Skip to content

Narodowy Tydzień Kina wyznacza drugą doroczną edycję na październik

14 de wrzesień de 2022
CW logo screendark

Niedługo po Narodowym Dniu Kina, mniejsza impreza, która zadebiutowała w zeszłym roku, nazwana Narodowym Tygodniem Kina, wyznaczyła 7-13 października na swój drugi doroczny impuls, aby uczcić chodzenie do kina w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i na Karaibach.

Uczestniczy w nim ponad 1200 kin, które reprezentują ponad 12 ekranów, a więcej może dołączyć. Daty są o tydzień późniejsze niż wcześniej ogłoszony Tydzień Kina w marcu.

Wydarzenia obejmują Dzień Społeczności, w którym teatry będą gościć ponad 6500 niedocenianej młodzieży w bezpłatnej sob. poranne pokazy Sony Lyle, Lyle, Krokodylprezentowany przez Independent Cinema Alliance.

Większość kin oferuje nieograniczoną liczbę popcornu przez cały tydzień, w niedzielę jest Dzień Rodzinny, aw poniedziałek specjalne nagrody i nagrody dla członków klubu lojalnościowego. Cinema Week pomaga również promować kilka pokazów wydarzeń, większość, ale nie wszystkie wcześniej zaplanowane.

Twórca i organizator Brandon Jones z agencji marketingowej FilmFrog z siedzibą w Dallas przyznał, że wydarzenie jest „ułamkiem” Narodowego Dnia Kina — niedawnego wydarzenia kierowanego przez natowski non-profit Cinema Foundation, która zaoferowała jeden dzień biletów i zniżek w wysokości 3 USD w sobotę 3 września. Cinema Week opiera się na mniejszych sieciach regionalnych, ani AMC, ani Regal nie biorą w nich udziału.

Cinema Week oferuje kilka darmowych biletów, ale zrobi jak najwięcej z nowych wydań w tym tygodniu, od Lyle do Davida O. Russella Amsterdam do Smoła z Cate Blanchett, a także publikacje wydarzeń. Obejmują one przerażający 2 i Cichy głos – 5-ta rocznica (Ikoniczne wydanie); Billy Joel na żywo na Yankee Stadium (Uwolnienie Trafalgaru); Krzyk 2 – 25. Rocznica (Wydarzenia Pojąć); Odwet (CineLife Entertainment); i dużo Halloween. Oryginalny film, Halloween 4: Powrót Michaela Myersa, oraz Halloween 5: Zemsta Michaela Myersa (CineLife Entertainment) przejdzie do zapowiedzi Universal’s Halloween się kończy w czwartek 13 października

Jones, były dyrektor wykonawczy Studio Movie Grill, jest również partnerem w grupie kinowej Cinema Lab.

Uczestniczącymi wystawcami są Cinemark, Marcus, B&B Theatres, National Amusements, Studio Movie Grill, CMX Cinemas i inni. Dolby i Cinionic są wiodącymi sponsorami. Paramount i Lionsgate są również zaangażowane w plany studia nadal TBA, powiedział Jones:

Powiedział, że inauguracja 2021 r. Wydarzenie przekroczyło oczekiwania, sprzedając 15,5 mln biletów, 10 mld wyświetleń w mediach i 20 mln wyświetleń w kinach.

Czy ten post był pomocny?