Skip to content

Tamilska „Gra o tron”? Indyjski „Ponniyin Selvan: Część pierwsza” przyciąga tłumy – Specjalność kasowa

2 de październik de 2022
GettyImages 1426975085 e1664737116935

Kina Sarigama” Ponniyin Selvan: Część pierwsza rozbił weekendową kasę pod nr. 6, patrząc na ponad 4 miliony dolarów na 500 ekranach za średnią 8260 dolarów na kino, największą z dziesięciu najlepszych.

Epopeja historyczna w języku tamilskim jest reklamowana jako indyjska Gra o tron opiera się na czytanej w szkołach serii tamilskich książek historycznych, pełnej bitew o sukcesję, krwi i zdrady. To nie jest fikcyjne Westeros, ale rzeczywiste imperium Chola, które rządziło znaczną częścią południowych Indii od IX do XIII wieku.

Silne liczby pochodzą z filmu, który świetnie radzi sobie w języku tamilskim, ale mniej w innych indyjskich dubbingach. Część 2obecnie w poście, ma ukazać się w połowie 2023 roku.

Według Imax, film Lyca Productions wyreżyserowany przez Mani Ratnama jest trzecią najwyższą w kraju otwarcia dla indyjskiego tytułu z 945 000 USD z 53 krajowych dużych ekranów, czyli 23% całości filmu w całym kraju. To średnio 18 tys. USD na ekran.

Pozostając przy indyjskich tytułach, Reliance informuje o szacowanym na 1 miliard dolarów weekendzie w Ameryce Północnej dla Vikram Wedha na 558 ekranach.

A #encoRRRe Pociąg kontynuuje reedycję światowego przeboju kinowego, który zarobił 21 083 USD z jednego pokazu, a nowy cume wyniósł 221 156 USD. RRR pokazywany w chińskim teatrze TCL w ramach Beyond Fest z udziałem reżysera SS Rajamouliego. Wyborcy nagród i fani filmu zdobyli wszystkie 932 miejsca w mniej niż 20 minut, kiedy trafił do sprzedaży. „Widzowie w całym kraju doskonale zdają sobie sprawę, że bilet na seans RRR gwarantuje dobrą zabawę w teatrze, ale to był pokaz książek: publiczność skakała na nogi, by wiwatować, dosłownie tańczyła w przejściu i dawała filmowiec SS Rajamouli owacją na stojąco” – mówi Variance Films. RRR #encoRRRe będzie kontynuowane przez cały sezon rozdania nagród. Został zlekceważony, gdy Indie wybrały inny obraz (Ostatni pokaz filmowy) jako oficjalne zgłoszenie do Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego, ale to się nie skończy RRR wędkowanie za obraz, scenariusz, reżyserię, oryginalną piosenkę i różne nagrody rzemieślnicze. Wydana w marcu opowieść o dwóch legendarnych rewolucjonistach w Indiach z lat 20. XX wieku zarobiła 11 mln dolarów w kraju, 88,6 mln dolarów na arenie międzynarodowej i jest najpopularniejszym tytułem Netflixa.

Inne otwarcia specjalistyczne: Zgłoszono Imax Brandi Carlile: W mgiełce kanionu, nowy rodzaj doświadczenia na żywo Imax, zarobił około 500 000 USD na 87 amerykańskich ekranach. Koncert, który odbył się w ubiegłą środę, kosztował średnio ponad 5600 USD na ekran, najwyższa jak dotąd średnia na ekran dla wydarzenia na żywo Imax, z wieloma wyprzedanymi lokalizacjami, w tym Austin, Chicago, Cleveland, Denver, LA, Nowy Jork, Seattle, Salt Lake City, Vancouver i DC. Dziś w 31 kinach Imax odbywa się prezentacja na bis.

Sigourney Weaver, Kevin Kline-starrer Dobry Dom z Roadside Attractions i Lionsgate miał szacunkowo 3 dni brutto w wysokości 834 170 USD na 1062 ekranach za PSA 785 USD. Od piątku (254 410 $) do soboty (341 034 $). Szacunek w niedzielę – 238 725 USD.

Osciloscope Labs zarobiło 8890 USD na dokument muzyczny Syreny podczas ekskluzywnego zaangażowania w nowojorskim Angelika Film Center. Producentami wykonawczymi byli Maya Rudolph i Natasha Lyonne, dokument filmowca Rity Baghdadi o jedynym żeńskim zespole heavy metalowym w Libanie, który miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Sundance w 2022 roku. W następny piątek zostanie dodany Laemmle Royal Theatre w Los Angeles, a następnie nastąpi ogólnokrajowa ekspansja w październiku i listopadzie.

Filmy IFC” Nieszpory Wydany dzień i data podał szacunkową kwotę brutto w weekend w wysokości 20 000 USD na 44 ekranach za PSA w wysokości 455 USD.

Otwarto kultowe wydarzenia Superrozrzutnik: narodziny #LetUsWorship do debiutu w wysokości 285 000 USD w 550 lokalizacjach za PTA w wysokości 518 USD.

Zatrzymania: zwracając uwagę na dokument Neon David Bowie autorstwa Bretta Morgena, Marzenie Księżycaktóra w trzecim tygodniu wyniosła ponad 3,4 miliona dolarów, a weekend zarobił 472,5 tys. dolarów na 675 ekranach.

Czy ten post był pomocny?