Skip to content

Paul Reiser opowiada o swoim nowym ponownym uruchomieniu programu i o tym, jak wypada w porównaniu z Mad About You’s niedawnym ponownym uruchomieniu — na wyłączność

4 de październik de 2022
l intro 1664887722

Paul Reiser uśmiechnięty

Paul Reiser nie lubi restartów. „Dla mnie rzeczy, które są wspaniałe, powinny być pozostawione w spokoju” – zauważył. Reiser przyznaje, że on i Helen Hunt, jego partnerka z kultowego sitcomu z lat 90. „Mad About You”, „żartowali o tym, że nigdy nie wrócimy i nie ma… zjazdów”.

Reiser nie jest osamotniony w swoich myślach. W ciągu ostatnich kilku lat miało miejsce mnóstwo ożywienia i zjazdów zarówno ukochanych, jak i nie tak lubianych programów, i chociaż niektóre z nich zostały dobrze przyjęte, w wielu przypadkach krytycy i publiczność zastanawiali się, dlaczego twórcy pokazów nie zostawiaj wystarczająco dobrze w spokoju.

Jak na ironię dla Reisera, w jego ostatniej filmografii są dwie rzeczy, które będą go mocno kojarzyć z ponownym uruchomieniem przez wiele lat. Po pierwsze, w 2019 roku „Mad About You” powrócił na ograniczone odrodzenie 20 lat po zakończeniu oryginalnego programu; po drugie, gra obecnie w komedii Hulu zatytułowanej „Reboot”. W ekskluzywnym wywiadzie dla Loopera, Reiser wyjaśnił swoje rozumowanie stojące za obu projektami i podzielił się, dlaczego jego doświadczenia z ponownym uruchomieniem „Mad About You” wcale nie przypominały wybryków za kulisami przedstawionymi w „Reboot”.

Dwa restarty, jedna duża różnica

Paul Reiser ujawnił, że kiedy dostał scenariusz do „Reboot”, uznał założenie tak atrakcyjne, że „nie wiedział, jak mu odmówić”. W rzeczywistości Reiser odkrył, że „Reboot” odzwierciedla jego własne postrzeganie niebezpieczeństw związanych z ponownym uruchomieniem.

„To był program mówiący o tym, dlaczego ponowne uruchomienie głupiego sitcomu nie jest świetnym pomysłem, ale nie chodzi o sitcom” – opisał. „Chodzi o tworzenie tego i ludzi oraz o to, jak zmienili się w ciągu 25 lat… Gram gościa, który stworzył oryginalny serial i chce odtworzyć go tak, jak był, a oni sprowadzili nowego, młodszego pisarza, który chce, aby było bardziej istotne społecznie i aktualne, a ja z tym walczę. Staje się: „Co to za napięcie? Nie powinieneś czegoś zostawić [the way it was]? Niekoniecznie.”

To perspektywa, którą Reiser i Helen Hunt zastosowali, podejmując decyzję o pojawieniu się w restarcie „Mad About You”. „Musieliśmy wymyślić:” Ale dlaczego? Dlaczego mielibyśmy [reboot 'Mad About You’]– zauważył Reiser. – Nie chcieliśmy majstrować przy tym, co ukończyliśmy. Wtedy zdaliśmy sobie sprawę, że w naszym przypadku byliby teraz w innym punkcie życia. Nie próbowaliśmy udawać, że mamy jeszcze 30 lat i nowożeńcy. To byłoby smutne. Przejdźmy teraz do faktu, że cóż, nasz dzieciak… właśnie opuszcza gniazdo, a my wróciliśmy jako dwaj idioci” – wyjaśnił. „Jest dużo życia do omówienia. Pomyśleliśmy: „Będzie fajnie”. Wszyscy świetnie się bawiliśmy robiąc to i wpasowaliśmy się w swoje miejsce.”

Czas Reisera na odrodzeniu „Mad About You” stoi w jaskrawym kontraście z doświadczeniami postaci z „Reboot”. „Mad About You” było słodkim przeżyciem – powiedział Reiser, ale ta rozkosz byłaby kiepską komedią. W rezultacie, chociaż Reiser lubił kręcić „Reboot”, zakulisowy scenariusz przedstawiony w serialu jest celowo pełen problemów i starć między postaciami, które mają wywołać głośny śmiech widzów – i zastanawiać się, czy ponowne uruchamianie klasycznych programów jest dobrym pomysłem .

Pierwsze trzy odcinki Reboot są dostępne na Hulu, a nowe odcinki będą dostępne we wtorki, a Reiser będzie występować w stand-upach w miastach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie do połowy 2023 roku.

Czy ten post był pomocny?