Skip to content

My Name Premiere Recap: Plany na zemstę — Plus, oceń to!

18 de październik de 2021
My Name Jiwoo fights

Poczucie winy jest nadrzędną emocją, która skłania Jiwoo do szukania zemsty, gdy jej ojciec gangstera zostaje zamordowany w nowym dramacie K Netflixa Moje imię.

Jiwoo ma wrażenie, że gdyby nie powiedziała ze złością swojemu ojcu Donghoonowi, że był dla niej martwy podczas premiery, nie wyszedłby z ukrycia, by się odkupić i świętować z nią jej urodziny. W chwili, gdy wkradł się do ich bloku mieszkalnego, był skazany na zagładę, ponieważ zabójca czekał na niego w cieniu. Próbował otworzyć drzwi mieszkania, ale nie mógł. Jiwoo założył blokadę bezpieczeństwa i nie oczekiwał go. Donghoon został uwięziony, a zabójca wykorzystał to.

Pomimo patrzenia na własną śmierć, Donghoon zginął, próbując chronić swoją naiwną nastoletnią córkę, która próbowała otworzyć drzwi, by uratować swojego ojca. Najpierw trzymał klamkę, a potem wyłamał klucz w zamku, wszystko po to, by chronić Jiwoo. Zabójca zastrzelił Donghoon z zimną krwią i uciekł. Donghoon przeprosił za postawienie Jiwoo na tej pozycji z powodu jego podejrzanej pracy, a potem zmarł, zanim Jiwoo zdołał otworzyć drzwi. Szlochała i trzymała go w ramionach, ale było już za późno. On poszedł. A praca Donghoon, która kiedyś przyniosła wstyd Jiwoo, nie miała już znaczenia, ponieważ zmarł. (Spróbuj powiedzieć to łobuzom z liceum, które pobiła.)

Moje imię, DonghoonZałamany i zszokowany Jiwoo zwrócił się do policji, ale oni nie byli pomocni. Większość ich energii poszła na schwytanie go żywcem, a kiedy niezidentyfikowany mężczyzna pozbawił go życia, władze prawie wszystko uznały za szkody uboczne. W końcu gliniarze byli o wiele bardziej zainteresowani Mujin Choi, szefem przestępczości Donghoon i najlepszym przyjacielem. Jiwoo również była nim zainteresowana, a kiedy detektywi policyjni nie wykonali swojej pracy, zwróciła się do Mujin, aby pomógł jej szukać sprawiedliwości i zemsty.

Mujin początkowo odwrócił Jiwoo, ale po tym, jak próbowała samodzielnie znaleźć odpowiedzi i została prawie zgwałcona i zabita, Mujin wkroczył, eksterminował niedoszłych gwałcicieli i wziął Jiwoo pod swoje skrzydła. Jiwoo stała się częścią sali gimnastycznej sztuki walki Mujin, a nawet sam ją szkolił, ucząc ją wszystkich ważnych części mężczyzn, których mogła zaatakować, aby ich pokonać. Poza tym, jak rozumował Mujin, jeśli Jiwoo naprawdę chciała pomścić morderstwo swojego ojca, musiała być w formie do walki.

Pod koniec odcinka wszyscy poplecznicy Mujina na treningu walczyli w swego rodzaju battle royale, ale ostatecznie pozostało tylko dwóch — Gang-Jae i Jiwoo. Zwycięzca odszedłby z mnóstwem gotówki, ale przede wszystkim z szacunkiem Mujina.

Co myślisz o Moje imię premiera? Oceń pierwszą część kanciastego K-dramy w naszej ankiecie i zostaw swoje przemyślenia w komentarzach.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mailowe! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?