohatera w Japonii. Ponadto Endeavour dysponuje szeroką gamą unikalnych manewrów, które poprawiają jego ogólny heroizm. Jego znakiem rozpoznawczym jest Błyskawiczna Pięść, która występuje w różnych niszczycielskich formach, w tym niezwykle potężnym Wypaleniu Prominencji.

To kolejna kategoria, w której wygrywa All Might, ponieważ jego dar One For All jest zdecydowanie potężniejszy niż Hellflame, mimo że ten ostatni jest jednym z najbardziej niszczycielskich darów w serii.

Punkty: All Might 2, Endeavour 0

Trwałość

Wytrzymałość All Mighta jest niewyobrażalnie wysoka, ponieważ praktycznie zawsze działa na 100% One For All w swojej muskularnej formie. W rzeczywistości nie wykazywał żadnych oznak uszkodzeń i był w stanie znieść ataki silnego Nomu. Wytrzymał nawet i odrzucił bezpośrednie trafienie Bakugo bez żadnych obrażeń. Jedyną postacią, która kiedykolwiek go skrzywdziła, był All For One, który musiał wykorzystać wszystkie dziwactwa ze swojego zestawu narzędzi, aby poważnie zranić All Mighta.

1671007685 214 Dabi vs Endeavour Kto jest silniejszy i wygralby walke.webp

Endeavour rozwinął swoje ciało do punktu, w którym mógł wytrzymać rzucanie przez wiele poziomów betonu podczas walki z wysokiej klasy Nomu, pomimo faktu, że brakuje mu zwiększonej wytrzymałości All Mighta. Podczas walki z Tomurą Shigarakim był również w stanie znieść dyskomfort związany z Darem Pchnięcia Nitem. Jednak ponieważ ma naturalną tolerancję na ciepło, może oprzeć się wpływom własnego daru bez poparzenia.

Jeśli chodzi o tę kategorię, All Might jest w zasadzie najlepszy Moja Akademia Bohaterów ma do zaoferowania i dlatego od początku było jasne, że zdobędzie również ten punkt.

Punkty: All Might 3, Endeavour 0

Wyczyny

All Might był jedynym bohaterem, który mógł pokonać wroga All For One, który ma moc kradzieży, używania i nadawania dziwactw. Nie znamy wszystkich innych osiągnięć, które All Might osiągnął, gdy był młodszy, ale wiemy na pewno, że był jedyną osobą, która mogła to zrobić. Widzimy, jak potężny był All Might w szczytowym momencie, ponieważ All For One, który był praktycznie nieprzenikniony dla innych bohaterów, bał się All Mighta. I to właśnie w szczytowych latach poważnie zranił All For One, zmuszając złego faceta do szukania kogoś, kto mógłby przejąć jego władzę.

Ze względu na swoją pozycję największego bohatera na świecie w czasach swojej świetności, All Might ma bogate doświadczenie. Tak więc to on został wysłany na misje z udziałem jednych z najgroźniejszych wrogów, jakich kiedykolwiek znał świat. A biorąc pod uwagę, że był już bohaterem od prawie trzech dekad, zanim wręczył Midoriyi One For All, miał wtedy około 48 lat.

POWIĄZANY:

My Hero Academia: Czy Dabi zabija Endeavour?

Nawet jeśli istnieją inni bohaterowie, którzy są starsi niż Endeavour, może równie dobrze być drugim najbardziej doświadczonym bohaterem w Japonii. Ponieważ jego głównym celem, odkąd był małym chłopcem, było wyprzedzenie All Mighta i zostanie bohaterem numer dwa, zawsze był na pierwszej linii frontu. Z tego powodu wydaje się być zaangażowany w każdą znaczącą walkę między zawodowymi bohaterami. Oczywiście zaczął jako zawodowy bohater w drugiej połowie swoich młodzieńczych lat, więc jest już bohaterem od prawie trzech dekad.

Ze względu na swoje umiejętności i zdolności, a także ogromne doświadczenie, All Might również przyjmuje ten punkt. Tak, Endeavour zrobił kilka ważnych rzeczy w swoim życiu, ale All Might po prostu deklasuje go również w tej kategorii.

Punkty: All Might 4, Endeavour 0

All Might kontra Endeavour: Kto wygrywa?

A teraz najważniejsza i najciekawsza część naszego artykułu – analiza. Tutaj wykorzystamy to, czego dowiedzieliśmy się o tych dwóch postaciach i przeanalizujemy, w jaki sposób wszystkie te fakty pomogłyby (lub nie) im w walce ze sobą. Kontynuujmy.

Nasze punkty sugerują, że All Might mógłby zniszczyć Endeavour, ponieważ zdobył punkty w każdej kategorii, ale chociaż prawdą jest, że All Might jest silniejszy niż Endeavour, margines punktowy może nadal być nieco mylący, jeśli chodzi o te dwie postacie. Mianowicie punkty sugerowałyby, że All Might jest znacznie potężniejszy niż Endeavour, ale to po prostu nieprawda. Jasne, jak już powiedzieliśmy, jest silniejszy, wytrzymalszy i bardziej doświadczony, ale różnica między nimi jest niewielka.

Jako bohater numer dwa z serii, Endeavour plasuje się tuż za All Mightem, który jest numerem jeden wśród profesjonalnych bohaterów na świecie. Z tej perspektywy ważne jest, aby zaprzeczyć, że różnica między nimi jest naprawdę bardzo mała i że nie zbliża się do marginesu 4: 0, który sugerują same punkty. Endeavour z pewnością byłby w stanie stoczyć dobrą walkę z All Mightem, ale dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu, a także potężnemu darowi, All Might byłby w stanie ostatecznie go przewyższyć i wyjść jako zwycięzca.

To była zdecydowanie interesująca analiza i mamy nadzieję, że pomogliśmy ci teraz lepiej zrozumieć równowagę sił między tymi dwiema postaciami i że teraz w pełni rozumiesz, dlaczego jesteśmy w zasadzie pewni, że All Might wygrałby tę.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?