Skip to content

Tendo Nagenda kończy czteroletnią kadencję jako starszy dyrektor filmowy Netflix w restrukturyzacji; Przeczytaj jego notatkę do kolegów

30 de sierpień de 2022
tendo

EKSKLUZYWNY: Tendo Nagenda opuszcza Netflix w tym tygodniu. Odejdzie 1 września, co było wynikiem uproszczenia struktury zespołu filmowego. Pod kierownictwem Global Films, Scottem Stuberem, Netflix metodycznie usprawnia swoją strukturę wykonawczą. Teraz będzie jeden zespół Studio Film prowadzony przez Kirę Goldberg i Ori Marmur, którego nadchodzące filmy obejmują: Slumberland, Serce z Kamienia oraz Zabójca.

Nagenda był szybko rozwijającym się dyrektorem Disneya, który spędził ponad osiem lat w Mysim Domu, kiedy został przeniesiony przez Stubera jako jeden z pierwszych głównych pracowników. Nagenda odegrała ważną rolę w przejściu Stubera od kierowania studiem filmowym, którego inwentarz składał się głównie z filmów licencjonowanych/niezależnych, do takiego, które opracowywało projekty we własnym zakresie i zabezpieczało pakiety oparte na gwiazdach, i szybko przekształcało je w filmy wysokobudżetowe.

Netflix jest najczęściej nominowanym studiem podczas rozdania Oskarów przez trzy lata z rzędu i generuje plan filmowy znacznie większy niż jakiekolwiek większe konkurencyjne studio. Biorąc pod uwagę ostatnią wyboistą drogę, jaką firma przeszła w ostatnim czasie pod względem ceny akcji, ta duża liczba rocznych produkcji prawdopodobnie skłoni się do bardziej selektywnej strategii. Powiedziano mi, że Nagenda, która nadzorowała zespół, który stworzył Szary Człowiek oraz Ekstrakcja zaoferowano m.in. możliwość przejścia do roli producenta. Zamiast tego wybrał inne drogi. Ale jego wyjście jest polubowne.

Powiedział Stuber, potwierdzając odejście Nagendy: „Tendo dołączył do firmy cztery lata temu i pomógł zbudować nasz zespół filmowy w studio, który dostarczał filmy takie jak TOn mocniej spadają, Szklana cebula: tajemnica noża, Stara gwardia, Da 5 Bloods oraz Gwar. Był integralną częścią naszej ewolucji od nabywania i licencjonowania filmów do samodzielnego robienia filmów. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość.”

Said Nagenda: „Jestem zaszczycony, że byłem małą częścią zespołu filmowego, który przez trzy lata z rzędu prowadził nominacje do Oscara, zostałem największym producentem filmowym na świecie pod każdym względem, poprowadziłem przemysł przez pandemię i stać się standardowym nośnikiem reprezentacji i włączenia zarówno przed, jak i za kamerą. Życzę Netflixowi ciągłej wytrwałości i odwagi, aby podejmować wielkie huśtawki i opowiadać wielkie i ukochane historie, które wymagają opowiedzenia. Planuję.”

Ostateczny termin otrzymał kopię wewnętrznej notatki, którą Nagenda właśnie wysłał do kolegów z Netflix. Oto jest:

Z głęboką wdzięcznością za ostatnie cztery lata i bezgranicznym optymizmem co do przyszłości naszej firmy rezygnuję z pełnienia funkcji w Netflix. Przyszedłem do Netflixa kierując się przekonaniem, że zbyt wiele przejmujących i transformujących historii zostało niewypowiedzianych. Razem z wami pracowałem, aby pomóc gawędziarzom opowiadać te i inne historie z autentycznością, godnością i podwyższoną wartością rozrywkową, a także dzielić się nimi z globalną publicznością, do której może dotrzeć tylko Netflix.

Aby pożyczyć od Jamesa Baldwina, „ty [tell stories] zmieniać świat… świat zmienia się w zależności od tego, jak ludzie go widzą, a jeśli zmienisz nawet o milimetr, sposób, w jaki ludzie patrzą na rzeczywistość, możesz to zmienić”.

Jestem zaszczycony, że byłem małą częścią zespołu filmowego, który przez trzy lata z rzędu prowadził nominacje do Oscara, stał się największym producentem filmowym na świecie pod każdym względem, poprowadził przemysł przez pandemię i został standardowy nośnik do reprezentacji i włączenia zarówno przed, jak i za kamerą. W tym dążeniu do integracji jestem szczególnie dumny z udziału, wraz z wieloma odważnymi i bezinteresownymi kolegami, w tworzeniu Strategy Bet #16: Big & Beloved Inclusive Content w całym serwisie Netflix Entertainment. Wspólnie poprzez tę pracę zmieniliśmy rzeczywistość o wiele milimetrów i zmieniliśmy świat.

Ponieważ branża i świat nadal się zmieniają, życzę każdemu z was nieustannej wytrwałości i odwagi do podejmowania wielkich zmian i opowiadania wielkich i ukochanych opowieści, które wymagają opowiedzenia. Planuję.

Z wdzięcznością i ciepłymi pozdrowieniami,

Tendo

Czy ten post był pomocny?