Skip to content

Wejdź do DC Studios: James Gunn i Peter Safran poprowadzą nowy dział filmowo-telewizyjny Warner Bros

25 de październik de 2022
l intro 1666739363

James Gunn pozuje do zdjęcia

Po miesiącach poszukiwań osoby, która pokieruje oddziałem DC, Warner Bros. Discovery wybrał reżysera „The Suicide Squad” Jamesa Gunna, wraz z producentem Peterem Safranem, do roli wykonawczej. Posunięcie, aby zainstalować dwie osoby zamiast jednej jako szefa działań filmowych i telewizyjnych WB DC jest niespodzianką, podobnie jak posunięcie, aby umieścić reżysera takiego jak Gunn na stanowisku dyrektora studia. Gunn i Safran będą funkcjonować podobnie jak Kevin Feige w Warner Bros. konkurenta Marvel Studios, tworzącego plan połączonego uniwersum filmów i seriali telewizyjnych w uniwersum superbohaterów DC.

Według The Hollywood Reporter, Gunn i Safran zajmą się różnymi aspektami przedsięwzięcia w DC, z Gunnem kierującym stroną kreatywną, a Safran zajmującym się sprawami biznesowymi. Obie osoby będą podlegać bezpośrednio dyrektorowi generalnemu Warner Discovery Davidowi Zaslavowi i będą współpracować z Michaelem De Lucą i Pamelą Abdy, obecnymi szefami filmowymi w starym studiu. W oświadczeniu Zaslav powiedział: „DC ma jedną z najbardziej rozrywkowych, potężnych i kultowych postaci na świecie i jestem podekscytowany, że wyjątkowe i uzupełniające się talenty Jamesa i Petera dołączają do naszego światowej klasy zespołu i nadzorują twórczy kierunek legendarny DC Universe”. Dyrektor chwalił doświadczenie i kreatywność obu twórców, wyrażając przekonanie, że para opracuje długoterminowy plan na przyszłość filmu i telewizji DC.

Niektóre projekty DC mogą wykraczać poza zakres kompetencji Gunn i Safran

Według The Hollywood Reporter, James Gunn i Peter Safran podpisali czteroletni kontrakt, ale nadal będą kierować i produkować własne projekty, prawdopodobnie pod szyldem WB. Jednak niektóre aktualnie realizowane projekty mogą wykraczać poza ich zakres. „Joker: Folie à Deux”, wyreżyserowany przez Todda Phillipsa, będzie nadal nadzorowany przez dyrektorów WB, Michaela De Luca i Pamelę Abdy. Matt Reeves, reżyser „Batmana”, będzie nadal rozwijać filmy w tym wszechświecie, który jest odłączony od DC Extended Universe, i nie jest jasne, w jakim stopniu Reeves będzie koordynował lub komunikował się z Gunnem i Safranem. Jednak wszystkie inne wysiłki filmowe i telewizyjne pod szyldem DC będą pod ich kierownictwem.

Filmy Gunna, w tym seria Disneya „Strażnicy Galaktyki” (która nadal będzie kontynuowana w nadchodzącym świątecznym programie specjalnym i nadchodzącym trzecim filmie z tej serii) oraz „The Suicide Squad” z jego nowego domu Warner Bros. kochany zarówno przez fanów, jak i krytyków. Wiadomość o jego zatrudnieniu może pomóc w słabnącym wizerunku studia, który został w potencjalnie nieodwołalny sposób zepsuty przez odłożenie „Batgirl” na półkę pod koniec tego lata i lawinę złej prasy, która nastąpiła po niej, co sprawiło, że Zaslav starał się uspokoić twórców. Odwołanie jest również podobno odpowiedzialne za decyzję Dana Lina o odrzuceniu roli, którą teraz zaakceptowali Gunn i Safran.

The Hollywood Reporter ponownie opublikował wspólne oświadczenie Gunna i Safrana, częściowo czytając: „Jesteśmy zaszczyceni być opiekunami tych postaci z DC, które kochamy od dzieciństwa. Nie możemy się doczekać współpracy z najbardziej utalentowanymi scenarzystami, reżyserami i aktorów na całym świecie, aby stworzyć zintegrowany, wielowarstwowy wszechświat, który nadal pozwala na indywidualną ekspresję zaangażowanych artystów”.

Czy ten post był pomocny?