Skip to content

Alec Baldwin pozywa ekipę „Rust” za zaniedbania; Aktor chce „oczyścić swoje imię” po nakręceniu fatalnego planu, mówi, że incydent kosztował go role

12 de listopad de 2022
Alec Baldwin Rust set

Zaledwie kilka dni przed spodziewanym ogłoszeniem przez prokuratora okręgowego Santa Fe jej zamiarów w śmiertelnej strzelaninie do Rdza autorka zdjęć Halyna Hutchins Aleca Baldwina w zeszłym roku, aktor Friday postawił członków ekipy niezależnego westernu pozwem o zaniedbanie.

Złożony w dniu, w którym Sąd Najwyższy w Los Angeles jest zamknięty z powodu Dnia Weteranów, zawiera wiele zdjęć i e-maili z powodu wzajemnych skarg dotyczących zaniedbań i odszkodowań Rdza płatnerz Hannah Gutierrez Reed, pierwszy asystent reżysera David Halls, właścicielka nieruchomości Sarah Zachry oraz dostawca broni i amunicji Seth Kenney i jego firma jako pozwani.

„Ta tragedia wydarzyła się, ponieważ żywe pociski zostały dostarczone na plan i załadowane do pistoletu, Gutierrez-Reed nie sprawdził dokładnie pocisków lub broni, Halls nie sprawdził dokładnie broni, a mimo to ogłosił, że broń jest bezpieczna przed przekazaniem jej Baldwinowi , a Zachry nie ujawnił, że Gutierrez-Reed zachowywał się lekkomyślnie z dala od planu i stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa osób wokół niej”, mówi skarga krzyżowa (przeczytaj ją tutaj) od prawnika Baldwina Quinna Emanuela, Luke’a Nikasa.

Niedawno załatwiłem bezprawny proces śmierci z mężem i rodziną Hutchinsa i zamierzałem zdobyć Rdza Baldwin od dawna zadeklarował, że nigdy nie pociągnął za spust pistoletu z lat 80. XIX wieku, który celował w Hutchinsa 21 października 2021 r.

W posunięciu, które może odbić się na Baldwinie, dzisiejsze zgłoszenie zwraca uwagę na to, jak następstwa strzelaniny wpłynęły na jego karierę.

„Baldwin stracił również wiele możliwości pracy i związanych z nimi dochodów”, mówi. „Na przykład został zwolniony z wielu miejsc pracy wyraźnie z powodu incydentu w Rdza i został pominięty dla innych możliwości, co jest bezpośrednim wynikiem zaniedbania krzyżowych oskarżonych Gutierreza-Reeda, Hallsa, Kenneya, PDQ i Zachry’ego.

Przybycie nieco ponad tydzień po tym, jak Baldwin nie przekonał sędziego LASC do usunięcia go z Rdza Własny pozew o zaniedbanie opiekuna scenariusza Mamie Mitchell lub odrzucenie sprawy, piątkowe zgłoszenie twierdzi również, że zwycięzca Emmy poniósł osobiste konsekwencje z powodu okropnego incydentu z października 2021 r.

„Bardziej niż ktokolwiek inny na tym planie Baldwin był niesłusznie postrzegany jako sprawca tej tragedii” – pisze o swoim kliencie prawnik aktora. „Przez te Cross-Claims Baldwin stara się oczyścić swoje imię i pociągnąć Cross-Oskarżonych do odpowiedzialności za ich niewłaściwe postępowanie”.

„Nie ma wątpliwości, że inni ucierpieli z powodu zaniedbań Cross-Defendants znacznie bardziej niż Baldwin”, mówi pozew o tamtym dniu na planie Bonanza Creek Ranch, na obrzeżach Santa Fe w Nowym Meksyku. „Hutchins straciła życie, a jej małe dziecko straciło matkę” – stwierdza krzyżowa skarga w procesie ławy przysięgłych. „Producent Joel Souza został postrzelony w ramię i doznał bólu fizycznego i emocjonalnego. Choć w żaden sposób nie porównywalny, Baldwin musi żyć z ogromnym żalem i wynikającym z niego emocjonalnym, fizycznym i finansowym żniwem, spowodowanym faktem, że niedbałe zachowanie, zapewnienia i nadzór przez oskarżonych krzyżowych włożyły mu do ręki naładowaną broń i prowadził on, Hutchins i wszyscy pozostali na planie wierzyli, że jego celowe użycie broni było bezpieczne.

Przedstawiciele pozwanych w sprawie wzajemnej skargi nie zwrócili prośby o komentarz z Terminu na dzisiejsze zgłoszenie.

Mitchell nie jest pozwanym w skardze wzajemnej. Jednak Gloria Allred z pewnością miała coś do powiedzenia swojemu klientowi w sprawie piątkowego zgłoszenia. „Zażalenie Baldwina jest haniebną próbą zrzucenia winy na innych, tak jak zrobił to odkąd oddał śmiertelny strzał, który zabił panią Hutchins i zranił naszą klientkę, Mamie Mitchell”, powiedział Allred. „Twierdzi, że wszyscy inni dopuścili się zaniedbania i wszyscy inni są winni. Pan Baldwin wydaje się twierdzić, że tylko on jest naprawdę niewinny”.

„Ostatnia rzecz, którą muszę panu powiedzieć, panie Baldwin – weź odpowiedzialność za swoje czyny” – kontynuował Allred. „Nie sugeruję, że inni też nie ponieśli jakiejś odpowiedzialności za to, co się wydarzyło. Jeśli jednak spojrzysz w lustro, zobaczysz osobę, która naszym zdaniem ponosi największą odpowiedzialność za to, co wydarzyło się tego tragicznego dnia na planie Rust w Nowym Meksyku.

W jednym z kilku postępowań prawnych w sądach dotyczących strzelaniny, Mitchell po raz pierwszy złożyła pozew przeciwko Baldwinowi, Rdza producenci i członkowie załogi Gutierrez-Reed, Halls, Zachry i inni 17 listopada 2021 r. Mitchell stał w pobliżu Hutchinsa i Souzy, gdy wystrzelił Baldwin. 1 listopada sędzia Michael E. Whitaker odmówił Baldwinowi prób wyjścia ze sprawy, a także odrzucił wniosek Baldwina i jego El Dorado Pictures Inc o zaniechanie pozwu kierownika scenariusza o odszkodowanie za straty moralne.

Santa Fe DA Mary Carmack-Altwies otrzymała ostateczny raport biura szeryfa w Santa Fe w sprawie Rdza strzelanina 27 października. „Prokurator Okręgowy i jej zespół śledczych i prokuratorów rozpoczną teraz dokładny przegląd informacji i dowodów, aby podjąć przemyślaną i terminową decyzję o tym, czy wnieść oskarżenie”, podało wówczas jej biuro, kilka tygodni później. szukanie większych funduszy od państwa na ewentualne oskarżenie w tej sprawie.

„Podobnie jak w przypadku wszystkich spraw, którymi zajmuje się prokurator okręgowy, jej uwaga skupi się na utrzymaniu integralności procesu, egzekwowaniu prawa stanu Nowy Meksyk i dochodzeniu sprawiedliwości”.

Czy ten post był pomocny?