Skip to content

Raport: Przeciętna osoba wydaje 273 USD miesięcznie na wszystkie usługi subskrypcji (i nie zdaje sobie sprawy, że to aż tak dużo!)

29 de wrzesień de 2021
how much people spend netflix hulu

Jak myślisz, ile miesięcznie wydajesz na dowolne usługi subskrypcji? Mówimy Netflix, Hulu, Chewy, Hello Fresh, ta aplikacja randkowa, która nie ja ty trochę dobry…. Znajdź odpowiedź, a potem pomyśl jeszcze raz.

W niedawnym raporcie firmy konsultingowej West Monroe, cytowanym przez ZDNet, przeciętny konsument (z 2500 ankietowanych) wydaje średnio 273 USD miesięcznie na usługi przesyłania strumieniowego telewizji, domowe Wi-Fi, usługi telefonii komórkowej, przechowywanie w chmurze, aplikacje randkowe, e-booki, zwierzęta domowe zaopatrzenie, usługi żywieniowe i tym podobne.

Oznacza to wzrost o 15 procent w stosunku do tego, co ankietowani respondenci wydawali miesięcznie w 2018 r., przed pandemią.

Co ciekawe, ankietowani otrzymali nie jeden, ale trzy próbuje odgadnąć z góry, jakie są ich całkowite miesięczne wydatki. Osiemdziesiąt dziewięć procent nie doszacowało wartości brutto, a prawie połowa spadła o 100 do 300 dolarów!

„Odzwierciedla to rozwój produktów i usług dostępnych dla nas w formie subskrypcji oraz zmianę zachowań zakupowych, napędzanych przez COVID”, zauważył partner w West Monroe.

„Najbardziej zaskakująca była różnica w postrzeganiu między tym, ile respondenci myśleli, że wydali na subskrypcje miesięcznie, a tym, co faktycznie wydali” – dodał. „Odsetek respondentów, którzy byli zwolnieni o ponad 200 USD, wzrósł do 66 procent, z 24 procent w 2018 roku. Ten wzrost różnicy w postrzeganiu wskazuje, jak niektóre subskrypcje są obecnie postrzegane jako narzędzia”.

Jakiego rodzaju usługi (oprócz starej dobrej telewizji streamingowej) płacisz za każdy miesiąc? I czy prawie boisz się usiąść i policzyć, aby zobaczyć, do czego to wszystko się składa?

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasz cotygodniowy biuletyn. Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?