Skip to content

Stephen A. Smith wyrusza na Kanye Westa, zmienia swoje wcześniejsze podejście do przetrwania kariery rapera

22 de październik de 2022
Know Mercy SAS C13 cover final e1666474761655

Niestabilny ekspert ESPN, Stephen A. Smith, rzucił się dziś na Kanye Westa, pytając, czy Żydzi mu pomogli, czy skrzywdzili go w jego transakcjach biznesowych.

Smith przemówił przez jego… Poznaj miłosierdzie podcast dzisiaj w następstwie wojującego tygodnia wywiadów Westa, w których komentarze rapera kosztowały go kilka transakcji biznesowych w obliczu powszechnego potępienia.

Wygadany Smith powiedział, że zmienił swoje stanowisko w sprawie Zachodu. Dodał, że inne grupy etniczne mają prawo wyrażać oburzenie.

„West kontynuował swoją retorykę, że naród żydowski jest przyczyną jego złych transakcji biznesowych i reakcji, jaką otrzymał” – powiedział Smith. „Myślałem, że brat był wart miliardy. Co masz na myśli? Jakie złe oferty? Ile złych transakcji miałeś, jeśli jesteś wart 7 miliardów dolarów? Ile złych transakcji miałeś, jeśli jesteś wart, jeśli nazywasz siebie najbogatszym czarnoskórym człowiekiem w historii Ameryki? Ile miałeś złych ofert? Co masz na myśli? Jak to jest, Kanye? Jeśli żydowscy ludzie są winni złych umów biznesowych, które kosztują cię pieniądze, jak możesz to powiedzieć, przechwalając się tym, że jesteś najbogatszym czarnoskórym człowiekiem w historii Ameryki? Który to? Albo ci pomogli, albo zranili. Pomogli ci lub cię skrzywdzili. Wybierz jedno. Zrobili oba? To właśnie zrobili? Naprawdę, naprawdę?”

Smith wycofał się również ze swoich wcześniejszych stwierdzeń, że West wydawał się nietykalny dla krytyki.

„Byłem nastawiony na to, że wiesz co… wszyscy możecie narzekać przez cały dzień, dopóki krowy nie wrócą do domu. Nie możesz go dotknąć. Według niektórych publikacji wart jest 6,6 miliarda dolarów. Według Forbesa uważam, że był wart około 7 miliardów dolarów. Jeśli ten człowiek jest wart 7 miliardów dolarów i nigdy nie musi się martwić o płacenie kolejnego rachunku w całym swoim życiu, jak do diabła go dotkniesz?

Ale Smith twierdził, że teraz zdaje sobie sprawę, że przynajmniej West zasługuje na potępienie.

„Myślę, że można śmiało powiedzieć, że zrobił teraz trochę więcej. A panie i panowie, muszę wam coś powiedzieć, nie podoba mi się to. To czarny człowiek, który odniósł niewiarygodny, niewiarygodny sukces. Ale kiedy się mylisz, mylisz się. Kiedy jesteś zapalającym, jesteś zapalającym. Kiedy jesteś niewrażliwy, jesteś niewrażliwy. A kiedy widzisz go nieświadomego lub obojętnego na historię i wpływ, jaki ma ona na jakąkolwiek grupę ludzi na tym świecie, czarnych, białych, Żydów, nie-Żydów, to nie ma znaczenia. Latynosi, Amerykanie pochodzenia azjatyckiego, czy cokolwiek, musisz zostać za to wezwany na dywan, zwłaszcza gdy nie masz w ciele kości przepraszającej. I właśnie tam jesteśmy z Kanye Westem, kiedy siedzimy tutaj teraz. Bo panie i panowie przepraszam za język, ale to gówno jest złe. To, co robił, jest naprawdę złe”.

Smith zakończył swój program przepowiednią.

„Szczerze mam nadzieję, że Kanye Westowi uda się to zebrać, ale muszę przyznać, że szczerze wątpię, czy uda mu się to zrobić po tym. Ludzie idą po niego teraz i nie dbają o jego pieniądze. Dbają o jego głos, chcą go uciszyć. I zgadnij co? Mogą być w stanie to zrobić. I nie ma ani jednego z nas, który byłby w stanie coś powiedzieć lub zrobić w swojej obronie, ponieważ kiedy próbowaliśmy go ostrzec, oskarżył nas, że jesteśmy marionetkami.

Czy ten post był pomocny?