Skip to content

Rozdzierający serce sposób, w jaki Frank Sinatra jest powiązany z Seinfeldem

27 de wrzesień de 2022
l intro 1664217971

Frank Sinatra czarno-białe klaskanie

Kiedy Frank Sinatra nie nucił sokserów z lat 40., pojawiał się na dużym ekranie w dziesiątkach filmów, od „Step Lively” z 1944 roku po „Pierwszy grzech śmiertelny” z 1980 roku. W rzeczywistości w 1954 roku zabrał do domu Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę żołnierza Maggio w „Stąd do wieczności”.

Pod koniec lat 80. kariera filmowa Sinatry mogła się zakończyć, ale wciąż był w centrum uwagi i uważany za jednego z najbogatszych artystów na świecie (za pośrednictwem The New York Times). W 1989 roku był w trakcie trasy koncertowej z kolegami z branży, gigantami Sammym Davisem Jr. i Lizą Minnelli (via Independent.ie). Gdy „The Ultimate Event” doszedł do końca, świat został przedstawiony temu, co szybko stało się kolejnym fenomenem popkultury – „Seinfeldem”.

Sitcom, stworzony przez komików Jerry’ego Seinfelda i Larry’ego Davida, miał premierę w lipcu tego roku. Opowiadając o nieudanych związkach, natrętnych rodzicach i innych wydarzeniach samotnego życia w Wielkim Jabłku, ten „pokaz o niczym” odbił się echem wśród mas. W ciągu dziewięciu sezonów „Seinfeld” gościł wiele gwiazd, od Courteney Cox i Jona Lovitza po Bette Midler i Marisę Tomei. Sinatra nigdy nie zaszczycił zestawu „Seinfeld”, ale jest związany z serialem w dość bolesny sposób.

Frank Sinatra zmarł w noc finału serialu Seinfelda

Wieczorem 14 maja 1998 r. 82-letni Frank Sinatra doznał potężnego zawału serca i został przewieziony do Centrum Medycznego Cedars-Sinai w Los Angeles, jak donosi New York Daily News. Telefon alarmowy nadszedł o 21:14 W ciągu czterech minut sanitariusze przybyli do domu Sinatry io 21:35 był już w szpitalu. Jego żona Barbara, która była na kolacji z przyjaciółmi, ominęła czerwone światła, aby dotrzeć do łóżka Sinatry przed jego śmiercią.

Według szefa straży pożarnej Mike’a Smollena tak szybki transport udało się osiągnąć dzięki prawie pustym ulicom. To dziwne zjawisko, jak powiedział, wynikało z tego, że masy były w domu, oglądając finał serialu „Seinfeld”.

Jeśli finał „Seinfelda” wyemitowano w inną noc, trudno powiedzieć, czy Barbara dostałaby taką możliwość. Odcinek obejrzało 76,5 miliona fanów (za pośrednictwem The Los Angeles Times), którzy byli świadkami procesu Jerry’ego, George’a (Jason Alexander), Elaine (Julia Louis-Dreyfus) i Kramera (Michael Richards) po tym, jak złamali prawo Dobrego Samarytanina . Postacie z dziewięcioletniej historii serialu, w tym zmagający się z problemami właściciel restauracji Babu Bhatt (Brian George), powracają, aby zeznawać, a cała czwórka zostaje skazana na rok więzienia.

Z perspektywy czasu Seinfeld nieco żałuje tej fabuły. Podczas The New Yorker Festival w 2017 roku (przez Today) powiedział: „W tamtym czasie była na nas duża presja, abyśmy zrobili jeden wielki, ostatni koncert, ale w komedii duże zawsze jest złe”.

Mimo to odcinek przyciągnął imponującą publiczność, która z kolei mogła pozwolić żonie pożegnać się z mężem.

Czy ten post był pomocny?