Skip to content

The Sandman: Uchwalenie premiery Netflixowej adaptacji Neila Gaimana

6 de sierpień de 2022
the sandman premiere recap season 1 episode 1

Piaskundługo oczekiwana przez Netflix adaptacja komiksów Neila Gaimana, zaczyna się „w przebudzonym świecie, na który ludzkość upiera się nazywając „prawdziwy” świat, tak jakby twoje marzenia nie miały wpływu na dokonywane wybory” – mówi nam główny bohater, Morfeusz na szczycie premiery serialu.

Kiedy obserwujemy, jak kruk podąża za powozem zaprzężonym w konie, a następnie odlatuje do innego, nieziemskiego królestwa, Morfeusz – znany również jako Dream, znany również jako Lord of The Dreaming, znany również jako King of Dreams, znany również jako milion innych imion – dodaje: „Jest jeszcze jeden życie, które czeka na Ciebie, gdy zamkniesz oczy i wejdziesz mój królestwo.”

Rzeczywiście, 10 odcinków pierwszego sezonu, które rozpoczęły się w piątek, zabierają widzów w głąb świata Dream, niegdyś bujnego i bogatego placu zabaw (pomyśl o gigantycznych złotych drzwiach do królestwa, w którym bawią się smoki), który zaczyna się rozpadać, gdy jego władca odchodzi „w ściganiu zbuntowanego koszmaru ”, jak nam mówi – i zostaje zatrzymany na ponad sto lat.

Za chwilę będziemy chcieli usłyszeć, o czym myślisz Piaskunpremiera. Ale najpierw krótkie podsumowanie:

Morfeusz (grany przez Słodko-gorzkiTom Sturridge) wyrusza, by złapać wspomnianego koszmaru, seryjnego mordercę z ustami tam, gdzie powinny być oczy, który nosi imię The Corinthian (UciekinierBoyda Holbrooka). Fani komiksów Zawroty głowy rozpoznają hełm, rubin i woreczek z piaskiem, które Morfeusz chwyta, zanim pożegna się z bibliotekarką The Dreaming, Lucienne (CzarowniceVivienne Acheampong). I szybko śledzi The Corinthian do Berlina, gdzie już ma położyć kres dosłownemu koszmarowi, kiedy słyszymy jakieś śpiewy, a Morfeusz zostaje przeniesiony w zupełnie inne miejsce.

premiera-sandmana-podsumowanie-sezon-1-odcinek-1-netflix-burgessZwija się nagi i uwięziony w mistycznej sferze, wyczarowany przez bogatego człowieka nazwiskiem Roderick Burgess (Gra o tronCharles Dance), który zamiast tego próbuje schwytać śmierć rodzeństwa Dream. (Ups!) Koryntian udaje się do domu Burgessa, aby dać staremu kilka wskazówek. Po pierwsze, jego rachunki (hełm, klejnot i sakiewka) mogą użyczać aspektów mocy Dream tym, którzy je posiadają. Po drugie, nikt nie może zasnąć w jego obecności, w przeciwnym razie władca snów ucieknie.

Następnego ranka, w wyniku uwięzienia Morfeusza, grupa ludzi nie budzi się z nocnego snu. Jedną z nich jest młoda londyńska dziewczyna o imieniu Unity Kincaid; ona stanie się ważna dla historii w dalszej części sezonu.

Burgess na próżno próbuje targować się z Morfeuszem, ale istota z innego świata nie chce z nim rozmawiać. Kiedy przeskoczymy 10 lat do przodu, Burgess ma bogactwo, młodość i dobrobyt dzięki akcesoriom Morfeusza. W końcu zapłodnił młodą kobietę o imieniu Ethel, a następnie żąda aborcji. Więc ucieka… i zabiera ze sobą rubin Morfeusza. Później widzimy, że ma syna o imieniu Johnny, który również pojawi się w historii w późniejszym odcinku.

Ostatecznie odcinek przeskakuje daleko w przyszłość, kiedy syn Burgessa, Alex, jest starcem… który wciąż ma Morfeusza zamkniętego w tej sferze. Kiedy wózek Alexa przypadkowo ściera niektóre z magicznych oznaczeń, które trzymają Dream w niewoli, więzień jest w stanie uśpić strażnika, co prowadzi do serii wydarzeń, które kończą się otwarciem wiru i wciągnięciem Dream.

Wkrótce potem Alex ma sen, w którym Morfeusz daje mu dar „wiecznego snu”, mówi władca snu, dmuchając mu w twarz i skazując porywacza na sen wypełniony koszmarami, z którego nigdy się nie obudzi. Gdzie indziej, The Corinthian — świeżo po zabójstwie, w którym wydłubano oczy ofiary — wie dokładnie, co się stało. Mimo to monologuje, nie przestanie robić tego, co robi, dopóki nie zmieni świata „tak, aby wyglądał tak jak ja”.

premiera-sandmana-podsumowanie-sezonu-1-odcinka-1-netflixZnacznie osłabiony Morfeusz powraca do swojego królestwa, gdzie Lucienne z radością go wita… a następnie delikatnie mówi mu, że ich świat i jego pałac „nie są takie, jak je zostawiłeś”.

Ujmując to lekko. To miejsce jest pustkowiem! Lucienne wyjaśnia, że ​​ponieważ nie było go tak długo, królestwo zaczęło się rozpadać, a wielu jego mieszkańców odeszło. Ale Dream obiecuje wszystko naprawić, żeby sny i koszmary nie żerowały na jawnym świecie. „Kiedyś stworzyłem ten świat, Lucienne”, mówi, gdy zgrzybiałe, gigantyczne drzwi do The Dreaming rysują się za nimi. „Znowu to zrobię”.

Teraz twoja kolej. Co myślisz o odcinku? Oceń premierę w poniższej ankiecie, a następnie skomentuj komentarze swoimi przemyśleniami!

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mail! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?