Skip to content

Richard Roat nie żyje: aktor w „Seinfeld”, „Friends”, „Dallas” i dziesiątkach innych seriali miał 89 lat

31 de sierpień de 2022
Richard Roat 1

Richard Roat, aktor charakterystyczny z ponad 130 napisami w ciągu prawie pół wieku, który pojawił się w wielu największych programach telewizyjnych, w tym Seinfeld, Przyjaciele, Na zdrowie, Murphy Brown, Dallas, Hawaje Five-O oraz Szczęśliwe dni, umarł. Miał 89 lat.

Według jego rodziny Roat zmarł 5 sierpnia w Orange County w Kalifornii. Żadne inne szczegóły nie były dostępne.

Hollywood & Media Deaths 2022: Galeria zdjęć

Urodzony 3 lipca 1933 r. w Hartford w stanie Connecticut, Roat miał kilka ról telewizyjnych, zanim został obsadzony jako dr Jerry Chandler w pilotażowym serialu telenoweli NBC z 1962 r. Lekarze. Wystąpił w ponad 170 odcinkach w pierwszym roku, z których będzie emitowany przez dwie dekady.

Był gościem w odcinku 1965 roku Uciekinier i został zajętym aktorem charakterystycznym w ciągu następnej dekady. Roat pojawił się w pamiętnych komediach i dramatach z lat 70. jako Hawaii Five-O, The Mary Tyler Moore Show, Columbo, Cannon, Kojak, The Bob Newhart Show, Police Story, Vega$, Fantasy Island, Happy Days, Charlie’s Angeles oraz Dallas.

Roat również odgrywał niewielkie role w filmach z lat 70. Westworld, amerykański gorący wosk oraz Korweta Lato.

W latach 80. i 90. był rozchwytywanym aktorem telewizyjnym, występując w takich hitach, jak: 7th Heaven, Cybill, The Practice, Ellen, Coach, 3rd Rock from the Sun, Murphy Brown, The Niania, Melrose Place, Blossom, Grace Under Fire, Living Single, Mad About You, Lois & Clark, The Fresh Prince of Bel- Air, Night Court, Baywatch, Murphy’s Law, Simon & Simon, LA Law, Matlock, ALF, St. Elsewhere, Hart to Hart i inni.

Zagrał także z Evą Gabor, Robertem Haysem i młodym Jayem Leno w filmie telewizyjnym z 1978 roku Prawie niebo.

Roat jest pamiętany przez Seinfeld fani jako jeden z lekarzy, którzy uznali Elaine Benes Julii Louis-Dreyfus za „trudną pacjentkę” w odcinku „The Package” sezonu 8 w 1998 roku. studentka w 2000 odcinku Przyjaciele.

Nieco dalej pojawił się w dwóch odcinkach Złote Dziewczyny, w tym rola w sezonie 1 jako mężczyzna, który umiera podczas seksu z Rose (Betty White). Roat powtórzył się również jako Farnsworth na wielu Hill Street Blues odcinki z lat 1982-85 oraz jako wydawca Dynastia w 1986 roku.

W odcinku z 1985 roku Twoje zdrowie, Roat grał szefa Norma (George Wendt), pana Hechta, który awansował go na korporacyjnego zabójcę — odpowiedzialnego za zwalnianie ludzi w biurze.

Mniej więcej w tym czasie powrócił do swoich korzeni w operze mydlanej, by zagrać profesora Henry’ego Moore’a w kilkunastu odcinkach programu NBC Dni naszego życia od 1985-91. Jego ostatnim osiągnięciem był odcinek 2009 roku 24.

Roat pojawił się także krótko na Broadwayu i na scenie w The Public Theatre w Central Parku, The Huntington Hartford Theatre w Los Angeles i Pasadena Playhouse. Wraz z długą karierą aktorską, przez ponad 50 lat z powodzeniem pracował jako ekspert podatkowy w branży rozrywkowej.

Ocaleni to jego żona, Kathy, która ma ponad 40 lat.

Czy ten post był pomocny?