Skip to content

Akt oskarżenia Donalda Trumpa rozpieczętowany w tajnych dokumentach Sprawa: przeczytaj 37-opłatę tutaj

9 de czerwiec de 2023
trump 2 1

Właśnie rozpieczętowany akt oskarżenia Donalda Trumpa w sprawie tajnych dokumentów zawiera zarzut, że były prezydent „naraził bezpieczeństwo narodowe Stanów Zjednoczonych”

Patrząc na ponad 20 lat więzienia i miliony grzywny, jeśli zostanie uznany winnym 37 zarzutów, obecny kandydat Białego Domu, Trump, stoi w obliczu roszczeń federalnych, że rażąco skłamał na temat wykorzystania ściśle tajnych materiałów w celu „utrudnienia śledztwa FBI i wielkiej ławy przysięgłych”.

Przeczytaj pełny niezapieczętowany akt oskarżenia Trumpa tutaj

Wraz z dokumentami zawierającymi szczegóły różnych działań wojskowych i plany najwyższego szczebla, w tym potencjalne „plany możliwego odwetu w odpowiedzi na zagraniczny atak”, potępiający 49-stronicowy akt oskarżenia przeciwko Trumpowi i jego lokajowi Waltine Naucie pojawia się, gdy główny oskarżony stracił członkowie jego zespołu obrony w piątek.

Departament Sprawiedliwości organizuje konferencję prasową w tej sprawie na południe czasu pacyficznego. Ani Trump, ani Biały Dom nie skomentowali jeszcze otwartego aktu oskarżenia.

Mimo to, w kontekście ostatnich rewelacji, nadchodząca konferencja prasowa Departamentu Sprawiedliwości może zwrócić uwagę Trumpa, który rzekomo powiedział swoim prawnikom i współpracownikom Mar-a-Lago w zeszłym roku, że „nie chce, aby ktokolwiek przeglądał moje skrzynki. Po otrzymaniu wezwania w tej sprawie dodał: „Czy nie byłoby lepiej, gdybyśmy im po prostu powiedzieli, że nic tu nie mamy?”

Co gorsza dla zwykle teflonowego Dona, po ujawnieniu wczoraj aktu oskarżenia, obecnie niezapieczętowany dokument wskazuje na dwa przypadki, w których Trump pokazał dokumenty tym, którzy nie mieli poświadczeń bezpieczeństwa. Spotkanie w tym pierwszym w 2021 roku Uczeń celebryty Szczegóły rezydencji gospodarza w Bedminster w stanie New Jersey Trump pokazuje odwiedzającemu dokumenty Departamentu Obrony, mając pełną świadomość, że nie powinien tego robić lub mając dokumenty w swoim posiadaniu.

„Trump powiedział także:” jako prezydent mogłem to odtajnić ”i” Teraz nie mogę, wiesz, ale to wciąż jest tajemnica ”- czytamy w akcie oskarżenia.

Zgodnie z oczekiwaniami wiadomości kablowe eksplodowały wiadomościami o rozpieczętowaniu dzisiejszego ranka.

Gdy stacje telewizyjne starały się ocenić akt oskarżenia, Dana Bash z CNN odczytała na głos pierwsze akapity na żywo o 10:45 czasu pacyficznego. W CNBC i BBC korespondenci relacjonowali treść aktu oskarżenia w czasie rzeczywistym. Przyjazny MAGA Fox News miał niższą jedną trzecią, która brzmiała „DOJ Unseales Trump Classified Documents”, ponieważ były sekretarz prasowy George’a W. Busha i konsekwentny apologeta Trumpa, Ari Fleischer, rzucił rzadki cień i przyznał, że „jest tu niechlujstwo”, jeśli chodzi o byłego -reality TV utrzymanie ściśle tajnych materiałów.

Ponieważ wkrótce oczekuje się więcej informacji od specjalnego prokuratora Jacka Smitha, wszyscy dziennikarze telewizji kablowej, w tym należąca do Ruperta Murdocha FNC, stali się całkowicie Trumpem, przez cały czas z prawdziwie historycznym obrotem wydarzeń kryminalnych przeciwko jednorocznemu głównodowodzącemu.

W typowy dla Trumpland sposób odwrócony do góry nogami, to sam Trump 8 czerwca jako pierwszy ujawnił na swojej platformie społecznościowej Truth Social, że Departament Sprawiedliwości poinformował swoich prawników, że został wskazany. Stojąc już w obliczu wielu sporów sądowych, w tym sprawy na Manhattanie dotyczącej wypłat dla gwiazdy porno Stormy Daniels, były i być może przyszły POTUS został wezwany do stawienia się w sądzie federalnym w Miami 13 czerwca w czymś, co z pewnością będzie medialnym i politycznym cyrkiem

Ted Johnson przyczynił się do powstania tego raportu

Czy ten post był pomocny?