Skip to content

Ostatni sezon Stranger Things opóźniony — Przeczytaj oświadczenie braci Duffer

7 de maj de 2023
stranger things delayed final season writers strike

Piąty i ostatni sezon serialu Dziwniejsze rzeczy jest dalej niż kiedykolwiek.

W sobotę współtwórcy i współprowadzący show Matt i Ross Dufferowie, znani jako bracia Duffer, ogłoszono na Twitterze ta produkcja sezonu 5 została zamknięta z powodu strajku hollywoodzkich scenarzystów.

„Pisanie nie kończy się wraz z rozpoczęciem zdjęć” — napisali bracia. „Chociaż jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem produkcji z naszą niesamowitą obsadą i ekipą, nie jest to możliwe podczas tego strajku. Mamy nadzieję, że wkrótce zostanie osiągnięte sprawiedliwe porozumienie, abyśmy wszyscy mogli wrócić do pracy. Do tego czasu — w kółko.

Fani od dawna czekali na finałowy sezon serialu Netfliksa, którego zdjęcia miały rozpocząć się latem tego roku. Sezon 4 zakończył się w serwisie Netflix w lipcu 2022 r. W listopadzie bracia Duffer udostępnili zwiastun, ogłaszając tytuł premierowego odcinka sezonu 5, „Chapter One: The Crawl”, w ramach corocznych obchodów „Dnia Stranger Things”.

Programy telewizyjne zostały zakłócone od czasu oficjalnego strajku Amerykańskiej Gildii Scenarzystów we wtorek 2 maja po zerwaniu rozmów z Sojuszem Producentów Filmowych i Telewizyjnych pomimo miesięcy negocjacji.

Pierwsze fale strajku dały się już odczuć w nocnych talk-showach, które zgasły w dniu rozpoczęcia strajku. Sobotni wieczór na żywo odwołał swoje ostatnie trzy występy sezonu 48, które poprowadziliby Pete Davidson, Kieran Culkin i Jennifer Coolidge.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze e-mailowe powiadomienia o nowościach! Kliknij tutaj, aby subskrybować.

Czy ten post był pomocny?