Skip to content

Tilda Swinton o graniu podwójnych ról w „Wiecznej córce” Joanny Hogg – Wenecja

6 de wrzesień de 2022
the eternal daughter

Tilda Swinton powraca na Lido, tym razem z tytułem konkursowym reżyserki Joanny Hogg w Wenecji Wieczna córka.

Historia o duchach to opowieść o córce w średnim wieku i jej starszej matce (obie grane przez Swintona), które muszą skonfrontować się z długo skrywanymi tajemnicami, gdy wracają do swojego dawnego rodzinnego domu, niegdyś wspaniałego dworu, który stał się prawie pustym hotelem .

Zastrzelony w tajemnicy w Walii podczas blokady, projekt ponownie łączy dawnych przyjaciół Swintona i Hogga po niedawnym Pamiątka filmy.

Swinton, z włosami ufarbowanymi na jasnożółty kolor – „To dla mnie zaszczyt nosić połowę ukraińskiej flagi” – skomentowała – powiedziała, że ​​odgrywanie podwójnych ról nie było planem od początku. Raczej wynikało to z rozmów, które nastąpiły później Pamiątka filmy, w których grała matkę swojej własnej, prawdziwej córce. Postacie matki i córki w Wieczna córka są również nazywane Rosalind i Julie.

Powiedział Swinton, „Podczas PamiątkaZauważyłam, jak różne są relacje matek w moim wieku i córek w moim wieku. Bardzo się tym zainteresowaliśmy i rozmawialiśmy o starszej Rosalind i Julie. Zawsze myśleliśmy, że zagram Julie i rozmawialiśmy o starszej artystce grającej matkę – jakoś ten bardzo dziwny impuls przejął kontrolę. Teraz widzimy, że dzięki temu jest to zupełnie inny film”.

Mówiąc o aspektach technicznych, Hogg powiedział: „Prostota tego, co zostało przedstawione, przeczy złożoności tego, jak zrobiliśmy film”. Biorąc pod uwagę, że jej filmy mają charakter improwizacyjny, „jak, u diabła, robisz to z filmem, w którym moja przyjaciółka gra dwie osoby?” Ostatecznie Swinton jako starsza Rosalind i Hogg, poza kamerą jako Julie, przeprowadzili rozmowę, aby ustalić kształt sceny, a następnie Swinton odegrał później rolę Julie.

Swinton zauważyła, że ​​identyfikowała się z obydwoma postaciami. O Hogg powiedziała: „Rozmawialiśmy ze sobą przez 50 lat o naszych matkach… Nakręcenie filmu było częściowo ćwiczeniem w zaprzyjaźnianiu się z projekcją… przyznając, że tylko dlatego, że ktoś wychodzi z budynku, rozmowa może być kontynuowana. Nie trzeba opłakiwać związku, zrozumienia i pokarmu z tej rozmowy”.

Swinton również porównał Wieczna córka do czegoś w rodzaju kostki Rubika. „Jest to zanurzenie w atmosferze i świadomość, że przez jakiś czas nie będzie to miało sensu. Nie chcieliśmy, żeby to miało sens za wcześnie i, tak jak w przypadku kostki Rubika, zobowiązanie do nienaprawiania jednej strony zbyt wcześnie, tylko dopracowywanie jej i ufanie, że w ostatniej chwili wzór się pokaże… To niezwykły wyczyn dla filmowca, który miał czelność go wyrzucić i nie sprowadzić zbyt wcześnie”.

Wieczna córka jest produkowany przez Element Pictures (Ulubiony). Tak jak on to zrobił Pamiątka, Martin Scorsese pełni funkcję producenta wykonawczego. A24 ma prawa światowe.

Czy ten post był pomocny?