Skip to content

Akademia Wampirów: Ile odcinków w sezonie 1?

3 de maj de 2023
l intro 1683151952

Telewizyjne dramaty telewizyjne

Meredith na polu

Na początku 2010 roku wydawało się, że każda powieść dla młodych dorosłych otrzymuje adaptację. Tak było w przypadku „Akademii wampirów” z 2014 roku, opartej na serii paranormalnych romansów o tej samej nazwie. Pomimo znalezienia nowego życia w streamingu po fakcie, film spotkał się z niewypałem po premierze. Ma fatalne 17% oceny krytyków na Rotten Tomatoes i nie do końca rozświetlił kasę. Ale jak mówi stare przysłowie: „Jeśli na początku ci się nie uda, spróbuj, spróbuj jeszcze raz”.

Podobnie jak nieumarłe potwory, „Akademia wampirów” została wskrzeszona jako serial telewizyjny o Peacock, który ukazał się w 2022 roku. Mając łącznie 10 odcinków, sezon był w stanie opowiedzieć o wiele pełniejszą historię, tworząc łuki, które mogłyby być eksplorowany w przyszłych odcinkach, gdyby nie został anulowany przez serwis streamingowy wkrótce po jego wydaniu. Wygląda na to, że „Akademia Wampirów” to tylko jeden obiekt YA, który po prostu nie może złapać przerwy.

10 odcinków mogło nie wystarczyć niektórym fanom Akademii Wampirów

Dla tych, którzy zastanawiają się, ile odcinków pierwszego sezonu „Akademii Wampirów” Peacock zamówił 10, ale pomimo anulowania (jednego z najbardziej niszczycielskich w 2022 r.), oglądanie go może nadal mieć wartość dla fanów książek. Podczas gdy film z 2014 roku zaadaptował konkretną książkę z serii, seria Peacock zamiast tego czerpała inspirację z sześciu powieści, opowiadając przy tym całkowicie wyjątkową historię. Dlatego oglądanie programu Peacock jest zupełnie innym doświadczeniem, ponieważ nie jest to tylko film z 2014 roku rozciągnięty na 10 godzin.

A oglądanie „Akademii wampirów” Peacocka może być fajnym sposobem na spędzenie weekendu. Odcinki trwają od 45 do 55 minut, oferując dużą głębię postaci. Biorąc to wszystko pod uwagę, program został dobrze przyjęty, uzyskując znacznie bardziej imponującą 77% ocenę krytyków na Rotten Tomatoes. W czym więc tkwił problem?

Według Susan Rovner, prezes ds. treści rozrywkowych dla całej telewizji NBCUniversal i transmisji strumieniowych, czas po prostu nie był odpowiedni dla platformy streamingowej. Powiedziała TV Line: „Myślę, że zdaliśmy sobie sprawę, że musimy zdobyć rodziców [watching Peacock] zanim dostaniemy nastolatki. I naprawdę mam nadzieję, że kiedy już dostaniemy rodziców z takimi programami Pokerowa twarz i pokazuje jak [the newly renewed] zdrajcyże będziemy mogli zrobić takie przedstawienie Akademia Wampirów za kilka lat. Niestety, moment naprawdę nie był odpowiedni i nie mieliśmy jeszcze odpowiedniej skali, aby wesprzeć sprowadzenie młodej publiczności na ten program. ”Może któregoś dnia „Akademia Wampirów” doczeka się sprawiedliwości.

Czy ten post był pomocny?