Skip to content

12 najbardziej znienawidzonych łobuzów z anime

25 de styczeń de 2023
Animebully12

Prześladowcy są nienawidzeni przez wszystkich. Są to ludzie, którzy wykorzystują swoją fizyczną lub ilościową przewagę do molestowania słabszych od siebie. I chociaż istnieją formy łagodnego zastraszania (zwykle gdy ktoś lekko dręczy kogoś, w kim się podkochuje i nie wie, jak to inaczej wyrazić), prawie wszystkie formy zastraszania są złe i złośliwe i powinny być potępione. Nękanie jest oczywiście obecne również w świecie anime, dlatego w tym artykule postanowiliśmy przedstawić listę 12 najbardziej znienawidzonych łobuzów z anime w historii.

1. Sarina Shizukume

Franczyzowa: Witryna z magiczną dziewczyną

Cel: Aya Asagiri (bez konkretnego powodu poza własnym ego)

Sarina jest przywódczynią trio łobuzów, którzy bezlitośnie dręczyli Ayę każdego dnia, odkąd przeniosła się do ich szkoły, postrzegając ją jako słabą. Kiedy jedna z jej przyjaciółek, Erika, umiera od kija Ayi, natychmiast zaczyna ją podejrzewać, co prowadzi do szalonej decyzji o wycięciu jej języka nożem w łazience dla dziewcząt. Aya zostaje uratowana w skrajności przez Tsuyuno, który bierze narzędzie z ręki Sariny, by poderżnąć jej gardło, gdy czas jest zamrożony. Jednak przeżywa ranę i trafia do tego samego szpitala, w którym została przyjęta Rina. Później dowiaduje się, że Aya i Tsuyuno spowodowali jej kontuzję. Słyszy też, jak rozmawiają o istnieniu czarodziejek.

2. Tomoo

12 najbardziej znienawidzonych lobuzow z anime.webp

Franczyzowa: Elfen kłamie

Cel: Kaede / Lucy (po prostu dlatego, że jest palantem i ponieważ Kaede miała rogi)

Ta historia jest właściwie związana z dzieciństwem Lucy, czyli Kaede. Kaede była samotną dziewczyną, ponieważ była dyskryminowana przez wszystkich z powodu posiadania małych rogów, które były wynikiem jej zdolności diclonius, które dzieli z Lucy kontrolą nad swoim ciałem. Ta osobowość staje się coraz bardziej oderwana od Lucy, stając się całkowicie niezależna od niej po konfrontacji z Kotą. Jako dziecko Kaede była zastraszana przez Tomoo i jego grupę nieletnich bandytów, którzy nie tylko ją zastraszali, ale także krzywdzili ją fizycznie. Punktem zwrotnym było zabicie jej psa na jej oczach, po czym jej umiejętności eksplodowały i zabiła ich wszystkich.

3. Aya Kuroda

1674611597 992 12 najbardziej znienawidzonych lobuzow z anime.webp

Franczyzowa: Piekielna dziewczyna

Cel: Mayumi Hashimoto / prawdopodobnie inni też (bo była wredna i obelżywa)

Aya Kuroda była złą dziewczyną. Niewiele o niej ujawniono, ponieważ pojawiła się tylko jako ukarana postać w pierwszym odcinku Piekielna dziewczyna anime, ale wiemy, że była niegodziwą dziewczyną, która zachowywała się tak, jakby była miła. W rzeczywistości ukradła trochę pieniędzy z darowizny od Mayumi Hashimoto, przedstawiciela klasy, a następnie szantażowała ją, grożąc, że ujawni wszystkim, jak nieodpowiedzialna była Mayumi, a to wielka rzecz w japońskim społeczeństwie. Później całkowicie kontrolowała życie Mayumi, dopóki nie została wysłana do piekła z tego powodu.

4. Katsuki Bakugo

5 najbardziej przekletych statkow My Hero Academia ranking.webp

Franczyzowa: Moja Akademia Bohaterów

Cel: Izuku Midoriya (był od niego słabszy)

Kolega szkolny i przyjaciel Midoriyi z dzieciństwa, posiada Dar Eksplozji, który pozwala mu generować eksplozje z dłoni dzięki wydzielaniu substancji podobnej do nitrogliceryny w pocie, dzięki czemu jest bardzo silny w walce w zwarciu; jeśli jednak wygeneruje przesadny podmuch, może doświadczyć nadmiernego odrzutu w ramionach i ramionach iz tego powodu zaprojektował swój kostium bohatera tak, aby maksymalnie wykorzystać swój potencjał bez skutków ubocznych dla jego sylwetki. Doskonaląc swoje umiejętności, Bakugo uczy się również, jak sprawić, by jego wybuchy były bardziej skupione (a tym samym bardziej wstrząsające) i miały większy zasięg.

Dzięki swoim wybuchom Bakugo może również oślepiać przeciwników, napędzać się i zmieniać swoją trajektorię w powietrzu. Bakugo jest osobą niezwykle porywczą i gwałtownie reaguje na wszelkiego rodzaju prowokacje oraz czuje urazę do postaci drugoplanowych i statystów. Pomimo tego, że jest pasjonatem, często demonstruje bystrość i rozumowanie, ujawniając, że w rzeczywistości za jego agresywnością kryje się ogromny naturalny talent: w rzeczywistości jego styl walki wydaje się ekspertom być niezwykle skalibrowany i wyrafinowany, a jego potencjał rozciąga się również na innych czynności niezwiązane z walką, takie jak gotowanie lub gra na instrumencie.

5. Yumiko Miura

1674611598 225 12 najbardziej znienawidzonych lobuzow z anime.webp

Franczyzowa: Moja komedia romantyczna dla nastolatków SNAFU

Cel: W zasadzie wszyscy (bo jest popularna)

Yumiko ma wyniosłą postawę, ponieważ jest najbardziej lubianą uczennicą w klasie 2F. Jest dominującą kobietą w kręgu przyjaźni Hayato. Nie ma problemu z nawiązywaniem przyjaźni ze względu na swoją sławę, więc nie ma empatii dla tych, którzy zmagają się z problemami społecznymi. To nie ma sensu, beszta wszystko, czego nie rozumie. Wbrew powszechnemu przekonaniu dobrze dogaduje się z Yukino i klubem, pomimo trudnego charakteru ich związku i często pracuje z nimi lub pomaga im razem z ich kumplami. Hayato jest miłością jej życia.

6. Shōya Ishida

1674611598 702 12 najbardziej znienawidzonych lobuzow z anime

Franczyzowa: Cichy głos

Cel: Shōko Nishimiya (ponieważ była głucha)

Bohater i narrator opowieści; w szkole podstawowej był żywym i porywczym dzieckiem i stał się głównym łobuzem Shōko. Później został wykorzystany jako kozioł ofiarny klasy, a jego dawni przyjaciele i koledzy z klasy zwrócili się przeciwko niemu i zaczęli go zastraszać; doprowadziło go to do zmarginalizowania się ze społeczeństwa, wyobrażając sobie otaczających go ludzi z „X” na twarzach. Skruszony za swoje czyny, w liceum ponownie spotyka się z Shōko po tym, jak nauczył się języka migowego, aby ją przeprosić; nieustannie dręczy go poczucie winy z powodu tego, przez co przeszedł dziewczyna, i pogodził się z myślą, że już nigdy nie będzie mógł mieć przyjaciół. W całej historii Shōya i Shōko ponownie spotykają się ze swoimi byłymi kolegami z klasy, dokonując zadośćuczynienia i radząc sobie z bólem dzieciństwa.

7. Hayase Nagatoro

1674611598 986 12 najbardziej znienawidzonych lobuzow z anime

Franczyzowa: Nie baw się mną, panno Nagatoro

Cel: Naoto Hachiouji (ponieważ go lubi)

Hayate jest żywą, arogancką, bardzo wysportowaną i raczej sadystyczną uczennicą pierwszego roku liceum, która lubi torturować swojego senpaia, chociaż widać, że tak naprawdę darzy go uczuciem. Choć traktuje go z pewną bezwzględnością i często nazywa „wstrętnym”, pokazuje (mniej lub bardziej otwarcie), że dobro chłopca leży jej na sercu, bardzo ceni jej towarzystwo i jest zdeterminowana, by zachęcić go do częstszego zaufanie do swoich umiejętności; nie jest też niczym niezwykłym, że jest nawet o niego zazdrosna, że ​​staje w jej obronie, gdy jej przyjaciele go zaczepiają lub przeprasza ją, jeśli zdaje sobie sprawę, że posunęła się za daleko.

Chociaż nieustannie dokucza „Senpai” erotycznymi wykopaliskami, wielokrotnie okazywała się niesamowicie niezręczna, wrażliwa i niepewna seksualności. Z jej rodziny wiadomo, że ma starszego brata, Ichirō, nienazwaną starszą siostrę, a jej rodzice często pracują do późna. Należy do klubu pływackiego, ale hobbystycznie uprawia różne sztuki walki, a szczególnie pasjonuje się judo.

8. Chōsuke Takada i Nobuta Tanaka

1674611599 193 12 najbardziej znienawidzonych lobuzow z anime.webp

Franczyzowa: Klasa zabójstwa

Cel: Wszyscy (ponieważ są starsi i silniejsi niż ich ofiary)

Nobuta Tanaka i Chōsuke Takada są zawsze, do tego stopnia, że ​​jeżdżą razem na rowerze (ich rower jest dwumiejscowy). Są w zasadzie duetem Głupi i głupszy ze szkoły; znęcają się nad każdym, kto stanie im na drodze, po prostu dlatego, że mogą. Są postaciami stereotypowymi i szczególnie skupiają się na uczniach klasy 3-E, ponieważ myślą, że są gorsi. 3-E później daje im dobry sprawdzian rzeczywistości, co nieco zmienia ich osobowości.

9. Maki Gamo

1674611599 685 12 najbardziej znienawidzonych lobuzow z anime

Franczyzowa: Nie baw się mną, panno Nagatoro

Cel: Naoto Hachiouji i inni (bo jest wredna)

Pierwszoklasistka o ostrym, cynicznym i psotnym charakterze, ale o wiele bardziej dojrzała niż jej rówieśnicy. Gamo-chan może być uważana za najlepszą przyjaciółkę Nagatoro i ma z nią szczególnie głęboką więź, chociaż nigdy nie przepuszczają okazji, by się ze sobą drażnić i wydaje się, że mają coś w rodzaju przyjaznej rywalizacji, która czasami prowadzi ich nawet do bójki, chyba że wtedy makijaż od razu. Jej rodzina prowadzi siłownię sztuk walki „GAMOU Fighting Gym”. Jako pierwsza zdaje sobie sprawę z uczuć swojej przyjaciółki do „Senpai” i pomimo braku romantycznego zainteresowania chłopcem, lubi prowokować go do irytowania Nagatoro.

Chociaż jest najbardziej lekceważąca i lekceważąca z grupy w stosunku do bohatera, którego nazywa uwłaczającym „Paisen”, pokazała, że ​​uważa go za przyjaciela, często robiła wszystko, co w jej mocy, aby mu pomóc, a ich relacje radykalnie się poprawiają, gdy postęp wydarzeń. W drugiej części mangi ujawnia się jej zauroczenie starszym bratem Nagatoro.

10. Kaname Asagiri

1674611599 713 12 najbardziej znienawidzonych lobuzow z anime

Franczyzowa: Witryna z magiczną dziewczyną

Cel: Aya Asagiri (ponieważ była jego młodszą siostrą, którą mógł znęcać się, kiedy musiał się wyładować)

Jest starszym bratem Ayi. Jest przyzwyczajony do wyładowywania się na niej pod pretekstem rozładowania stresu spowodowanego studiami i bardzo wymagającym i brutalnym wobec niego ojcem. Jest bardzo zły i złośliwy. Nigdy nie zostanie aresztowany za nadużycia. W ostatnim odcinku będzie torturowany przez funkcjonariuszy Magical Girl Site.

11. Miyabi Aizawa

1674611599 158 12 najbardziej znienawidzonych lobuzow z anime.webp

Franczyzowa: Wielki Nauczyciel Onizuka

Cel: Liczne (bo jest wredna i sadystyczna)

Uczennica klasy 3-4, przynajmniej początkowo jest jedną z głównych antagonistek Onizuki w pierwszej części mangi i przez większość anime, a także jednym z głównych inicjatorów wojny czwartej sekcji z nauczycielami. Córka bogatego biznesmena i gospodyni domowej, ma bardzo dysfunkcyjne relacje z rodzicami: w rzeczywistości wie, że jej matka i ojciec, mimo pozorów szczęśliwej rodziny, już się nie kochają i zdradzają, a Dziewczyna jest zniesmaczona hipokryzją panującą w domu, wierząc, że w rzeczywistości jej rodzice tak naprawdę jej nie kochają.

Jako dziecko przyjaźniła się z Urumi Kanzaki i Tomoko Nomurą, ale z biegiem czasu oddalili się od niej. Jak się okazuje w toku mangi, Miyabi jest przyczyną nienawiści uczniów czwartej części do nauczycieli: w rzeczywistości na początku siódmej klasy była zauroczona profesorem Ogim, poprzedniczką Onizuki w rolę szefa czwartej sekcji, który ze swoją ojcowską postawą ukazał się Miyabi jako koło ratunkowe z jej katastrofalnej sytuacji rodzinnej.

Kiedy Ogi, naiwnie nie rozumiejąc prawdziwych uczuć dziewczyny, przedstawił ją swojej narzeczonej, Maho Sumidzie, Miyabi czując się zdradzony, oszalał z zazdrości i oświadczył profesorowi Ogi, że próbuje rozebrać się przed nim i ofiarować mu swoje ciało; Ogi jednak szorstko ją odrzucił, mówiąc jej, że nigdy nie myślał o niej w ten sposób, ale zawsze widział ją tylko jako jedną z jej uczennic. Czując się zdradzona i upokorzona, Miyabi postanowiła zemścić się na Ogim, robiąc jej zdjęcia z rozdartymi ubraniami i anonimowo rozpowszechniając je po Instytucie Kisshō z wiadomością, w której twierdziła, że ​​profesor ją molestował seksualnie.

Jednak sprawy przybrały nieoczekiwany obrót: wściekły z powodu rzekomej przemocy wobec Miyabiego, jej partner Takumi Ishida zaatakował profesora Ogi kijem bejsbolowym, bijąc go dotkliwie i został za to wydalony, podczas gdy profesor, nie chcąc zrujnować życia Miyabiego, potępił jego oszczerstwa , wolał zostać uznany za winnego i opuścić Instytut Kisshō. Nie mając odwagi przyznać się do kłamstw i trawiona poczuciem winy, Miyabi została uwięziona w roli, która do niej nie należała, stając się głównym inicjatorem nienawiści, jaką jej koledzy z klasy żywią do profesorów.

12 czerwca Kiwatari

1674611599 809 12 najbardziej znienawidzonych lobuzow z anime.webp

Franczyzowa: Kakegurui

Cel: Każdego, kogo może zastraszyć (ponieważ jest sadystą)

Jun Kiwatari to arogancki i sadystyczny łobuz, często poświęcający się dręczeniu zdegradowanych uczniów w zwierzęta domowe, zwłaszcza dziewczęta. Jego ofiary są często maltretowane fizycznie lub zmuszane do rozbierania się dla niego i jego przyjaciół. Jego pogarda dla zwierząt domowych obraca się przeciwko niemu, gdy postanawia zagrać w „grę wymiany długów” z Yumeko i Mary. Ku zaskoczeniu Kiwatari, dwie dziewczyny pokonują go z łatwością, wpędzając go w poważne długi, dopóki nie zostanie z kolei zredukowany do zwierzaka.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?