Skip to content

Recenzja rodziny Addamsów 2: Tango wymaga więcej

1 de październik de 2021
l intro 1633089609

Slogan na jednym z plakatów do „Rodziny Addamsów 2” przedstawia uroczo ciemną córkę Wednesday stojącą z kamienną twarzą obok słów „Sequel. Jak oryginalnie”. Być może nieświadomie ktoś wybrał ten slogan nie tylko dlatego, że oddaje osobowość córki Addamsów, ale także dlatego, że oryginalność jest jedną z rzeczy, których brakuje ostatniej, animowanej reinkarnacji kreskówek Charlesa Addamsa. Podsumowując: pierwszy film był przeciętnym, lekko zabawnym przechodniem w czasie, który opierał się na naszej znajomości bohaterów — a kontynuacja jest bardziej podobna.

Od kreskówek New Yorker z 1938 roku po klasyczne seriale z 1964 roku z Johnem Astinem i Carolyn Jones, od Broadwayu z Nathanem Lane’em i Bebe Neuwirth po filmy aktorskie z lat 90. z Raulem Julią i Anjelicą Huston, Gomez i Morticia szybko zbliżają się do dziewiątej dekady. tango razem – a wraz ze „Środą” Tima Burtona w produkcji dla Netflix, serial wydaje się być tak silny (i nie do zabicia) jak lokaj Lurch. W porównaniu z tymi produkcjami wydaje się, że te kreskówki CG z początku lat 20. nie zostaną wymienione nigdzie w pobliżu szczytu stosu.

Gdzieś w trakcie tej trwającej dziesięciolecia gry przez telefon te nowoczesne filmy animowane straciły wiele wisielczego humoru, który niegdyś wyróżniał rodzinę Addamsów – i został zastąpiony przez głosy celebrytów, dowcipy o kupach i odgrzewane materiały z innych, lepszych filmów . Jeśli chcesz wprowadzić swoją rodzinę w odpowiedni nastrój na Halloween, nie zdziw się, jeśli wspomnienie tego filmu trwa mniej więcej tak długo, jak zabawny Snickers.

Sequel ma naszą ulubioną dziwaczną rodzinę (no cóż, naszą ulubioną dziwaczną rodzinę, w każdym razie nie nazywaną Munsterami) udającą się na wakacje. Tak, są pewne drugorzędne historie o babci urządzającej przyjęcie pod nieobecność rodziny, faceta w stylu Steve’a Jobsa (Bill Hader) przekonanego, że Wednesday jest jego córką i Fenstera zamieniającego się w ośmiornicę, ale to w zasadzie fabuła. To podróż, która daje klanowi Addamsów możliwość jazdy po Ameryce ekscentrycznym nawiedzonym kamperem i doświadczenia wielu sytuacji, w których ryby wychodzą z wody.

Rzecz prowadzi (co wyjaśnia tablicę rejestracyjną „TALK2THHAND”), a także na przejażdżce są Gomez (Oscar Isaac), Wednesday (Chlöe Grace Moretz), Pugsley (wcześniej Finn Wolfhard, teraz Javon Walton), Fester (Nick Kroll) i Morticia (Charlize Theron). Wkrótce spotykają postać graną przez Wallace’a Shawna, która tylko przypomina widzowi, jak znalezienie odpowiedniego aktora podkładającego głos może ulepszyć kreskówkę – i jak ta seria składa się z waniliowych głosów, które niewiele wnoszą do stołu poza wielkimi nazwiskami. na plakacie.

Życie to plaża

Ale to jest rodzaj filmu, w którym postać Shawna zostaje ustawiona jako czarny charakter – a potem znika, aby nigdy więcej o tym nie słyszeć. Zamiast tego jego misja zostaje eskalowana do przełożonego w postaci Cyrusa Billa Hadera, manipulującego złoczyńcą miliardera technologicznego, który przypomina… och, spójrzmy, manipulujący złoczyńca miliarder technologiczny, Jeff Goldblum, zagrał w „The Boss Baby: Family Business ”, a także manipulujący złoczyńcą technologicznym miliarder, którego Will Forte grał w „Cloudy With a Chance of Meatballs 2”.

To zawsze niesamowite, kiedy coś takiego jak 90-letni IP lub postać z komiksu z setkami numerów ukochanych historii za sobą, daje leniwy, pozbawiony inspiracji film. Szczerze mówiąc, gdyby zespół odpowiedzialny za „Rodzinę Addamsów 2” po prostu wziął kilka scenariuszy z serialu z lat 60., wymyślił najbardziej podstawowy chwyt podpórek do książek, aby połączyć je w pełnometrażowy film (rodzina przeglądająca album ze zdjęciami i pamiętając dawne czasy lub coś tak prostego) i trochę polerując krawędzie, wynik nie mógł być bardziej mleczny niż ten ruch.

Jednym z bardziej śmiałych elementów tych filmów „Addams” jest to, że Snoop Dogg jest „głosem” niezrozumiałego „Cousin It”, co zasadniczo oznacza, że ​​jego aksamitny głos jest przyspieszony, przewinięty i zremiksowany do punktu, w którym jest nie do poznania. Sztuczka jest urocza, nieco przypominająca tamte czasy, kiedy George Clooney użyczył głosu psa w „South Park”, ale w obu filmach kończy się to, że jest sławnym muzykiem ze wszystkimi cechami… Snoop Dogga. Czy to jest śmieszne? Czy dzisiejsze dzieci złapią to odniesienie – czy inne, które przedstawia znaki drogowe wskazujące na Camp Crystal Lake, Elm Street i Amityville?

Dzieciak dynamit

Być może to wszystko jest zbyt surowe. Wiele scen ze środą (najlepsza część tych filmów) jest niezawodnie zabawnych, a najbardziej zabawne części filmu pojawiają się, gdy porzuca rodzinę i wyrusza w podróż z Lurchem u jej boku. Te sceny są zabawne i słodkie — nawet jeśli ich kulminacją jest bar motocyklowy, w którym Lurch śpiewa „I Will Survive” Glorii Gaynor.

Kolejny zwycięski moment ma miejsce, gdy rodzina Addamsów odwiedza Wielki Kanion, który staje się punktem zerowym dla materiałów pirotechnicznych Pugsleya. Chłopiec Addamsów pojawia się w tych filmach jak wersja Sida z „Toy Story”, którą powinieneś polubić, a jego żartobliwe, brutalne bitwy z Gomezem przypominają Clouseau i Cato z filmów „Różowa Pantera”. Być może wybierasz tutaj temat — nawet dobre rzeczy w tych filmach wydają się być zrobione lepiej gdzie indziej.

Czy ty naprawdę pomyśl przez chwilę, że środa skończy się opuszczeniem rodziny Addamsów? Czy ty naprawdę myślisz, że powolna przemiana Festera w ośmiornicę (wynik eksperymentu do środy) da coś więcej niż tylko kilka żartów o tym, że sam poplamił się atramentem, a potem zostanie w końcu odwrócony? Jest tu każdy rodzaj fabuły, którą można znaleźć w ich podróży? To film bez fabuły, bez stawek, bez napięcia, bez powodu do przejmowania się innymi niż przywiązanie, które kilkadziesiąt lat temu związaliśmy z tymi postaciami w innych, znacznie lepszych projektach. Pomimo październikowej daty premiery, nie jest to nawet bardzo dobry film na Halloween – nie ma nic wspólnego z wakacjami, nigdy nie próbuje żadnych prawdziwych przerażeń i jest bliższy „Tomowi i Jerrymu” niż „Haroldowi i Maude”, który jest ton, jaki każda dobra iteracja „Addams” powinna starać się trafić.

Nawet niektóre lekko kanciaste elementy kreskówki „Rodzina Addamsów” z 2019 r. zostały już zeszlifowane – na przykład bez wyjaśnienia zniknęły środowe warkocze z pętlami. Ale wciąż tu jest Charlize Theron, która brzmi jak… Charlize Theron. Przynajmniej Oscar Isaac wydaje się robić głos.

Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, marnowanie czasu na „Rodzina Addamsów 2” jest podobne do zaprzeczania, że ​​istnieje sto innych, znacznie lepszych filmów rodzinnych, które wprowadzą ciebie i ciebie w odpowiedni halloweenowy nastrój. Mamy nadzieję, że serial akcji na żywo Burtona przywróci trochę tej rodzinie trochę przewagi… ponieważ teraz Addamsowie są dalecy od przerażających, dziwacznych, tajemniczych, a nawet upiornych.

Czy ten post był pomocny?