Skip to content

Oto, gdzie możesz streamować Cruising Williama Friedkina online

23 de październik de 2022
l intro 1666399216

Detektyw Burns wygląda na zaniepokojonego

Na początku lat 80. kino LGBTQ+ było głównie delegowane do niezależnych i międzynarodowych produkcji filmowych. Twórczość filmowca Johna Watersa „The Rocky Horror Picture Show” i adaptacja „Chłopców z zespołu” Williama Friedkina to przykłady mniej budżetowych filmów z lat 70., które odniosły sukces (na podstawie The Chicago Tribune). Friedkin pokierował filmem, który wprowadziłby tematy LGBTQ+ do głównego nurtu dzięki thrillerowi kryminalnemu „Cruising” w 1980 roku. Z Al Pacino jako nowojorskim detektywem Steve’em Burnsem, który działa pod przykrywką jako wesoły, aby zinfiltrować motywy i wzorce serialu Zabójca queerowych mężczyzn, kontrowersje wokół filmu stały się jego głównym tematem.

Pomimo swojej reputacji, „Cruising” przetrwał jako film kultowy od ponad czterech dekad. Dwuodcinkowa premiera „American Horror Story: NYC” ma wielu fanów, którzy dostrzegają podobieństwa do filmu dzięki jego scenerii i lokalizacji z 1981 roku, oprócz seryjnego mordercy znanego jako Big Daddy. Jest to z pewnością film, który warto obejrzeć lub ponownie odwiedzić, a tutaj możesz go przesyłać strumieniowo online.

Cruising jest obecnie dostępny do wypożyczenia lub zakupu na wielu platformach streamingowych

„Cruising” Williama Friedkina można przesyłać strumieniowo na Hulu, Amazon Prime Video i The Roku Channel, ale tylko po dodaniu subskrypcji do Cinemax. Jeśli zdecydujesz się obejrzeć film na Amazon, możesz otrzymać bezpłatną 7-dniową wersję próbną w sieci kablowej premium. Jeśli masz obecnie płatny kanał kablowy w ramach pakietu telewizyjnego, po prostu wyszukaj tytuł i naciśnij przycisk odtwarzania. Oprócz tych opcji film można wypożyczyć lub kupić w Prime Video, YouTube, Google Play, Vudu i Apple TV. Zakres cen różni się w zależności od streamerów, z wypożyczeniem filmu za 2,99 USD na YouTube lub możesz go kupić w jakości HD za 9,99 USD.

„Cruising” to film kontrowersyjny, a wielu widzów i krytyków LGBTQ+ przez lata różnie interpretowało ten film. Zanim produkcja rozpoczęła się latem 1979 roku, działacz na rzecz praw gejów i pisarz Village Voice Arthur Bell zorganizował i prowadził protesty przeciwko filmowi ze względu na postrzeganą wiktymizację gejów jako tych, którzy pozornie lubią przemoc i chaos, co odgrywa rolę w działaniach morderca w „Cruising” i jak wybiera swoje ofiary (za pośrednictwem The Washington Post).

Jeśli właśnie obejrzałeś najnowszy sezon „American Horror Story” i jesteś ciekawy niektórych punktów fabuły i estetyki epoki, ten film jest dobrym punktem wyjścia, aby dowiedzieć się więcej.

Czy ten post był pomocny?