Skip to content

Netflix przedstawia obszerną listę K-Content na rok 2023, w tym część 2 The Glory

17 de styczeń de 2023
the glory

Netflix ogłosił swoją „największą w historii” ofertę oryginalnych koreańskich filmów i seriali, które mają ukazać się w 2023 roku. Wzrost K-Content nastąpił po jego wzroście popularności na platformie w 2022 r., kiedy ponad 60 procent wszystkich użytkowników Netflix przesyła strumieniowo koreańskie tytuły w zeszłym roku.

Wiele popularnych seriali powróci z niecierpliwością, w tym druga część dramatu o zemście Chwała, który zostanie wydany w marcu 2023 r. Część 1 serialu była najczęściej oglądanym nieanglojęzycznym programem telewizyjnym w pierwszym tygodniu 2022 r., osiągając 82,48 mln godzin oglądania. Inne powracające programy to m.in Słodki dom, trzymający w napięciu thriller o grupie sąsiadów walczących o przetrwanie, gdy ludzie zamieniają się w potwory, i DP, dramat opowiadający historię koreańskiej policji próbującej złapać dezerterów.

Nowości obejmą filmy, dokumenty i programy oparte na scenariuszach z kilku gatunków, w tym romansów (Wezwał cię czas, Nie!), komentarze społeczne i intrygi (Ogary, Dziewczyna w masce), dramat (Dzienna dawka słońca, Dobra zła matka) i apokaliptyczny (Żegnaj Ziemio). Nieskryptowane programy skupiające się na wytrzymałości (Fizyczne: 100, Syrena: Przetrwaj wyspę), przetrwanie zombie (Zombieverse), dojrzewanie (Od dziewiętnastej do dwudziestej) i gry umysłowe (Diabelski plan) również się pojawi.

„W ciągu ostatniego roku koreańskie seriale i filmy regularnie pojawiały się na naszej liście Global Top 10 w ponad 90 krajach, a trzy z najczęściej oglądanych programów Netflix w historii pochodzą z Korei” — powiedział wiceprezes ds. treści (Korea) Don Kang w oświadczenie. „W tym roku przesuwamy granice jeszcze dalej dzięki opowiadanym przez nas historiom i sposobom ich opowiadania. Dzięki tej ofercie koreańskich tytułów, Netflix nadal będzie najlepszym miejscem dla fascynujących, różnorodnych i wartych obejrzenia koreańskich opowiadań”.

Jakie nowe koreańskie seriale będziesz oglądać w 2023 roku?

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze e-mailowe powiadomienia o nowościach! Kliknij tutaj, aby subskrybować.

Czy ten post był pomocny?