Skip to content

Zjazdy „Veep” i „The West Wing” zbierają prawie 700 000 dolarów dla demokratów z Wisconsin, ponieważ członkowie obsady ostrzegają, że demokracja jest na linii w połowie kadencji

10 de październik de 2022
Screen Shot 2022 10 09 at 8.33.56 PM

Członkowie obsady z Veep oraz Zachodnie skrzydło spotkali się ponownie, aby w niedzielę zorganizować wirtualną zbiórkę pieniędzy dla Partii Demokratycznej Wisconsin, wydarzenie, które było mieszanką zabawnych wspomnień, własnych pędzli ze sławą i ostrzeżeń o stawce w nadchodzących semestrach.

Podczas imprezy aktorzy odtwarzali sceny z każdego ze swoich spektakli na temat aborcji. Rozegrali również quiz, w którym zawodnicy musieli odgadnąć, czy linie pochodzą z Veep, Zachodnie Skrzydło lub realny świat, mając na uwadze podkreślenie niektórych oświadczeń senatora Rona Johnsona (R-WI). Demokraci widzą możliwość odbioru ze swoim kandydatem, Mandelą Barnes.

Pod koniec dwugodzinnego wydarzenia zebrano około 686 000 $.

„Robię to, ponieważ jestem zatroskanym obywatelem. Jestem patriotą. I wierzę, że demokracja jest, bez przesady, jest teraz na linii i wiem, że Wisconsin jest stanem kluczowym i tak wiele wisi na włosku” – powiedziała Julia Louis-Dreyfus, która grała wiceprezydent, a następnie prezydent Selinę Meyer na Veep.

„W kraju, od wybrzeża do wybrzeża, na wszystkich poziomach naszego społeczeństwa panuje niepokój, wielki strach o to, z czym mamy do czynienia i jak dużą odpowiedzialność ma ponieść każdy z nas” – powiedział Martin Sheen, który grał Prezydent Jed Barlett on Zachodnie skrzydło. „Niestety, to kłamstwo przeniknęło wszystkie poziomy naszego społeczeństwa i spowodowało, że wielu, powinienem powiedzieć, urzędników w Partii Republikańskiej, ukrywało jakiekolwiek poczucie człowieczeństwa, poczucie celu, a nawet prawdziwy patriotyzm. . Wydają się mieć [been] zamrożony w pozbawionym kręgosłupa strachu przed konsekwencjami mówienia prawdy, demaskowania kłamstwa”.

Uczestniczyli także Zachodnie skrzydło członkowie obsady Bradley Whitford, który był współgospodarzem wraz z Louisem-Dreyfusem; Melissa Fitzgerald, Mary McCormack i Richard Schiff. W Veep pojawili się także Sam Richardson, Reid Scott, Timothy Simons i Matt Walsh.

Partia Demokratyczna Wisconsin spopularyzowała zjazdy Zoom w wyścigu prezydenckim w 2020 roku, organizując wydarzenia z udziałem obsady Veep, a także Parki i Rec oraz Księżniczka narzeczona. Imprezy okazały się kreatywnym sposobem na przyciągnięcie drobnych darczyńców, wyróżniających się wśród natłoku e-maili kandydatów i partii.

Ben Wikler, przewodniczący Partii Demokratycznej Wisconsin, nazwał ten stan „najściślej podzielonym” w kraju i odnotował sondaże pokazujące wyścig gubernatorów łeb w łeb między urzędującym Demokratą Tonym Eversem i Republikaninem Timem Michelsem. zacięty wyścig pomiędzy Johnsonem i Barnesem. Wikler argumentował również, że ponieważ stan wahadłowy może wyłonić zwycięzcę wyścigu prezydenckiego w 2024 r., okresy pośrednie miały ogromne znaczenie. Michels został poparty przez Trumpa i mógł podpisać dodatkowe ograniczenia głosowania, wywołane nieuzasadnionymi twierdzeniami, że w ostatnich wyborach prezydenckich doszło do masowego oszustwa.

O ile uczestnicy wydarzenia alarmowali o zbliżających się wyborach, to zdarzały się momenty humoru, zwłaszcza gdy wspominali spotkanie z prawdziwymi politykami podczas ich wizyt w Waszyngtonie

Schiff powiedział, że pewnego roku, podczas weekendowego przyjęcia koktajlowego dla korespondentów w Białym Domu, starszy mężczyzna zauważył go z odległości około 30 metrów i podszedł do niego. – Uważam, że twój program jest niesamowity – powiedział mężczyzna. Był to Aleksander Haig.

Louis-Dreyfus powiedział, że podczas wizyty w Białym Domu poznała Elenę Kagan, która powiedziała jej, jaką jest fanką serialu. Sędzia Sądu Najwyższego podzielił się również tym, że kiedy jadła cotygodniowe obiady z Antoninem Scalią, „przełamywali” epizod Veep razem. „Pomyślałem, że postępujemy słusznie, ponieważ jeśli obie strony przejścia mają z tego frajdę, to jestem za tym” – powiedział Louis-Dreyfus.

Na początku w biegu Veep, Louis-Dreyfus przypomniał sobie telefon od Joe Bidena, gdy był wiceprezesem i zanim obsada dowiedziała się, że jest świadomy programu. „Zadzwonił, aby pogratulować mi, że trafiłam na okładkę magazynu Amtrak” – powiedziała. Biden pojawił się później w teledysku Correspondents’ Dinner o tematyce Veep i „był niewiarygodnie łaskawy i wspaniały”, chociaż musieli przejść przez wiele przeszkód, aby uzyskać dostęp.

Sheen przypomniał, że w 1965 roku on i jego żona Janet byli w tej samej klasie Lamaze co Ruth Bader Ginsburg i jej mąż Martin. „Przypomniała mi o tym wiele lat później, kiedy spotkaliśmy się przypadkowo. Powiedziała: „Proszę, przywitaj się z Janet”. Powiedziałem: „Janet, masz na myśli moją żonę?”. Powiedziała: „O tak, proszę. Pamiętam ją i cenię wspólnie spędzony czas. Powiedziałem: „Ona nie poszła do szkoły prawniczej. Skąd ją znasz?’ Powiedziała: „Martin, nie pamiętasz? Byliśmy przy naturalnym porodzie pani Bings, studiując metodę Lamaze’a. Powiedziałem: „O mój Boże. Byłaś tą panią, o której wszyscy myśleliśmy, że dziecko jest większe od ciebie.

Sheen dodał: „Uwielbiam ją. Kochała program i kochała energię. Szczególnie podobał jej się odcinek, który nazwaliśmy Najwyżsigdzie ustanowiliśmy pierwszego Latynosę w Sądzie Najwyższym”.

Członkowie obsady podzielili się również przejściami, jakie przeszły ich programy po czwartym sezonie, a Aaron Sorkin odszedł jako showrunner Zachodnie skrzydło i Armando Iannucci odchodzi Veep.

„Byłem jak David Koresh opuszczający Branch Davidians” – żartował Whitford. „Ale opuścił Kool Aid” – zażartował Schiff, wywołując śmiech członków obsady obu programów.

Schiff dodał: „Zawsze możesz pójść do Aarona i porozmawiać z nim, porozmawiać z nim i wprowadzić zmiany w swoim scenariuszu… Nie był tak sztywny. Reagował na kreatywność obsady i na osobowość obsady w naprawdę cudowny sposób. Po jego odejściu było o wiele więcej okazji do rozmowy z pisarzami. Nie sądzę, żeby były aż tak sztywne, ponieważ nie były tak muzykalne. Język trochę się zmienił. Nadal był inteligentny, mądry, dowcipny i szybki. Ale nie było w nim do końca tej poezji, jaką miał Aaron.

Whitford powiedział, że Sorkin „naprawdę kochał aktorów… i naprawdę zrozumiał, co robią aktorzy. Jeśli czułeś się niekomfortowo, z pewnością mógłbyś o tym porozmawiać.”

Louis-Dreyfus powiedział, że przejście na Davida Mandela jako showrunnera w Veep było „w rzeczywistości bardzo szczęśliwą zmianą. To było dobre w obu kierunkach”.

Obaj fikcyjni prezydenci zostali postawieni na miejscu, zapytani, jak ich bohaterowie zareagują na oblężenie Kapitolu 6 stycznia.

Sheen powiedział, że sądził, że Bartlet, po spotkaniu z Mitchem McConnellem, „oczywiście uderzyłby go w nos”. McConnell początkowo potępił Donalda Trumpa, by zaraz potem zasugerować, że poprze go, gdyby został nominowany w 2024 roku.

Selina Meyer, jak powiedział Louis-Dreyfus, zareagowałaby na 6 stycznia, zwracając się do Gary’ego (Tony Hale) i mówiąc mu: „Znajdź mi prywatny samolot. Zabierz mnie stąd. Bez względu na swoich wyborców, na obywateli Stanów Zjednoczonych.

Czy ten post był pomocny?