Skip to content

Agencja Halyny Hutchins chwali DP „Rust”: „Jej talent był ogromny”

22 de październik de 2021
halya hutchins e1634924290687

Innowacyjni Artyści, którzy reprezentowali Rdza Reżyserka zdjęć Halyna Hutchins wydała oświadczenie po jej śmierci na planie westernu Aleca Baldwina na Bonanza Creek Ranch, niedaleko Santa Fe w stanie Nowy Meksyk.

„Halyna Hutchins była promieniem światła. Zawsze uśmiechnięty, zawsze pełen nadziei. Zdecydowała wcześnie, że szturmuje sztukę kinematografii, a ostatnie kilka lat pokazało, że jest na dobrej drodze” – powiedział w oświadczeniu Ostateczny termin otrzymany od Innovative Artists.

„Jej talent był ogromny, przewyższał go jedynie miłość, jaką darzyła swoją rodzinę. Wszyscy na jej orbicie wiedzieli, co nadchodzi; gwiazdorski reżyser zdjęć, z którym należy się liczyć” — kontynuował Innovative.

„Wszyscy w Innovative Artists mamy złamane serce. Opłakujemy jej rodzinę i mamy nadzieję, że ta tragedia ujawni nowe lekcje, jak lepiej zapewnić bezpieczeństwo każdemu członkowi załogi na planie.

Pochodzący z Ukrainy Hutchins był absolwentem Amerykańskiego Instytutu Filmowego w 2015 roku. Jej praca obejmowała kilka filmów krótkometrażowych i soczewkowanie filmu Arcywróg z udziałem Joe Manganiello. Została nazwana „wschodzącą gwiazdą” przez Amerykański operator filmowy w 2019 roku. W biografii na jej stronie internetowej czytamy, że dorastała w sowieckiej bazie wojskowej za kołem podbiegunowym, otoczonej reniferami i atomowymi okrętami podwodnymi. Ukończyła dziennikarstwo międzynarodowe na Kijowskim Uniwersytecie Narodowym na Ukrainie, a wcześniej pracowała jako dziennikarz śledczy przy brytyjskich produkcjach dokumentalnych w Europie. Inne prace fabularne obejmowały reżyserię Mike’a Nell Oślepiający ogień z udziałem Briana Geraghty’ego (Zraniona szafka, TNT Alienista) i Sharon Leal (Superdziewczyna, Instynkt). Także, Kochanie, horror, który nakręciła w reżyserii Pollyanny McIntosh (Żywe Trupy), który miał swoją premierę na festiwalu filmowym SXSW 2019 z limitowaną premierą kinową w USA. Po incydencie na Rdza Hutchins poleciała do szpitala University of New Mexico w Albuquerque, gdzie zmarła, jak informuje wydział szeryfa Santa Fe.

Wcześniej tego ranka Alec Baldwin, który strzelił z rekwizytu w tragicznym wypadku, zabijając Hutchinsa, według Santa Fe, Departamentu Szeryfa NM, napisał na Twitterze: „Nie ma słów, aby wyrazić mój szok i smutek w związku z tragicznym wypadkiem, który odebrał życie Halyny Hutchins, żony, matki i naszej głęboko podziwianej koleżanki”.

„W pełni współpracuję z policyjnym śledztwem, aby wyjaśnić, w jaki sposób doszło do tej tragedii, i jestem w kontakcie z jej mężem, oferując swoje wsparcie jemu i jego rodzinie. Moje serce jest złamane z powodu jej męża, ich syna i wszystkich, którzy znali i kochali Halinę – kontynuował nominowany do Oscara aktor.

Arcywróg reżyser Adam Egypt Mortimer na Twitterze powiedział: „Jestem bardzo smutny z powodu utraty Haliny. I tak wściekły, że mogło się to zdarzyć na planie. Była genialnym talentem, całkowicie oddanym sztuce i filmowi”. Odniósł się do starszego tweeta z listopada 2020 r., w którym filmowiec wykrzyknął: „Halyna Hutchins, DP ARCHENEMY, ma genialny umysł, jeśli chodzi o światło i fakturę. Jej gusta i wrażliwość na to, co filmowe, były ogromnym atutem w realizacji naszego stylu – ponurego, ale pięknego uczucia, które nazwałem ROMANTYCZNYM BRUTALSMEM”.

Manganiello napisał wczoraj na Twitterze następujący wpis o Hutchins:

Jestem w szoku. Miałem szczęście, że Halyna Hutchins była moją DP na Archenemy. Niesamowity talent i wspaniała osoba. Nie mogę uwierzyć, że to mogło się zdarzyć w dzisiejszych czasach… strzał z rekwizytu mógłby zabić członka załogi? Co za straszna tragedia. Moje serce idzie do jej rodziny pic.twitter.com/W479ch56Js

— JOE MANGANIELLO (@JoeManganiello) 22 października 2021

Czy ten post był pomocny?