Skip to content

Podsumowanie finału pierwszego sezonu Sandmana: Czy Vortex i The Corinthian zostały zatrzymane? — Plus, oceń to!

8 de sierpień de 2022
the sandman finale recap episode 10 season 1 dw

Dzięki wirowi snów zarówno świat jawy, jak i sfera snów są w poważnym niebezpieczeństwie, aby stać się jednym koszmarnym bałaganem, ponieważ PiaskunRozpoczyna się finał pierwszego sezonu. Więc… czy Morfeusz był w stanie naprawić sytuację? I czy musiał zabić słodką młodą kobietę, aby to zrobić? Czytaj dalej, aby zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami „Zagubionych serc”.

Morfeusz skonfrontował się z The Corinthian podczas swojego przemówienia programowego w płatki śniadaniowe Konwencja o seryjnych mordercach, ale kiedy próbował cofnąć swój koszmar, The Corinthian dźgnął go w rękę. Gdy Morfeusz spojrzał zdezorientowany na swoją krwawiącą rękę, zabójca wyjaśnił, że Rose – znana również jako wir snów – staje się silniejsza i jest gotowa zająć miejsce Dream w centrum Śnienia. Co więcej, powodowała, że ​​wszyscy śnili ten sam sen, a to było zły jeden.

Kiedy Morfeusz próbował ją obudzić, The Corinthian podążył za nim do śpiącego umysłu Rose. Ale miała dość tego, że każde z nich próbowało przeciągnąć ją na swoją stronę i zdecydowała, że ​​zrobi wszystko po swojemu – co pozostawiło Morfeusza i jego stworzenie do stawienia czoła. Przepraszając za kiepskie stworzenie go, ale utrzymując, że zasady Śnienia muszą być zachowane, aby świat trwał tak, jak jest, Morfeusz stworzył The Corinthian właśnie tam, w hotelowej sali balowej.

Gdy publiczność się obudziła, Morfeusz zwrócił się do nich, mówiąc, że odbiera im marzenia o tym, że zawsze mają rację. Co więcej, przeklął ich wiedząc dokładnie, jak potworni byli — doprowadzając ich do przyznania się do swoich zbrodni, zabicia się iw inny sposób uświadomienia sobie, jak okropni byli. W tym czasie Rose i Jed opuścili hotel. Telefon od Lyty przywiózł Rose i Jeda do szpitala: jej gwałtownie rozwijająca się ciąża dobiegała końca i miała urodzić dziecko.

the-sandman-finale-podsumowanie-sezon-1-odcinek-10Tej nocy, kiedy Rose zasnęła, śniła jej się Hal robi duet ze swoją dragową osobowością. Ale to marzenie rozpłynęło się w pomieszane marzenia jej współlokatorów, Chantal, Barbie, Kena, które następnie zamieniły się w potężny, ssący wir. Następnie pojawił się jej Morfeusz i poinformował ją, że nikt nie jest bezpieczny „dopóki wir nie zginie”. Wtedy pojawił się Gilbert, przedstawiając się jako sen i ofiarowując swoje życie zamiast Rose. Buzzkill Morfeusz powiedział, że to niemożliwe, ale nie ukarał Gilberta za powrót na swoje miejsce w The Dreaming jako Fiddler’s Green. „Nie byłem osobą, byłem miejscem” – wyjaśnił Rose, zapraszając ją do odwiedzenia, jeśli umrze i zostanie w The Dreaming. „Żegnaj, Rose Walker. To był przywilej być człowiekiem z tobą – powiedział, zanim zamienił się w wir liści, kwiatów i drzew.

W Anglii Unity Kincaid spała i marzyła o byciu w bibliotece The Dreaming. „Chcę poczytać o moim nieżyjącym życiu” – powiedziała Lucienne. Niedługo potem Unity i Lucienne pojawili się w pobliżu Rose i Morfeusza, a Unity przedstawiła sprawę za umierać zamiast Rose, biorąc pod uwagę, że to ona powinna być wirem. A kiedy Rose sięgnęła w głąb siebie i dała prababce swój wir, umowa była skończona: Unity umarła, aby Rose mogła żyć. Rose obudziła się i odkryła, że ​​Lyta ma chłopca.

the-sandman-finale-podsumowanie-sezon-1-odcinek-10Zanim jednak poszła, Unity skomentowała „złotookiego mężczyznę”, który ją zapłodnił, i ten fragment informacji przykuł uwagę Morfeusza. Wezwał Desire — która akurat ma złote oczy — na spotkanie. Dream skonfrontował się ze swoim rodzeństwem, które zaprojektowało cały podstęp, aby Morfeusz zabił Rose, nieumyślnie przelewając rodzinną krew „i wszystko, co się z tym wiąże”.

„Zadzieraj ze mną lub znowu moje, a zapomnę, że jesteś rodziną” – zagroził Pożądanie Morfeusz, dając do zrozumienia, że ​​Śmierć i Przeznaczenie staną po jego stronie, gdyby wybuchła rodzinna wojna domowa. Jednak po jego odejściu Desire poprzysiągł, że „pobierze krew” następnym razem, gdy będą się szamotać.

Więc jak to wszystko się kończy? Morfeusz odtworzył Gaulta jako sen, a nie koszmar. Oficjalnie poprosił również Lucienne, aby zajęła się Śnieniem, podczas gdy on jest zajęty. („Z przyjemnością” – odpowiedziała.) Rose mieszkała z Jedem, Lytą i Halem i napisała książkę. A w piekle Lucyfer dał lordowi Azazelowi zielone światło, aby jego armie przeklętych zaatakowały Śniące. Później Mazikeen zastanawiał się, co planuje Gwiazda Zaranna.

„Coś, czego nigdy wcześniej nie robiłem” – powiedział Lucyfer. „Coś, co sprawi, że Bóg stanie się absolutnie wściekły i rzuci Morfeusza na kolana”.

O czym myślisz Piaskunfinał? A co z sezonem jako całością? Oceń oba w ankietach poniżej, a następnie daj się ponieść komentarzom!

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mailowe! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?