Skip to content

Ady Barkan przechodzi do następnego kroku w aktywizmie „Nie iść cicho”: Odbuduj lepsze działanie

10 de grudzień de 2021
AdyRaisedFist MichaelNigro e1628889094799

Dokumentacja Nie idzie cicho opowiada historię Ady Barkana, działacza postępowego i opieki zdrowotnej, który walczy z ALS.

Gdy filmowcy nagłaśniają projekt podczas sezonu rozdania nagród i nadchodzącej emisji PBS, Barkan chwycił swój kolejny rozdział: nacisk na Kongres, aby uchwalił ustawę Build Back Better Act, centralny punkt programu prezydenta Joe Bidena, który zawiera postanowienia dotyczące domowej opieki zdrowotnej .

W Q&A z Nie idzie cicho filmowiec Nicholas Bruckman i senator Elizabeth Warren (D-MA), Barkan powiedział, że koncentruje się na opiece mieszkaniowej i społecznej, „ponieważ polegam na całodobowej opiece, aby przetrwać i wierzę, że każda osoba powinna mieć prawo do bezpiecznego i godnego życia w ich domy. Obecnie tak nie jest w przypadku prawie miliona osób, które są na liście oczekujących na opiekę domową, a także w przypadku naszej znacznie słabo opłacanej siły roboczej profesjonalnych opiekunów.

Ustawodawstwo zapewniłoby 150 miliardów dolarów na zaspokojenie zaległości w potrzebach opieki domowej za pośrednictwem Medicaid, a także na zwiększenie płac dla pracowników, ale samo w sobie jest to mniej niż 400 miliardów dolarów, które według adwokatów są potrzebne do rozwiązania problemu.

Ale perspektywy dla Odbuduj Lepiej są niepewne, ponieważ Senat potrzebuje każdego głosu Demokratów, aby przyspieszyć ustawę z oczekiwaniem, że żaden Republikanin nie zagłosuje za nią. Senator Joe Manchin (D-WV) wyraził obawy co do niektórych przepisów i zakresu ustawodawstwa, powołując się na inflację. Wersja ustawy o wartości 1,9 biliona dolarów, która oczyściła Izbę w zeszłym miesiącu, prawdopodobnie zostanie zmniejszona, chociaż nie jest jasne, czy będzie ona obejmować przepisy dotyczące opieki domowej.

Film, którego reżyserką jest producentka Amanda Roddy, a producentami wykonawczymi Bradley Whitford i bracia Duplass, podąża za Barkanem, który kontynuował swoją działalność po postawieniu diagnozy. Jedna z historii: gdy Barkan zaczyna tracić głos, staje się bardziej wpływową postacią. Barkan teraz mówi za pomocą technologii oczu. W ostatnich miesiącach Barkan był autorem publikacji w publikacjach takich jak The New York Times.

Sam dokument będzie miał premierę 24 stycznia. ICM Partners organizuje w poniedziałek pokaz sezonu rozdania nagród wraz z pytaniami i odpowiedziami.

„Miałem twardą rękę, pięć lat temu, kiedy zdiagnozowano u mnie ALS”, powiedział Barkan w Q&A. „Ale wielu ludzi ma trudne ręce. Nasz naród ma teraz do czynienia z trudnymi rękami i pytanie brzmi, jak reagujemy na te przeciwności.

Klip z pytań i odpowiedzi oraz dokument znajduje się poniżej.

Czy ten post był pomocny?