Skip to content

Netflix przedstawia nadchodzące arabskie filmy i seriale, w tym film Telfaz11 „Alkhallat”, Docu-Soap „Dubai Bling”

6 de październik de 2022
The Matchmaker Content Roadshow BTS photo

Netflix zaprezentował wybór nadchodzących filmów i programów skierowanych do świata arabskiego i pochodzących z Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Egiptu i Jordanii.

Globalna platforma stale wkracza na Bliski Wschód i Afrykę Północną od 2015 roku, w obliczu ostrej konkurencji ze strony lokalnych graczy, takich jak Shahid VIP i Starzplay z MBC.

Ogłoszenie ogłoszone zostało zaledwie miesiąc po tym, jak grupa państw Zatoki zagroziła Netflixowi podjęciem kroków prawnych, jeśli platforma nie usunie treści, które uznali za sprzeczne z wartościami islamskimi.

Netflix nie skomentował zagrożeń związanych z Zatoką Perską i wydaje się być niezrażony swoim naciskiem na region i treściami skierowanymi do świata arabskiego.

„Netflix będzie nadal rozwijał swoje inwestycje w regionie, wprowadzając autentyczne historie i talenty ze świata arabskiego do czołówki globalnego przemysłu rozrywkowego” – podała platforma.

Nowe produkcje zaplanowano, głównie ze względu na premierę w 2023 roku, obejmują filmy z Arabii Saudyjskiej Alkhallat+satyryczny film suspensowy oparty na popularnym programie internetowym Alkhallatktóry został wydany po raz pierwszy w 2017 roku i uzyskał ponad 1,5 miliarda wyświetleń w YouTube i mediach społecznościowych.

Film jest jedną z pierwszych produkcji, które ukażą się w kolejce w ramach umowy na osiem zdjęć z rozkwitającym saudyjskim studiem Telfaz11, podpisanej w listopadzie 2020 roku.

„Film będzie zawierał cztery ekscytujące historie powrotów o oszustwach społecznych i oszustwach w czterech nieprawdopodobnych miejscach, ożywiając to, co najlepsze z tego ukochanego saudyjskiego serialu” – powiedział Netflix.

Fahad Alammari kieruje obsadą, w której skład wchodzą komik Fahad Albutairi, aktorzy Suhaib Godus i Ismail Alhassan, najbardziej znani ze swoich występów w Słońce Gnozy; oraz wpływowy i aktor Ziyad Alamri.

Netflix ogłosił także drugą funkcję Telfaz11, Swatanie reżysera Abdulmohsena Aldhabaana, którego debiutancki film Ostatnia wizyta (2019) grał w Karlowych Warach i Marrakeszu.

Zapowiadany jako psychologiczny thriller z nadprzyrodzonym nachyleniem, film rozgrywa się na tle skalistego pustynnego krajobrazu wpisanego na listę światowego dziedzictwa AlUla. W obsadzie znaleźli się Hussam Alharthy, Reem AlHabib, Nour Alkhadra.

Na planszy znalazło się również ośmioodcinkowe arabskie mydło dokumentalne Dubaj Bling, która wystartuje na całym świecie 27 października.

Spektakl śledzi życie 10 bogatych osób, które same się dorobiły w Dubaju, w tym australijskiego prezentera radiowego Krisa Fade i jego żony Brianny Ramirez, saudyjskiej gospodyni telewizyjnej i aktorki Lojain Omran, a także emirackiego DJ-a Marwana Al Awady i jego żony Danyi Mohammed.

Netflix zaprezentował też jedną ze swoich pierwszych kuwejckich produkcji Wymiana. Akcja rozgrywa się w Kuwejcie w 1988 roku i opowiada o dwóch kobietach, które w przededniu inwazji Saddama Husajna wkraczają do chłopięcego klubu Kuwejckiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Dramat został wymyślony i napisany przez sławną prezenterkę telewizyjną, aktorkę i aktywistkę Nadię Ahmad wraz z Anne i Adamem Sobelami. Reżyserem jest egipski reżyser Karim Elshenawy i kuwejcki reżyser Jasem AlMuhanna.

W obsadzie znaleźli się popularni lokalni aktorzy Rawan Mahdi, Mona Hussain, Hussain alMahdi, Mohamed Mansour, Faisal alAmiri, Jasem alNabhan, Maryam Salih, Asmahan Tawfiq i Abdullah Bahman.

Na planszy znalazł się również drugi sezon animacji Okręg Masameerwidowisko skierowane do młodzieży, przedstawiające szybko zmieniające się oblicze Arabii Saudyjskiej i poruszające dawniej tabu z humorem.

Jest to pierwsza produkcja, która powstała w ramach pięcioletniej umowy na wyłączność między saudyjskim studiem animacji Myrkott a Netflix.

Te nowe programy są następstwem thrillera psychologicznego saudyjskiej reżyser Hany Al Omair Szeptyjordański dramat licealny Szkoła Al Rawabi dla dziewczątoraz Odnalezienie Olaz udziałem tunezyjsko-egipskiej gwiazdy Hend Sabry jako świeżo rozwiedzionej samotnej matki, która wyrusza w podróż odkrywczą.

Trafienia literatury faktu w regionie obejmowały arabski reality show bez scenariusza Najszybszy, dokumentalny i archeologiczny, Tajemnice grobowca w Sakkarze który obejrzało 22 miliony gospodarstw domowych w pierwszym tygodniu od uruchomienia

Czy ten post był pomocny?