Skip to content

Potworne koszmary, hipisowska Van Guru i kobieta zamknięta w samochodzie, część surrealistycznych szortów SFiFF od Fabio Colonny, Jeffa Hilliarda, Emily Maya Mills i innych

24 de październik de 2022
This Actually Happened still 7 300

Oprócz tego, że Nowy Meksyk jest poważnym miejscem dla kręcenia filmów i seriali telewizyjnych – stan ten czerpie rekordowe 855,4 mln dolarów z wydatków przemysłu filmowego i telewizyjnego w Hollywood – samo Santa Fe ma zagorzałą społeczność kinomanów, zwłaszcza w przypadku produkcji artystycznej i eksperymentalnej.

Widzowie zapełnili miejsca w całym mieście na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Santa Fe w dniach 19-23 października na filmy wszystkich kształtów i rozmiarów w takich miejscach, jak kino Jean Cocteau należące do George’a RR Martina; mauretański, hiszpański renesans 1931 wybudował Teatr Lensic; i między innymi dwupiętrowe kino bistro „Fioletowa Korona” w eleganckiej dzielnicy kolejowej. Jeśli chodzi o ducha kina, pomyśl o Toronto, ale na znacznie mniejszą skalę.

Jednak w czasie, gdy branża poci się, kiedy po pandemii ludzie powyżej 40 roku życia powrócą do kina, zwłaszcza gdy scena studyjna w Los Angeles pogrążona w Landmark na Pico i Arclight jest całkowicie mroczna; jest nadzieja, Hollywood, w mieście liczącym 88 tys. mieszkańców, że starsze kino wykazuje oznaki życia w Ameryce. Przeczytaj, rezerwacja SFiFF w thrillerze YA Amy Redford w zwolnionym tempie Grzęda został całkowicie wypełniony w Fioletowej Koronie w czwartkowy wieczór i przez tłum 50+. Kiedy przekazałem to dziś rano szefowi dystrybucji, zauważyli, że Violet Crown jest obowiązkową rezerwacją na każdym utworze dystrybucyjnym wydawnictwa kinowego, a multipleks odtwarza wszystko teraz od Czarny Adam do Smoła.

Tak więc, podczas gdy reszta narodu gromadziła się u Dwayne’a Johnsona Czarny Adamie, i czyniąc to swoim najwyższym otwarciem w historii jako gwiazda solowa (67 milionów dolarów), Santa Fe wstrzymał w tym tygodniu w zamian za więcej ostro. Jeden nieoszlifowany diament zeszłej nocy w SFiFF, który przykuł nawet uwagę Zmierzch reżyserka Catherine Hardwicke, która była obecna przez cały dwugodzinny blok plus pytania i odpowiedzi, była surrealistyczną wizytówką festiwalu w Centrum Sztuki Współczesnej. Teatr znajduje się na tyłach parkingu w dzielnicy mieszkalnej miasta. CSW miał film dokumentalny NEON David Bowie Księżycowy sen obecnie jest tam na namiocie, ale to zdjęcie zrobiło sobie przerwę na noc dla zestawu siedmiu trippy krótkich filmów od filmowców, którzy pochodzili z programów filmowych w Meksyku, Kanadzie, USC i UCLA.

Najbardziej ambitnym z nich był czarno-biały, cichy horror Unheimlich od meksykańskiego reżysera Fabio Colonny, który ma już na swoim koncie dziesięć filmów krótkometrażowych — ambitnych w żywej, labiryntowej, rozklekotanej scenografii przypominającej strych-tunel i wykorzystaniu efektów wizualnych w transformacji potwora. 16-minutowy film śledzi młodą kobietę (Helena Puig), która budzi się z koszmaru podczas deszczowej nocy. Biegnie przez surrealistyczny labirynt, gdzie w lustrze staje przed złowrogim stworzeniem (José María Higareda), które następnie ją ściga. To krótkie przywołujące niemiecki impresjonizm, z którego Guillermo del Toro byłby dumny.

Potem była Upright Citizens Brigade i absolwentka USC oraz komediantka z Los Angeles Emily Maya Mills, która miała dwa filmy krótkometrażowe, które dostały się do SFiFF: Boo Hag lub Shadow Man w gatunku krótkometrażowym i To się faktycznie wydarzyło w sekcji surrealistycznej. Mills, którego osiągnięcia telewizyjne obejmują Agenci tarczy, Warner Bros. Right Now Kapow, Prawo Harry’ego, Urodziny Chłopcówma comiesięczny program komediowy w sekcji Frogtown w Los Angeles i jest znana nie tylko ze swoich szkiców i improwizacji w UCB przez lata, ale także z parady ekscentrycznych, nastawionych społecznie postaci z jej jednoosobowego programu Bóg nienawidzi fig. Teraz przenosząc na ekran jej komediowy głos i poprawiającą grę wrażliwość, Mills Boo Hag lub Shadow Man, śledzi RN (Tiffany Gist), który wraca do domu po 12-godzinnej zmianie, gotowy na spokojny wieczór z naleśnikami i śmieciową telewizją. Ale jej duchowa współlokatorka (Eboni Adams) sprowadza do domu towarzystwo – wściekłe widmo, które przypadkowo uwolniła od klienta w pracy. Teraz muszą podzielić obowiązki banicyjne i nie ma czasu na kółko obowiązków. Mills, nosząca kilka kapeluszy, nakręciła krótki metraż podczas Covid ze swoimi aktorkami w AirBnB; większość z jej załogi poniżej linii musiała przybliżyć ujęcie. Krótka była teza Millsa USC 546 sfinansowana przez szkołę w drodze konkursu na boisko. Zwiastun możecie obejrzeć poniżej:

BOO HAG LUB SHADOW MAN – ZWIASTUN Emily Maya Mills on Vimeo.

Ośmiominutowa komedia Millsa To się faktycznie wydarzyło który grał sekcję surrealistyczną, zagrała jej współpracownik i Klucz i Peele aktorka Lindsay Ames i Lepsze rzeczy oraz Partia Pięciu aktorka Carrie Aizley. Logline: Po wyjeździe z poczuciem winy na poranną jogę Lindsay zrezygnowała z zakupów rowerowych z matką, powołując się na objawy kaca i toksyczne rodzicielstwo – tylko po to, by znaleźć się jako zakładniczka w piekielnym krajobrazie sedana. Ames napisała scenariusz, który opiera się na jej historii o tym, że matka została zamknięta w samochodzie w najgorętszy dzień w roku.

„To była prawdziwa historia” – powiedział Mills podczas Q&A, a momentem produkcji „było podążanie za rytmami etapów żalu”.

„Wszystko, co mogę ci powiedzieć, to to, że ona (matka) poszła kupić rower, a oni zostali zaparkowani w dziwnym miejscu i nikt nie przyszedł – trwało to przez godzinę i 15 minut” – powiedział reżyser. Mills nakręcił film ręczną kamerą wewnątrz BMW, również podczas jednego z najgorętszych dni w roku w lipcu, pomiędzy falami Covid. Mills wystąpił w zeszłorocznym filmie krótkometrażowym Dźwiękowiec które odbyły się festiwalowe rundy.

Wczoraj wieczorem śmiechu zapewnił również Jeff Hilliard teledysk Zgoda o mobilnym guru, który marzy, by dogadać się z dziewczyną, którą dosłownie próbuje poderwać. Hilliard występuje w filmie krótkometrażowym z Hannah Boddy i Jessicą Wall. Wieloznacznik z Los Angeles, którego twórczość filmowa ma muzyczne zacięcie, zagrał w filmie Paula Schradera Pies je psa który grał w Director’s Fortnight 2016 w Cannes. Zielony ekran i efekty wizualne były kluczowe w pozbyciu się histerii Zgoda które możecie obejrzeć poniżej:

Jeff Hilliard – Consensual (oficjalny teledysk) od Jeffa Hilliarda na Vimeo.

Jeden film dyplomowy UCLA, Kapitan Ocean pochodzi od Jessie Klearman w którym wystąpił jej chłopak Tre Smith jako facet, który ukrywa się w Joshua Tree za przestępstwo, którego nie popełnił, co opisuje w całym filmie. Smith powiedział publiczności, że krótkometrażowy debiut był jego aktorskim debiutem, co bardzo wyraziło Hardwicke. Wcześniej pracował w promocjach, ale aktorstwo to nowy występ. Zwiastun poniżej:

Z programu Ryerson Film w Toronto był 24-minutowy film Grega Foxa Małpia miłość, proszę trzymaj o młodym człowieku, (Dan Mousseau of Zabłąkani) ma obsesję na punkcie Planeta małp, i niedawno zerwana, która znajduje pocieszenie w powtarzających się sex czatach na żywo z kobietą z biura (Hannah Galway, która występuje w Gabinet Osobliwości Guillermo del Toro). Małpia miłość, proszę trzymaj to siódmy film krótkometrażowy Foxa.

Oddanie wielkiego hołdu takim thrillerom z lat 80., jak film Roberta Vincenta O’Neila Aniołale o wiele śmieszniejszy jest Tipper Newton Dzika karta, o facecie granym przez Dni naszego życia Billy Flynn, który zgłasza się na taśmie wideo do serwisu randkowego. Otrzymuje telefon od żującego gumę, odzianego w czerwoną skórę Toniego, którego reżyser (którego filmy telewizyjne obejmują m.in. Projekt Mindy, ogranicz swój entuzjazm) również gra. Powiedzmy tylko tak: ma broń i historię. Dziki Card to trzeci film wyreżyserowany przez Newtona.

Jeśli w składzie był jakiś motyw, cztery spodenki koncentrowały się na nieszczęściach w związku. Współreżyserzy Harry i Sidney Schleiff uwielbiają parę, której życie stało się znudzone i stagnowane w Wolnostojący. Jednak ich duchy opuszczają ich ciała, odpowiednio w różne noce, i zostają zastąpione ponownie naładowanymi, hiper wersjami na lepsze… lub na gorsze. Całe wydarzenie zmusza ich do skonfrontowania rzeczywistości życia z wyidealizowaną wersją siebie. Film krótkometrażowy zagrał ostatnio na festiwalu filmowym w Hamptons. Sidney Schleiff jest autorem scenariusza do filmu Netflix Kid Cudi i Kenii Barrisa, których współtworzyli Entergalaktyczny.

Czy ten post był pomocny?