Skip to content

Środowi szefowie o lądowaniu Christiny Ricci w serialu Netflix: „Nie byliśmy pewni, czy możemy to zrobić”

23 de listopad de 2022
Wednesday Christina Ricci Ms Thornhill

Z Środaktóry zadebiutuje w tę środę na platformie Netflix, twórcy Al Gough i Miles Millar (Smallville) wprowadzają swoje unikalne podejście do ukochanej gotyckiej postaci.

Historia podąża za zabójczą nastolatką, która zapisała się do osobliwej Akademii Nevermore, gdzie próbuje rozwiązać nadprzyrodzoną tajemnicę dotyczącą jej rodziców i powstrzymać potworny szał zabijania siejący spustoszenie w pobliskim mieście.

Jenna Ortega (Jane Dziewica, Krzyk) prowadzi ośmioodcinkowy sezon dla studentów pierwszego roku w środę, serwując chorobliwe jednolinijki z doskonale śmiertelną powagą.

„Miała intensywność i inteligencję” — mówi Gough TVLine o obsadzie Ortegi. „Czuła się jak stara dusza, a tym właśnie jest środa. Jej podejście było naprawdę specyficzne. Naprawdę pracowała nad swoją postawą, naprawdę pracowała nad niemruganiem, naprawdę pracowała nad tym, jak zamierza wygłosić kwestie. Ona jest w 95 procentach serialu, a kręcimy przez osiem miesięcy w Rumunii, więc jest to rola, w którą naprawdę się wcielasz, i myślę, że jej się to udało.

W serialu występuje kilka znajomych twarzy, w tym Catherine Zeta-Jones jako Morticia; Luis Guzmán jako Gomez; oraz Christina Ricci, która wcześniej wcieliła się w środę w filmie z 1991 roku Rodzina Addamsów a także jego kontynuacja Wartości rodziny Addamsów. W ŚrodaRicci gra Marilyn Thornhill, oryginalną postać stworzoną na potrzeby serialu.

„Nie byliśmy pewni, czy uda nam się to zrobić, ponieważ Christina kręciła Żółte kurtki i była w ciąży” — mówi Gough. „Musieliśmy zmienić harmonogram, ponieważ naprawdę chciała to zrobić. Pracowała z Timem [Burton] na Jeździec bez głowy, a ona uwielbia środę i bardzo podoba jej się pomysł na projekt. To było dla nas bardzo ważne, abyśmy uszanowali dziedzictwo tego, co wydarzyło się wcześniej”.

Gough i Millar zrobili coś podobnego w serii WB Smallville, wprowadzając przełomowego aktorskiego Supermana Christophera Reeve’a, który wystąpi u boku Toma Wellinga — który grał młodszą wersję tej postaci — w sezonie 2. „To wielka rzecz dla widzów, którzy znają oryginały, aby mieć poczucie nostalgii” — Gough zauważa, „i przekazując pochodnię następnemu pokoleniu. To było dla nas naprawdę ważne”.

Środa oraz Smallville można uznać za zupełnie inne projekty, ale Millar zauważył między nimi pewne podobieństwa. „W pewnym sensie jest to podobne, ponieważ opowiadasz rozdział z życia bohatera, który nigdy nie został opowiedziany, i próbujesz uczłowieczyć postać, która wcześniej nie była tak naprawdę leczona” — wyjaśnia.

Superman był „zawsze nieprzenikniony i zawsze przypomina harcerza. Nikt nie martwi się o Supermana” — dodaje Millar. „Myślę, że w Wednesday Addams jest tak samo. Zawsze była złośliwą małą dziewczynką z Rodziny Addamsów, która zawsze miała zingery na końcu sceny. Ale nikt nigdy nie martwił się o środę. Dla nas było to: Kim jest ta postać? A co ważniejsze, jak opowiedzieć o niej historię? Jak sprawić, by była emocjonalna, ale jednocześnie nie chcesz zdradzić Wednesdaya? Wednesday jest tym, kim jest.

Czy jesteś podekscytowany Środa? Co masz nadzieję zobaczyć w serialu?

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze e-mailowe powiadomienia o nowościach! Kliknij tutaj, aby subskrybować.

Czy ten post był pomocny?